موبایل

این یکی از بهترین فاش های آیفون 16 است که تا به حال دیده ام

آیفون 15 سبز در دست جلوی کارخانه.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

اگرچه سری آیفون 15 هنوز نسبتا جدید است، شایعات در مورد آیفون 16 از هم اکنون آغاز شده است. و از آنجایی که ما در عصر محاسبات فضایی با Apple Vision Pro هستیم، برای ایجاد محتوای سازگار باید تغییراتی در آیفون‌های آینده اعمال شود.

تاکنون چندین نمونه اولیه با طراحی های متفاوت برای آیفون 16 حداقل با مدل پایه دیده ایم. و در حالی که من همیشه مدل‌های Pro را نسبت به نسخه‌های غیرپرو انتخاب می‌کنم، طراحی مدل‌های پایه آیفون 16 من را برای آنچه (احتمالاً) آینده در پیش خواهد داشت هیجان‌زده کرده است.

تماس مجدد به آیفون X

اپل آیفون ایکس.
جولیان چوکاتو / روندهای دیجیتال

در سال 2017، اپل دهمین سالگرد تولید آیفون را با آیفون X جشن گرفت که در کنار آیفون 8 عرضه شد. آیفون X اولین آیفونی بود که دکمه هوم و تاچ آیدی را به نفع طراحی تمام صفحه و Face ID حذف کرد. امنیت بیومتریک . همچنین این اولین آیفون با دوربین عمودی بود.

در آن زمان، من یک آیفون X نگرفتم – یک آیفون 8 معمولی گرفتم. اما سال بعد، یک آیفون XS گرفتم که تبدیل به یکی از آیفون های مورد علاقه من شد. من اندازه آن را دوست داشتم و قرارگیری دوربین عمودی به آن زیبایی براق و ظریفی می بخشید.

تصویری نزدیک از ماژول دوربین باریک آیفون 16.
MacRumors

آخرین شایعه طراحی آیفون 16 حاکی از آن است که اپل در حال بازگشت به چیدمان عمودی دوربین است. MacRumors یک ماکت بر اساس جدیدترین شماتیک ها ایجاد کرد که یک طرح عمودی دوربین را نشان می دهد که در یک برآمدگی قرص شکل قرار گرفته و فلاش در مجاورت ماژول دوربین قرار گرفته است. افشای اطلاعات قبلی نشان داده بود که اپل مانند چند سال گذشته از دوربین مربعی استفاده می کند، اما با انواع دوربین های عمودی مختلف.

مطلب پیشنهادی:  رندر Oppo A98 5G، مشخصات فاش شده، ممکن است دارای Snapdragon 695 SoC باشد
رندرهای نمونه اولیه آیفون 16
MacRumors

آن سه طرح اولیه اولیه اصلاً من را هیجان زده نکردند – فکر می کردم قرارگیری دوربین عمودی در یک ماژول مربعی به دلیل فضای تلف شده زشت و غیر ضروری به نظر می رسد.

اما این ماژول جدید باریک به شکل قرص؟ قطعا به من حال و هوای آیفون X می دهد و من برای آن اینجا هستم.

کمتر، بیشتر است

آیفون 14 بنفش (سمت چپ) و آیفون 15 سبز در دست.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

همان‌قدر که آیفون 15 پرو خود را دوست دارم، از اینکه برآمدگی دوربین هر سال بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود متنفرم. با این طراحی بالقوه آیفون 16، به نظر می رسد که برآمدگی دوربین می تواند به اندازه باریک تر و قابل کنترل تر بازگردد.

حداقل خود ماژول. هنوز هم می‌خواهم روزی را ببینم که دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به جای اینکه همیشه بیرون بیایند و روی یک سطح صاف تاب بخورند، کوچک‌تر و همسطح‌تر با بدنه شوند. اما با توجه به اینکه آنها باید بزرگتر باشند به دلیل سنسورها و قابلیت های بهتر، بسیار بعید است.

تغییرات طراحی احتمالی در مدل پایه آیفون 16 بسیار خوب است. ای کاش مدل‌های آیفون 16 پرو می‌توانستند علاوه بر دکمه ضبط شنوایی، چیز جدیدی هم داشته باشند، اما باید در پاییز متوجه این موضوع شویم. اما در مورد آیفون 16 معمولی، من از این طراحی جدید بالقوه سیر نمی شوم. لطفا اپل – آن را انجام دهید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا