کامپیوتر

بحران در اوکراین: ایسر تجارت خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورد

شرکت فناوری تایوانی ایسر روز جمعه اعلام کرد که پس از گسترش تحریم‌های تایپه به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین، تمام فعالیت‌های خود در روسیه را به حالت تعلیق در می‌آورد.

تایوان خودمختار از نزدیک درگیری در اوکراین را زیر نظر دارد و به سرعت به تحریم های بین المللی علیه روسیه پیوست.

این تهاجم این نگرانی را تشدید کرده است که چین ممکن است روزی تهدیدات خود را برای الحاق همسایه کوچکتر خود دنبال کند.

ایسر در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم گرفته است تجارت خود را در روسیه «به دلیل تحولات اخیر» متوقف کند.

این شرکت بر ایمنی همه کارکنان خود متمرکز شده است، که شامل تلاش‌های مداوم برای حمایت از هر فرد و خانواده‌هایشان است که تحت تأثیر شرایط فعلی قرار گرفته‌اند.»

دولت تایوان اخیراً 57 “کالای استراتژیک با فناوری پیشرفته” را فهرست کرده است که تحت کنترل های سخت گیرانه صادراتی از جمله رایانه، مخابرات و تجهیزات اویونیک و همچنین تجهیزات تولید نیمه هادی قرار دارند.

در صورتی که صادرکنندگان بخواهند اقلام کنترل شده را به روسیه ارسال کنند، باید از اداره تجارت خارجی تأییدیه قبلی دریافت کنند.

این جزیره یک مرکز بزرگ تولید ریزتراشه و خانه بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان، شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) است.

ماه گذشته، یکی دیگر از تولیدکنندگان پیشرو کامپیوتر تایوانی، ایسوس، اعلام کرد که تجهیزات این شرکت به روسیه به دلیل جنگ متوقف شده است.

اعلام ایسر چند روز پس از آن منتشر شد که میخائیلو فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین نامه ای به جانی شیه، رئیس ایسوس منتشر کرد که در آن از این شرکت خواسته بود “کلیه روابط” با روسیه را متوقف کند.

مطلب پیشنهادی:  اینتل Lunar Lake: تراشه های نسل بعدی به زودی

فدوروف که وزیر فناوری دیجیتال اوکراین نیز هست، از شرکت های فناوری چندملیتی مانند اینتل، مایکروسافت و پی پال خواست فعالیت خود را در روسیه متوقف کنند.

تعداد فزاینده ای از شرکت های چندملیتی، از مک دونالد گرفته تا آدیداس و سامسونگ، به طور کامل یا جزئی تجارت خود را در روسیه تعطیل کرده اند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا