موبایل

با افزایش حمایت جمهوری خواهان در آستانه رأی گیری در سنا، لایحه تراشه های ایالات متحده شتاب بیشتری می گیرد

پس از آنکه سناتور جو مانچین از ویرجینیای غربی ایده اعمال مالیات های بیشتر بر ثروتمندان را کنار گذاشت، جمهوری خواهان کلیدی در حال تصویب لایحه ای هستند که حدود 52 میلیارد دلار (تقریباً 415500 کرور) محرک به صنعت نیمه هادی ارائه می کند. شرکت ها به عنوان بخشی از تلاش جداگانه ای که صرفاً دموکرات ها را هدف قرار می دهد. سه هفته پیش، علیرغم حمایت دو حزبی، به نظر می‌رسید که لایحه تراشه رایانه‌ای ممکن است با مشکل مواجه شود. در آن زمان، میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا، گفت که چنین لایحه‌ای وجود نخواهد داشت در حالی که دموکرات‌ها آنچه را «لایحه آشتی حزبی» می‌خواند دنبال می‌کنند. اما به نظر می رسد تصمیم مانچین برای محدود کردن شدید تلاش های دموکرات ها و محدود کردن افزایش مالیات، دریچه ای را برای همکاری جمهوری خواهان در زمینه نیمه هادی ها باز کرده است.

سناتور جان کورنین، آر-تگزاس، که از رویکرد مک کانل حمایت کرد، روز دوشنبه در صحن مجلس سنا گفت که اعلام مالیات مانچین به این معنی است که “ما در موقعیتی هستیم که می توانیم با تامین مالی تراشه ها و سایر مقررات مرتبط پیش برویم.”

کورنین گفت: «امیدوارم بتوانیم در روزهای آینده در این مورد اقدام کنیم.

دولت بایدن کنگره را تحت فشار قرار داده است تا پیش از رفتن به تعطیلات یک ماهه خود در ماه اوت، به سرعت در مورد قوانین نیمه هادی اقدام کند. جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، گفت که سازندگان تراشه اکنون در حال تصمیم گیری در مورد محل استقرار کارخانه ها هستند تا با تقاضای جهانی سازگاری داشته باشند و رقبای خارجی با کمک مالی آن شرکت ها را جلب می کنند.

مطلب پیشنهادی:  انتظار می رود Vivo X Fold S به عنوان Vivo X Fold Plus عرضه شود، ممکن است از راه اندازی دوربین چهارگانه عقب استفاده کند: جزئیات کامل

کورنین گفت: «برای حفاظت از اقتصاد یا امنیت ملی ایالات متحده فرقی نمی‌کند که کارخانه یا تأسیسات تولید دیگری در جای دیگری در جهان واقع شده باشد». “ما اینجا به آنها نیاز داریم.”

لایحه ای که این هفته به مجلس سنا ارائه می شود بسیار محدودتر از قانونی است که هر دو مجلس در این کنگره تصویب کردند. این اقدام محدود شامل 52 میلیارد دلار (تقریبا 4,15,500 کرور روپیه) در مشوق های مالی و تحقیقات، به علاوه 1.5 میلیارد دلار دیگر (تقریباً 12,000 کرور روپیه) برای صندوقی است که شرکت هایی مانند هواوی را برای رقابت در ساخت شبکه های 5G تشویق می کند. این لایحه همچنین 25 درصد اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در تولید نیمه هادی ها ارائه می کند.

طبق پیش‌نویس قانون به دست آمده توسط آسوشیتدپرس، این قانون همچنین دریافت‌کنندگان کمک را از توسعه یا ساخت برنامه‌های تولید جدید برای برخی از نیمه‌رساناهای پیشرفته در چین یا سایر کشورهای خارجی دیگر منع می‌کند.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، روز دوشنبه به سناتورها گفت که از قانونگذاران مجلس نمایندگان و سنا می‌خواهد به کار بر روی یک لایحه گسترده‌تر برای تقویت صنعت و تحقیقات نیمه‌رساناهای ایالات متحده ادامه دهند، اما در حال حاضر او قصد دارد اولین طبقه رویه‌ای را برگزار کند. . او گفت که تولیدکنندگان “برای همیشه منتظر نخواهند ماند.”

مشاغل پردرآمد آمریکایی بی شماری در معرض خطر هستند. میلیاردها دلار فعالیت اقتصادی در خطر است. شومر گفت و همانطور که گفتم، امنیت ملی ما در خطر است.

دولت بایدن از مشوق های مالی برای صنعت تراشه های رایانه ای به عنوان راهی برای ایجاد مشاغل در ایالات متحده و در عین حال کاهش فشارهای تورمی طولانی مدت بر خودروها، رایانه ها و سایر محصولات با فناوری پیشرفته که به تراشه های رایانه ای متکی هستند، تبلیغ کرده است.

مطلب پیشنهادی:  طراحی ادعایی Redmi 11A، مشخصات از طریق فهرست TENAA چین فاش شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا