کامپیوتر

بالاخره از مانیتور دومم غفلت نکردم. از همین رو

دو مانیتور ال‌جی UltraGear روی یک میز قرار دارند.
مونیکا جی. روندهای سفید / دیجیتال

در زمانی که مانیتورهای فوق عریض همه‌گیر هستند، من تصمیم خود را برای حفظ تنظیمات مانیتور دوگانه دو چندان کردم.

درست است که برخی از بهترین مانیتورهای بازی فوق عریض هستند، اما خرید اخیر من در نهایت یکی از مواردی را که در مورد کار با مانیتور دوگانه آزارم می‌داد برطرف کرد – و نمی‌توانستم خوشحال باشم.

ناقص اما برای من عالی

OLED فوق عریض Alienware روی میز.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

من در 10 سال گذشته از دو مانیتور استفاده می کنم. من قبلاً با یک صفحه نمایش 1080p کار می کردم، بنابراین ارتقاء به دو مانیتور بسیار شگفت انگیز بود. در آن زمان، هر دو مانیتور من قطعاً در حد بودجه بودند، اما هی، من می توانستم همزمان برنامه ها را تماشا کنم و بازی کنم! چه مکاشفه ای

با این حال، تنظیمات مانیتور دوگانه مشکلات خود را دارند، و اگر چه به من سوگند یاد می‌کنم، نمی‌خواهم به شما بگویم که کامل هستند. قاب شکستن غوطه وری. املاک و مستغلات بازی چندان چشمگیر نیست. اگر کار می کنید باید گردن خود را به چپ و راست بکشید. زمانی که بتوانید به جای آن فقط یک مانیتور فوق عریض بخرید، ممکن است تحمل آن بسیار زیاد به نظر برسد.

علیرغم این مزاحمت های جزئی (یا عمده)، من در برابر وسوسه مقاومت کردم و زمانی که در نهایت یک رایانه شخصی جدید در سال گذشته ساختم، به ultrawide ارتقاء ندادم. من آن را در تنظیمات خود خیلی دوست دارم که آن را به طور عمده تغییر دهم. دلایل زیادی وجود دارد که چرا من نمایشگرهای دوگانه را به اولتراواید ترجیح می دهم، اما در اینجا به آن نمی پردازم.

منظورم این است که در دهه گذشته از تنظیم مانیتورم راضی بوده ام. با این حال، یک چیز همیشه مرا آزار می داد و امسال بالاخره تصمیم گرفتم آن را درست کنم.

وقت آن رسیده بود که از مانیتور دومم غفلت نکنم

دو مانیتور ال‌جی UltraGear روی یک میز، از کناری مشاهده می‌شود.
مونیکا جی. روندهای سفید / دیجیتال

برای بسیاری از مردم، مانیتور دوم در پیکربندی دو نمایشگر یک فکر بعدی است. من سالها یکی از این افراد بودم. در حالی که سعی می‌کردم همیشه یک صفحه نمایش اصلی مناسب داشته باشم، مانیتور دوم من اغلب ارزان‌ترین پنل IPSی بود که می‌توانستم به آن دست پیدا کنم.

مطلب پیشنهادی:  هکرها به عمق نفوذ امنیتی LastPass نفوذ کردند

نتیجه؟ حاشیه های ضخیم، رنگ های نامرغوب/کنتراست/روشنایی، حداقل نرخ تازه سازی و به طور کلی کیفیت پایین. من تقریباً به طور انحصاری از آن برای کار و جلسات گاه به گاه نتفلیکس استفاده می کردم، اما این تفاوت اغلب هنگام تماشای یک صفحه به صفحه دیگر دردسرساز بود. مطمئناً کالیبراسیون کمی کمک کرد، اما برخی چیزها حتی با دقیق ترین ترفندها نیز قابل حل نیستند. در نتیجه، من همیشه دو مانیتور کاملاً متفاوت داشتم.

اذیتم کردی؟ بله همینطور بود. به خصوص در سال های اخیر خیلی اذیتم کرد. با این حال، من قصد داشتم مانیتور 24 اینچی خود را با یک مانیتور 27 اینچی جایگزین کنم. تا آن زمان، تصمیم گرفتم با تنظیمات ناسازگار خود کنار بیایم. حداقل هر دو نمایشگر یک اندازه بودند – تا اینکه بالاخره ارتقاء دادم.

من به همراه کامپیوتر جدیدم یک ال جی UltraGear 27GP850P-B 27 اینچی هم خریدم. احتمالاً یکی از بهترین مانیتورهای 1440p در محدوده قیمتی مقرون به صرفه، این مانیتور ثابت کرد که از هر راه ممکن نسبت به صفحه اولد من ارتقا یافته است.

وقتی مانیتوری داشتم که خیلی دوستش داشتم، صفحه ثانویه فروتن من مثل انگشت شست دردناک بیرون آمد.

این مانیتور به هیچ وجه گران قیمت نیست، اما کار را انجام می دهد. دارای پنل IPS نانو روشن، وضوح 2K و نرخ تازه سازی 165 هرتز (یا 180 هرتز اورکلاک). این ممکن است برای بعضی ها زیاد به نظر نرسد، اما من به چیزی بیشتر از این نیاز ندارم – من هرگز ورزش های الکترونیکی یا تیراندازی اول شخص (FPS) بازی نمی کنم. تقریباً در درس شکست خوردم PlayerUnknown's Battlegroundsفقط برای اینکه به شما ایده ای از مهارت های بازی FPS من بدهم.

مطلب پیشنهادی:  این لپ تاپ کار از خانه اچ پی 449 دلار تخفیف دارد

من انتظار معجزه ای در این رنج قیمت نداشتم، اما این یک مانیتور مناسب است که من آن را به هر کسی که به صفحه نمایش 2K نیاز دارد توصیه می کنم. من طرفدار جایگاه نیستم و در اتاق تاریک عملکرد خوبی ندارد، اما به غیر از این، کاملاً خوشحالم.

مشکل؟ بعد از اینکه بالاخره مانیتوری داشتم که خیلی دوستش داشتم، ایسر 24 اینچی باقی مانده من مثل انگشت شست دردناک بیرون آمد. مسئله فقط کیفیت تصویر نبود. هنوز 1080p و 75 هرتز بود، به این معنی که ال جی چند لیگ بالاتر از صفحه نمایش ثانویه من بود. ایسر من که در کنار یک مانیتور بسیار بهتر ایستاده بود، هرگز بدتر به نظر نمی رسید.

فکر می کردم می توانم آن را تحمل کنم، اما بالاخره حرکت کردم. معلوم شد، تنها چیزی که نیاز داشتم پیدا کردن مانیتوری بود که آنقدر دوست داشتم که به طور کامل به آن متعهد باشم. من از آن زمان یک LG UltraGear 27GP850P-B دوم خریدم و تنظیمات 1440p و 1080p خود را به دو مانیتور کاملاً یکسان ارتقا دادم و مانند شب و روز است.

پشیمانی؟ هیچ یک. فقط ای کاش به جای اینکه سال ها از ارتقاء مانیتور دوم خود غافل بودم، زودتر این کار را انجام می دادم.

این دیگر یک فکر بعدی نیست

دو مانیتور ال‌جی UltraGear روی یک میز در مقابل پس‌زمینه‌ای تاریک قرار دارند.
مونیکا جی. روندهای سفید / دیجیتال

با فکر کردن به سفر مانیتورم، متوجه شدم که این فقط مانیتور دوم نیست که اغلب به عنوان یک فکر بعدی تلقی می شود – مانیتورها به طور کلی اغلب چنین هستند. این چیز خوبی نیست. حتی اگر نمی‌توان فوراً این کار را انجام داد، مهم است که مانیتورهای خود را با آنچه رایانه شما می‌تواند نمایش دهد مطابقت دهید. در غیر این صورت، خطر از دست دادن بهره وری را دارید.

با ارتقاء به RTX 4080 در ساخت جدیدم، می دانستم که باید فوراً یک مانیتور جدید تهیه کنم. استفاده از نمایشگر 1080p با این نوع کارت گرافیک اساساً هدر دادن پول است. من می‌توانستم 4K را انتخاب کنم، اما احساس می‌کنم یک صفحه‌نمایش 32 اینچی (یا حتی بزرگ‌تر) نقطه خوبی برای آن است، و این برای من خیلی بزرگ است. باز هم، این انتخاب دیگری است که من عمداً برای تنظیم مانیتور دوگانه خود انجام دادم.

مطلب پیشنهادی:  به هر قیمتی از این مک بوک های فروخته شده برای جمعه سیاه خودداری کنید

اگرچه من اکنون دو مانیتور از یک مدل دارم، اما آنها دقیقاً یکسان نیستند. هیچ دو صفحه نمایش وجود ندارد با این حال، پس از بهینه سازی تنظیمات آنها، آنها تا جایی که می توانند به آنها نزدیک شده اند، و در نهایت احساس می کنم که از رایانه شخصی بازی که کمی بیش از حد توان دارم (برای نیازهایم) استفاده می کنم.

آیا به دیگران توصیه می‌کنم دو مانیتور مشابه برای تنظیمات دوگانه بخرند؟ اگر یک سال پیش از من می پرسیدید، آن را غیر ضروری می دانستم. الان که خودم تستش کردم بهتر میدونم. اگر بودجه کمی برای دو مانیتور به من می دادند، اشتباه نمی کردم که 70 درصد آن را برای نمایشگر اصلی و بقیه را برای یک مانیتور یکبار مصرف صرف کنم. من دو تا را ترجیح می دهم که ارزان تر هستند اما مطابقت دارند.

من می‌دانم که در نهایت رفتن به حالت فوق عریض می‌توانست معضل فوق‌الذکر را حل کند، اما در این مرحله مطمئن نیستم که چه زمانی یا آیا آماده جدایی از دو مانیتور هستم یا خیر. در حالی که اگر می توانستم چیزهایی را در مورد رایانه شخصی خود تغییر می دادم، مانند عدم انتظار برای RTX 4080 Super، من از انتخاب مانیتور خود کاملا راضی هستم. من بودجه داشتم و به آن پایبند بودم (که بیشتر از چیزی است که برای ساخت من می توان گفت). UltraGears من به اندازه کافی برای نیازهای من خوب است، و گاهی اوقات این هدف درستی است که باید به آن هدف گذاری کرد.

گفته می‌شود، اگر من برای مدت طولانی‌تری به تنظیمات مانیتور ناهماهنگ خود پایبند باشم، این مانیتورهای فوق‌العاده فوق‌العاده بسیار جذاب‌تر از آنچه در حال حاضر هستند به نظر می‌رسند – اما در حال حاضر، فکر می‌کنم تقریباً کاملاً از جذابیت آنها مصون هستم.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا