کامپیوتر

بایدو از رایانه کوانتومی خود به نام Qianshi رونمایی کرد که برای کاربران خارجی آماده است

بایدو از اولین کامپیوتر کوانتومی خود به نام کیانشی رونمایی کرد. گفته می شود که دارای یک پردازنده 10 بیتی است. این شرکت چینی همچنین گفت که یک SoC 36 بیت کوانتومی نیز توسعه داده است. گزارشی حاکی از آن است که Qianshi آماده است تا در اختیار کاربران خارجی نیز قرار گیرد. محاسبات کوانتومی به نوعی از محاسبات با سرعت بالا گفته می شود که در دماهای بسیار پایین انجام می شود. بر اساس این گزارش، ایالات متحده، چین و اتحادیه اروپا پروژه‌های محاسباتی کوانتومی با بودجه «انبوه» را راه‌اندازی کرده‌اند. بر اساس گزارش اخیر دیگری، بایدو مجوز راه اندازی یک سرویس رباتیک کاملاً بدون سرنشین را دریافت کرده است.

شرکت چینی بایدو از اولین کامپیوتر کوانتومی خود رونمایی کرد. این کامپیوتر کیانشی نام دارد. گفته می شود که دارای یک پردازنده 10 بیتی است.

بایدو همچنین یک پردازنده 36 بیتی توسعه داده است. این شرکت افزود که Qianshi آماده است تا در اختیار کاربران خارجی قرار گیرد. محاسبات کوانتومی شکلی از محاسبات با سرعت بالا در دماهای «بسیار پایین» گفته می شود. گفته می‌شود که برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی اولیه و محدود به گروهی از مشتریان اولیه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، ایالات متحده، چین و اتحادیه اروپا پروژه های محاسباتی کوانتومی خود را با بودجه «انبوه» راه اندازی کرده اند. بر اساس این گزارش، شرکت‌ها و دولت‌ها در سطح جهان حدود 16.4 میلیارد دلار (تقریبا 131100 کرور) در توسعه رایانه‌های کوانتومی تا پایان سال 2027 سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

در اخبار اخیر، گزارش شده است که بایدو مجوز راه اندازی یک سرویس رباتیک کاملا بدون سرنشین در دو شهر چین را دریافت کرده است. بر اساس این گزارش، منطقه خدماتی 30 کیلومتر مربع در منطقه یونگ چوان و 13 کیلومتر مربع در ووهان است.

مطلب پیشنهادی:  Neuralink رویدادی را که برای اواخر امسال برنامه ریزی شده است نشان می دهد و می گوید


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا