کامپیوتر

این گروه ضد هکر به شما کمک می کند تا به صورت رایگان از باج افزار جلوگیری کنید

این هفته ششمین سالگرد پروژه No More Ransom است، ابتکاری با هدف کمک به قربانیان باج افزار.

No More Ransom که به عنوان یک پلتفرم آنلاین برای کمک به هر کسی که پس از آلوده شدن سیستمشان به نوعی باج افزار با مشکل مواجه می شود، به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین آژانس های مجری قانون (یوروپل و پلیس ملی هلند) و شرکت های امنیت فناوری اطلاعات (کسپرسکی) ایجاد شد. و مک آفی).

قفل دیجیتال رمزگذاری شده با داده های چند لایه.
گتی ایماژ

همانطور که توسط Bleeping Computer گزارش شده است، برنامه زمانی که راه اندازی شد، در مجموع تنها چهار رمزگشای باج افزار را ارائه کرد. با این حال، از زمان راه اندازی در سال 2016، این تعداد به بیش از 100 ابزار رمزگشایی رایگان رسیده است که می تواند به مبارزه با انواع باج افزارها کمک کند.

یوروپل در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: «شش سال بعد، No More Ransom 136 ابزار رایگان را برای 165 نوع باج افزار از جمله Gandcrab، REvil/Sodinokibi، Maze/Egregor/Sekhmet و موارد دیگر ارائه می دهد.

در مجموع، No More Ransom به بیش از 10 میلیون نفر این امکان را داده است تا فایل های آلوده خود را با استفاده از رمزگشاهای رایگان رمزگشایی کنند. بدون دسترسی به چنین ابزارهایی، تنها گزینه باقی مانده پرداخت پول به مجرمان سایبری پشت باج افزار است که از فایل های افراد بی گناه به عنوان اهرم استفاده می کنند.

و دستمزد، حداقل، قابل توجه است. با ورود No More Ransom به پنجمین سالگرد خود در سال گذشته، فاش شد که این ابتکار عمل “جنایتکاران را از کسب درآمد تقریباً یک میلیارد یورویی از طریق حملات باج‌افزار متوقف کرده است”.

مطلب پیشنهادی:  DisplayPort 2.1 می تواند یک معامله بزرگ برای بازی های رایانه شخصی در سال 2023 باشد

فرض No More Ransom ساده اما موثر است. ابزار Crypto Sheriff آن دو فایل رمزگذاری شده را همراه با یادداشت باج‌افزار آپلود می‌کند، سپس سعی می‌کند آنها را از طریق پایگاه داده‌ای از ابزارهایی که می‌توانند راه‌حل ارائه دهند، مطابقت دهد. پس از یافتن یک مورد، یک رمزگشای باج‌افزار سازگار با قربانی به اشتراک گذاشته می‌شود. در اینجا مجموعه ای دقیق از دستورالعمل ها در راهنما می تواند به فرد کمک کند تا قفل فایل های خود را باز کند.

تصویر یک کامپیوتر هک شده در یک دفتر پر از کامپیوتر.
گتی ایماژ

از طرف دیگر، اگر جستجو برای یافتن رمزگشای مناسب شکست بخورد، قربانیان تشویق می‌شوند که به‌دلیل دفعات اضافه شدن ابزارهای باز کردن قفل به سیستم، مرتباً دوباره چک کنند.

در حالی که برنامه‌هایی مانند No More Ransom برای مبارزه با تهدید روزافزون باج‌افزار مفید هستند، گروه‌های پشت این بدافزار که فایل‌ها و پوشه‌ها را گروگان نگه می‌دارند بیکار ننشسته‌اند.

شرکت امنیتی Kaspersky مشاهده کرده است که چگونه گروه‌های باج‌افزار در حال توسعه «قابلیت‌های بین پلتفرمی» و همچنین «فرایندهای تجاری به‌روز شده» خود هستند.

این شرکت گفت: «اگر سال گذشته می‌گفتیم باج‌افزار در حال رشد است، امسال شکوفا شده است. در سال 2021، باج افزار منجر به اخاذی 49.2 میلیون دلاری از قربانیان شد. و این تعداد فقط به حوادث فاش شده عمومی نسبت داده می شود – چه کسی می داند که رقم کل چقدر است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا