تکنولوژی

با Google وارد شوید: چیست، چگونه کار می کند؟ و چرا باید از آن استفاده کنید

Google به شما امکان می دهد با سرویس Sign in with Google وارد سایت ها، برنامه ها و سرویس های دیگر شوید یا وارد شوید. بدانید چگونه کار می کند.

هیچ کس دوست ندارد رمزهای عبور پیچیده و طولانی یا شناسه های ورود را به خاطر بسپارد. نه تنها پیچیده است، بلکه زمان زیادی را نیز می طلبد. از آنجایی که اکثر وب‌سایت‌ها از شما می‌خواهند ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس به سرویس‌ها ادامه دهید، آیا اگر برنامه‌ای وجود داشته باشد که تمام آن به خاطر سپردن رمز عبور را برای شما کار کند، عالی نیست؟ قبل از اینکه برای باز کردن برگه دیگری در Google Chrome عجله کنید، حساب Google خودتان می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. گوگل چندین سال است که سرویسی دارد که به شما امکان می دهد به وب سایت های دیگر و همچنین پلتفرم ها وارد شوید. اسمش Sign in with Google هست.

هنگام ورود به برنامه توییتر، BGMI و موارد دیگر در تلفن جدید خود می توانید این را ببینید، درست است؟ آیا تعجب می کنید که چیست؟ مهمتر از آن، آیا نمی دانید چگونه کار می کند و آیا استفاده از آن بی خطر است؟ اگر این رزروها را دارید، همه چیز را درباره ورود با Google بیاموزید. به ما اعتماد کنید، زندگی اینترنتی شما را بسیار آسان تر می کند.

با Google وارد شوید: این چیست؟

به قول خود گوگل، “ورود با گوگل به شما کمک می کند تا به سرعت و به راحتی احراز هویت کاربر و ورود به وب سایت خود را مدیریت کنید. کاربران به یک حساب Google وارد می‌شوند، رضایت می‌دهند و اطلاعات نمایه خود را به‌طور امن با پلتفرم شما به اشتراک می‌گذارند.»

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: 200 هنرمند نسبت به هوش مصنوعی هشدار می دهند، یاهو پلتفرم خبری هوش مصنوعی Artifact را خریداری می کند، بیشتر

در زبان انگلیسی غیرمستقیم، این به سادگی به این معنی است که گوگل کار ارائه تمام جزئیات ورود به سیستم یک وب سایت، برنامه یا بازی را بر عهده می گیرد و فرآیند وارد کردن دستی شناسه و همچنین رمز عبور را حذف می کند. این با ویژگی رمزهای عبور ذخیره شده متفاوت است زیرا ورود به سیستم و احراز هویت به طور کامل توسط Google مدیریت می شود و نیازی به تنظیم دستی چیزی ندارید.

چگونه کار می کند؟

همانطور که برای اولین بار وارد یک وب سایت می شوید، دکمه “ثبت نام با گوگل” را می بینید که تمام جزئیات لازم را که به گوگل ارائه کرده اید در اختیار آن وب سایت قرار می دهد. دفعه بعد که به عنوان عضو وارد سیستم می‌شوید، Google فرآیند تأیید اعتبار را تأیید می‌کند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه ضربه بزنید.

مزایای ورود به سیستم با گوگل

– بزرگترین دلیل وجود این ویژگی حذف فرآیندهای ورود دستی و راه اندازی حساب ها در وب سایت ها و منابع شخص ثالث است. کلیک کردن بر روی یک دکمه تنها کاری است که برای ورود به یک سرویس باید انجام دهید.

– سرعت تأیید را افزایش می دهد. کاری که با شناسه‌ها و گذرواژه‌ها تا پنج دقیقه طول می‌کشد، اکنون فقط یک ثانیه طول می‌کشد.

– نیازی نیست شناسه یا رمزهای عبور خود را به خاطر بسپارید. فقط با یک کلیک وارد سیستم خواهید شد.

– احتمال کمتری برای هک شدن وجود دارد زیرا Google فرآیند تأیید را در پس‌زمینه مدیریت می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  از فست فود گرفته تا اتومبیل، مصرف کنندگان دیجیتالی هند سرمایه گذاران را جذب می کنند

– فرآیند ورود به سیستم با وب سایت ها، برنامه ها و بازی ها به طور یکسان کار می کند. بنابراین، فعال کردن آن شما را از احراز هویت دستی رها می کند.

– با وجود ورود به سیستم با Google، می‌توانید احراز هویت دو مرحله‌ای خود را حفظ کنید. از این رو، می توانید از آن برای ورود به توییتر استفاده کنید و از شما خواسته می شود OTP ارسال شده از طریق پیامک را وارد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا