موبایل

این گزارش می گوید که iPadOS 16 ممکن است تا ماه اکتبر به iPad شما برسد


اپل در حال قرار دادن iPadOS 16 در یک برنامه زمانی نسبتاً غیرعادی برای انتشار است. بلومبرگ روز چهارشنبه گزارش داد که این شرکت ممکن است انتشار به‌روزرسانی نرم‌افزار جدید آی‌پد را حدود یک ماه به تعویق بیاندازد و آن را در ماه اکتبر قرار دهد.

اپل معمولاً به‌روزرسانی‌های iPadOS را همزمان با به‌روزرسانی‌های iOS در ماه سپتامبر منتشر می‌کند و این به‌روزرسانی‌ها روی مدل‌های جدید دستگاه‌های مربوطه خود از پیش نصب می‌شوند. به عنوان مثال، iOS 16 که در نسخه بتای عمومی قرار دارد، هنوز هم قرار است ماه آینده منتشر شود و در آیفون 14 گنجانده شود. با این حال، افراد آشنا که به شرط ناشناس بودن صحبت کردند، به دلیل خصوصی بودن بحث ها گفتند. بلومبرگ اعلام کرد که اپل عرضه iPadOS 16 را تا اکتبر به تعویق خواهد انداخت.

دلیل اصلی تاخیر اپل در انتشار iPadOS 16 به مدت یک ماه این است که می تواند Stage Manager را بهبود ببخشد، یک ویژگی چندوظیفه ای جدید که به کاربران امکان می دهد اندازه پنجره ها را تغییر دهند و بین برنامه ها جابجا شوند. این تصمیم بر اساس بازخورد توسعه دهندگان و کاربرانی است که از رابط کاربری گیج کننده Stage Manager، اشکالات و ناسازگاری آن با اکثر مدل های iPad در طول دوره آزمایش بتا فعلی شکایت داشتند. این ناسازگاری به این دلیل است که این ویژگی تنها در مدل‌های آی‌پد که دارای تراشه M1 هستند در دسترس است و قابلیت‌های چندوظیفه‌ای مدل‌های قدیمی‌تر را محدود می‌کند.

تاخیر iPadOS 16 برای اپل و توسعه دهندگان هم خوب و هم بد است. تأخیر انتشار نرم افزار، آن را به عرضه آیپد پرو جدید که با تراشه M2 عرضه می شود و عرضه macOS Ventura نزدیک می کند. با این حال، توسعه دهندگان برنامه های جهانی را در iOS 16 و iPadOS 16 ایجاد می کنند و نمی توانند این دو را از هم جدا کنند، همانطور که جیمز تامسون توسعه دهنده مستقل در این مورد اشاره کرد. توییتربنابراین تاخیر در iPadOS 16 می تواند پیامدهای بزرگی بر برنامه انتشار برنامه آنها داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  Realme GT Neo 5 SE در Geekbench مشاهده شد، مشخصات به شرح زیر است: گزارش

آخرین باری که اپل به‌روزرسانی‌های iOS و iPadOS را در زمان‌های مختلف منتشر کرد در سال 2019 بود. آنها iOS 13 را در 19 سپتامبر منتشر کردند و iPadOS 13 را پنج روز بعد منتشر کردند. این باعث می شود فاصله یک ماهه بین iOS 16 و iPadOS 16 حرکتی شگفت انگیز باشد.

توصیه های سردبیران
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا