تکنولوژی

با تشدید جستجو برای یوفوها، آیا ناسا بالاخره بیگانگان را پیدا خواهد کرد؟

در اوایل ژوئن، ناسا یک تحقیق مستقل درباره یوفوها را اعلام کرد. با وجود رقابت ناسا با سازمان های علمی دیگر، آیا بالاخره شواهدی از حیات فرازمینی پیدا خواهیم کرد؟

از زمانی که ناسا در اوایل ژوئن از انجام یک مطالعه مستقل درباره اشیاء پرنده ناشناس (UFO) خبر داد، موضوع پیرامون این اشیاء پرنده به ظاهر افسانه‌ای اهمیت جدی پیدا کرد. ورود ناسا به این حوزه نه تنها به دانشمندان، بلکه به این حوزه تحقیقاتی که قبلاً به عنوان نظریه توطئه و علم “کار دیوانه” مورد تمسخر قرار می گرفت، اعتبار بیشتری بخشیده است. و ناسا منابع و دقت علمی خود را به جامعه ارائه می دهد تا گرد هم آیند تا اکتشافات علمی را انجام دهند که در نهایت ننگ مربوط به این حوزه را از بین می برد. و اولین گام ها برای حذف ننگ قبلاً توسط ناسا برداشته شده است. آژانس فضایی به جای اینکه آن را تحقیقات بشقاب پرنده نام بگذارد، موضوع تحقیق خود را پدیده های هوایی ناشناس یا UAP می نامد. حال باید دید یک موجود بیگانه کشف می شود یا خیر.

در بیانیه ای، توماس زوربوخن، معاون علمی ناسا گفت: «ناسا معتقد است که ابزارهای اکتشاف علمی قدرتمند هستند و در اینجا کاربرد دارند. ما به طیف وسیعی از مشاهدات زمین از فضا دسترسی داریم – و این منبع حیات تحقیقات علمی است. ما ابزار و تیمی داریم که می تواند به ما در بهبود درک ما از ناشناخته ها کمک کند. این دقیقاً تعریف علم است. این کاری است که ما انجام می دهیم.”

مطلب پیشنهادی:  چین قصد دارد تا قبل از سال 2030 فضانوردان را روی ماه فرود آورد، ایستگاه فضایی را گسترش دهد و شرکای خارجی را جذب کند.

ناسا یوفوها را مطالعه خواهد کرد و اکتشافات جدیدی در این زمینه انجام خواهد داد

ناسا فاش کرد که مطالعه UAP توسط اخترفیزیکدان دیوید اسپرگل، که رئیس بنیاد سیمونز در نیویورک است و قبلاً ریاست دپارتمان اخترفیزیک دانشگاه پرینستون در پرینستون، نیوجرسی را بر عهده داشت، هدایت خواهد شد.

“با توجه به کمیاب مشاهدات، اولین وظیفه ما جمع آوری قوی ترین مجموعه داده ای است که می توانیم. اسپرگل گفت: ما مشخص خواهیم کرد که چه داده‌هایی – از غیرنظامیان، دولت، سازمان‌های غیرانتفاعی، شرکت‌ها – وجود دارد، چه چیز دیگری باید جمع‌آوری کنیم و بهترین روش تجزیه و تحلیل آن‌ها چیست.

ناسا معتقد است که این تیم حدود 9 ماه طول می کشد تا این مطالعه را تکمیل کند. برای جمع‌آوری مؤثر داده‌ها و تجزیه و تحلیل آن‌ها، آژانس فضایی از انجمن‌های علمی، هوانوردی و تجزیه و تحلیل داده‌ها مشاوره تخصصی خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا