تکنولوژی

با رفتن شریل سندبرگ، آیا متا رشد می کند یا می میرد؟

مسیر معمولی برای یک شرکت فناوری جدید این است که فردی باتجربه را برای اداره آن در سال های اولیه استخدام کند، از آنها بخواهد بنیانگذاران را آموزش دهد، و سپس شرکت را به مدیریت افرادی که آن را ایجاد کرده اند انتقال دهند.

دلیل این رویکرد این است که خالق معمولی در درک فناوری پشت محصولی که ایجاد کرده است و اهداف اصلی آن خوب است، اما در تعدادی از زمینه‌ها مانند امور مالی، منابع انسانی، عملیات، امنیت و دولت فاقد تخصص است. روابطی که شرکت در حال رشد سریع باید موفق باشد.

مایکروسافت، اپل و گوگل همه از این راه شروع کردند و در نهایت به سمت مدیریت توسط کارشناسان موضوع حرکت کردند. فیس بوک کمی متفاوت رشد کرد زیرا مارک زاکربرگ خود را به عنوان مالک یک شرکت در صدر قرار داد و شریل سندبرگ به عنوان مدیرعامل شرکت کرد، که مسلما با توجه به رشد فیس بوک کارآمد بود و با توجه به حجم عظیم آب گرم متا، نام جدید فیس بوک، کارساز نبود. در حال حاضر موجود است.

از آنجایی که اشتباهاتی که اغلب با تصمیمات زاکربرگ مرتبط است و احتمالاً با یک جمله “من به شما گفتم” همراه است، به نظر می رسد سندبرگ تصمیم گرفته است قبل از اینکه به خاطر تصمیم فاجعه باری که نمی توانست تصحیح کند سرزنش شود، کناره گیری کند و ادامه دهد.

وقتی مرد بزرگ میز را ترک می کند و سپس مدیر عامل ناآماده چیزی برای هدایت او در مسیری کم خطرتر ندارد، برای فیس بوک چه معنایی دارد؟ بیایید این هفته در مورد آن بحث کنیم. سپس محصول هفته خود را به پایان خواهیم رساند، یک جاروبرقی رباتیک مستقل جدید که بهترین چیزی است که تاکنون آزمایش کرده ام.

مشکل بزرگ متا

متا شرکتی به نظر می رسد که اتفاقاً موفق شده است. منظورم این است که اغلب مفهومی که به نظر نمی رسد زیاد منفجر شود و بسیار موفق تر از آن چیزی است که هر کسی تصور می کرد. با توجه به اینکه فیس بوک به عنوان اپلیکیشنی برای کمک به دانش آموزان جدید برای ایجاد روابط دوستانه آغاز شد، رشد آن به یک پلتفرم رسانه اجتماعی چند ملیتی غیرمنتظره بود.

در قلب مشکلات فیس بوک یک ساختار مدیریت اجرایی است که در بازار نسبتاً منحصر به فرد است زیرا وانمود می کند که یک ساختار شرکتی است در حالی که بیشتر شبیه یک شرکت انفرادی است که در آن هیئت مدیره و سهامداران ناتوان هستند. (اگر متا شکست بخورد، احتمال زیادی وجود دارد که این ساختار دلیل آن بوده است، و در نتیجه SEC آن را از آن نقطه به بعد ممنوع خواهد کرد.)

این ساختار قدرت بیش از حدی را در دستان یک فرد بی تجربه قرار می دهد که احتمالاً اگر در یک سلسله مراتب عادی شرکتی قرار می گرفت، باید کناره می گرفت، با توجه به رسوایی های بالایی که متا، مانند فیس بوک، تا به امروز تجربه کرده است. وقتی فردی در موقعیت زاکربرگ شروع به ناامیدی می کند، این ناامیدی می تواند منجر به تصمیماتی شود که از نظر تاکتیکی جذاب به نظر می رسند (مانند تغییر نام و تمرکز شرکت) اما احتمالاً از نظر استراتژیک فاجعه بار هستند.

مطلب پیشنهادی:  اپل iMessage، مایکروسافت بینگ از سرکوب بزرگ فناوری اتحادیه اروپا اجتناب می‌کنند

به عنوان مثال، حرکت زودهنگام متا به سمت دنیای متا به وضوح فشار بی موردی را بر تلاش های رسانه های اجتماعی آن وارد می کند و بخش فیس بوک متا در رقابت با سرویس های چالش برانگیز مانند TikTok مشکل دارد.

بنابراین مشکل بزرگ متا قدرت و بی تجربگی زاکربرگ است. چیزی که قرار بود این مشکل را جبران کند شریل سندبرگ بود که اکنون از فعالیت های روزمره کناره گیری می کند و من انتظار دارم در نهایت از هیئت مدیره متا نیز کناره گیری کند. قدرت، اما ممکن است شخصاً مسئول خطاهای متا باشند.

متاورس هنوز آماده نیست

فراجهان در حال حاضر در مناطقی که متا بازی نمی کند موفق است. این حوزه ها شامل شبیه سازی برای یادگیری ماشینی مستقل، فضا، یادگیری انسان و پروژه های معماری در مقیاس بزرگ است. متا می خواهد از متاورس به عنوان وسیله ارتباطی استفاده کند. این در گذشته توسط سرویس هایی مانند Second Life امتحان شد، اما Second Life نیز آسیب دید زیرا این فناوری در جایی که باید باشد نبوده و نیست.

پلتفرم‌های ارتباطی فعلی که کار می‌کنند – مانند Teams، Webex و Zoom – در بیشتر موارد متاورس را هدف قرار نداده‌اند، فقط به این دلیل که هنوز آماده نشده است. فاقد عملکرد زمان واقعی و تجربه واقعی واقعی است که کاربران اعلام کرده اند در چنین پلتفرمی می خواهند. همانطور که گفته شد، کاربران هنوز هم بیشتر باید از سخت افزار VR استفاده کنند.

 

 

در گذشته، کاربران هر راه حلی را که نیاز به پوشیدن پروتزهایی مانند هدست های واقعیت مجازی داشته باشد، رد کرده اند، و تا زمانی که کاربران با رابط های بصری و لمسی مورد نیاز در متاورس راحت نباشند، بعید است که این راه حل تغییر کند.

از آنجایی که کسب و کار رسانه های اجتماعی متا به دلیل تغییر در ردیابی همانطور که اپل مدیریت می کند، یا تغییرات در محیط نظارتی که در سطح جهانی اتفاق می افتد، یا به دلیل پیر شدن کاربران (که به نظر می رسد یک روند نیز باشد)، کاهش می یابد، کسب و کار دنیای متا نیاز به افزایش درآمد دارد. برای جبران تفاوت با این حال، به نظر می‌رسد فرصت‌هایی که چنین رمپی را فراهم می‌کنند سال‌ها در آینده و برای جبران روند نزولی فعلی در کسب و کار شبکه‌های اجتماعی متا بسیار دیر است.

مطلب پیشنهادی:  دستگاه Reliance Jio Air Fiber 5G hotspot اینجاست و این چیزی است که شما دریافت می‌کنید

بنابراین، به نظر من متا مشکلات زیادی را هدف قرار داده است که زاکربرگ آمادگی مقابله با آنها را ندارد.

نتیجه: رفتن برای سندبرگ خوب است و برای متا بد

در حالی که واگذاری کنترل یک شرکت به موسس پس از یک دوره مراقبت معمول است، معمولاً زمانی انجام می‌شود که موسس آماده باشد و در زمانی که شرکت به خوبی کار می‌کند و تحت تهدید کمی قرار دارد. این کار به این صورت انجام می شود تا بنیانگذار بی تجربه غرق نشود.

از سوی دیگر، اگر شما آن رهبر موقت هستید، به حرف‌هایتان گوش داده نمی‌شود و توانایی پیشگیری از بحران‌های آینده را ندارید، باید آن را ترک کنید تا از سرزنش شدن به خاطر چیزهایی که نتوانسته‌اید جلوی آن را بگیرید.

من فکر می کنم این چیزی است که در متا اتفاق می افتد. شریل سندبرگ نمی خواهد همچنان هدف اتهامات قرار گیرد، زیرا تصمیمات به طور فزاینده ای از آن او نیست و به نظر می رسد که شرکت به طور پیوسته در مسیر اشتباه پیش می رود. او دوست دارد میراث او موفقیت فیس بوک باشد، نه شکست آن، و با محتمل تر شدن نتیجه دوم، سندبرگ به درستی به این نتیجه رسید که عاقلانه است که شهرت خود را به عنوان یک شرکت موفق با جدا شدن از شرکت قبل از اینکه فیس بوک حفظ کند. یک شکست فاجعه بار دیگر که به نظر می رسد به طور فزاینده ای محتمل است.

از سوی دیگر، جدایی او عملاً زاکربرگ را مجبور می‌کند تا قدم بردارد، و اگرچه این امر نادر است، گاهی اوقات فشار می‌تواند مدیر را اصلاح کند و او را بهتر کند. من انتظار دارم به زودی ببینم که آیا این مورد در متا وجود دارد یا خیر. تا اینجا به نظر نمی رسد که اینطور باشد.

محصول فناوری هفته

ربات جاروبرقی و جاروبرقی DreameBot D10 Plus

من نزدیک به دو دهه است که جاروهای مستقل را آزمایش می کنم و در اوایل رقابت بین محصولات Neato و Rumba تحت تأثیر قرار گرفتم.

رومباهای اولیه خیلی باهوش نبودند، تمایل داشتند به طور تصادفی در خانه پرسه بزنند، و تماشای آنها بسیار سرگرم کننده و بسیار ناکارآمد بود. آنها بیشتر از جاروبرقی جاروبرقی بودند، یعنی خیلی خوب تمیز نمی کردند.

سپس Neato با هوش مصنوعی پیشرفته‌تر و یک جاروبرقی واقعی همراه شد که کارآمدتر تمیز می‌شد. خطوط فرش صاف تر و چشم نوازتر بود.

رومبا در نهایت هوش مصنوعی خود را بهبود بخشید و قابلیت تخلیه خودکار سطل گرد و غبار در حوض را به آن اضافه کرد، بنابراین من به استفاده از رومباهای پیشرفته‌تر بازگشتم. اما حتی این مدل‌های جدید عادت داشتند که گیر کنند یا کارهای بدی مانند دویدن از روی مدفوع سگ و سپس رنگ کردن زمین با آن انجام دهند. این یک بار در خانه من اتفاق افتاد. ما با مدفوع سگ به خانه آمدیم که به طور مساوی روی فرش جدید اتاق خانوادگیمان پخش شده بود.

مطلب پیشنهادی:  اپل هوم پاد برای یک تغییر بزرگ طراحی آماده است؟ نمونه اولیه با صفحه نمایش LCD لمسی

درست زمانی که داشتم این را می نوشتم، رومبا زیر یک میز شیشه ای طراح قرار گرفت و تصمیم گرفت آن را در تمام حمام بکوبد. هیچ چیز خراب نشد، اما ما اکنون او را از این اتاق قفل می کنیم.

DreameBot D10 Plus از نظر داشتن ایستگاه اتصال خودکار دارای قابلیت های مشابه Rumba است، اما هوش مصنوعی بسیار پیشرفته تری دارد. این جاروبرقی رباتیک 399 دلار است (رومباهای مشابه من هر کدام بیش از 1000 دلار بودند) و من بلافاصله تحت تأثیر توانایی جاروبرقی قرار گرفتم که اتاق خانواده و تمام اتاق های متصل به آن را به طور دقیق نقشه برداری کند، سپس بدون یک بار گیر کردن، کل طبقه را با جاروبرقی ادامه داد.

ربات جاروبرقی Dreametech Bot D10 Plus

ربات جاروبرقی و جاروبرقی DreameBot D10 Plus


در حالی که من تمایل دارم که چهره مربعی ربات‌های رومبا و نئاتو را برای گوشه‌ها ترجیح دهم، قیمت بسیار پایین‌تر و هوش مصنوعی بهبود یافته این D10 Plus این مشکل جزئی را تا حد زیادی جبران می‌کند.

این جاروبرقی دارای گزینه تمیز کردن مرطوب است که مانند سایر محصولات مستقل است، اما مانند آنها استفاده از یک دستشویی آسان تر است. ما همچنین Rumba Scuba را داریم، محلول جاروبرقی مرطوب Rumba’s mop/wacuum. من گزینه مرطوب پاک کن را آنقدر مفید ندیدم زیرا باید دستمال را خیس کنید و بعد از اتمام کار آن را بشویید.

محصولاتی وجود دارند که به نظر می‌رسد این دو عملکرد را بهتر با هم ترکیب می‌کنند، اما با توجه به پیچیدگی، هنوز متقاعد نشده‌ام که برای انجام خودکار کارهای مرتبط در جایی هستند که باید باشند. جاروبرقی رباتیک خود تمیز شونده Dreametech Bot W10 بیش از دو برابر قیمت دارد، اما به نظر می رسد ویژگی تمیز کنندگی بسیار بهتری دارد، اگر مورد علاقه باشد. W10 همچنین دارای فرم مربعی است که در بالا ذکر کردم، که من آن را ترجیح می دهم.

به عنوان یک جاروبرقی، DreameBot D10 Plus من را بسیار تحت تاثیر قرار داد. برای جاروبرقی روباتیک به طرز شگفت انگیزی بی صدا است (Neato سر و صدای زیادی ایجاد می کند) و سفید است (من معمولاً مشکی را ترجیح می دهم)، اما طراحی بسیار تمیزی دارد که در هر اتاقی که در آن نشسته باشد در زمانی که از آن استفاده نمی شود خوب به نظر می رسد.

شگفت انگیز است که محصولات چینی با چه سرعتی در حال بهبود هستند. DreamBot D10 هم با قابلیت هایش و هم با قیمت بسیار پایینش مرا تحت تأثیر قرار داد. DreameBot D10 به عنوان محصول هفته من، بهترین جاروبرقی روباتیکی است که تا به امروز آزمایش کرده‌ام!

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.

از بهترین منابع طراحی سایت فروشگاهی وردپرس قالب وودمارت وردپرس را از دست ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا