موبایل

با رکود تقاضای جهانی گوشی های هوشمند، درآمد سه ماهه شیائومی 18.9 درصد کاهش می یابد

شیائومی در روز چهارشنبه با کاهش 18.9 درصدی درآمد سه ماهه خود گزارش داد زیرا تقاضای مصرف کنندگان برای گوشی های هوشمند حتی با بازگشت اقتصاد از همه گیری کووید-19 ضعیف بود.

فروش در سه ماهه اول سال 2023 به 59.5 میلیارد یوان (تقریباً 491900 کرور روپیه) رسید که از 73.35 میلیارد یوان (تقریباً 6606400 کرور) در سه ماهه مشابه سال قبل کاهش یافت که تقریباً مطابق با تحلیلگر 59.43 میلیارد یوان (تقریبا 491300 کرور) یوان تخمین می زند.

درآمد خالص در این دوره به 3.23 میلیارد رسید که 13.1 درصد از 2.86 میلیارد یوان (تقریباً 23600 کرور روپیه) در سال گذشته افزایش یافت.

پس از اینکه چین در اواخر سال گذشته کنترل های سختگیرانه ضد همه گیر خود را لغو کرد، اقتصاد این کشور بهبود یافته است، اما مصرف کنندگان با احتیاط هزینه می کنند. بخش گوشی های هوشمند چین در این دوره بهبودی نداشته است. شرکت تحقیقاتی Canalys در آوریل اعلام کرد فروش کلی در چین در سه ماهه اول سال 2023 11 درصد کاهش یافته است. فروش شیائومی در این مدت 20 درصد کاهش یافت.

هند که زمانی بهترین بازار خارج از کشور شیائومی بود، برای سازنده گوشی های هوشمند سود کمتری داشت. مجموع فروش گوشی های هوشمند در تمام برندها در سه ماهه اول 20 درصد کاهش یافت و رقبایی مانند سامسونگ سهم شیائومی از بازار رو به کاهش را به خود اختصاص دادند. این شرکت قیمت چند مدل خود را در هند و چین به امید افزایش تقاضا کاهش داده است.

شیائومی در تلاش برای تنوع بخشیدن به گوشی های هوشمند، در بخش خودرو سرمایه گذاری می کند. این شرکت قصد دارد تولید انبوه اولین خودروی خود را در نیمه اول سال 2024 آغاز کند.

مطلب پیشنهادی:  چگونه AirPods خود را به Apple TV متصل کنیم

© تامسون رویترز 2023


سامسونگ گلکسی A34 5G اخیرا توسط این شرکت در هند در کنار گوشی هوشمند گران قیمت Galaxy A54 5G عرضه شده است. چگونه این گوشی در برابر Nothing Phone 1 و iQoo Neo 7 قرار می گیرد؟ ما درباره این موضوع و موارد دیگر در Orbital، پادکست دیجیتال تو بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار توسط یک کانال سندیکایی تولید می شود.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا