تکنولوژی

بدون پست پولی تلگرام در آیفون! شما می توانید از اپل تشکر کنید

تلگرام به محض اینکه اپل متوجه شد، پرداخت برای سازندگان از طریق برنامه های شخص ثالث را مسدود می کند. همه چیز را بدانید.

اپل خواهان کنترل کامل بر تمامی پرداخت‌ها برای برنامه‌ها در اکوسیستم iOS خود است و این سیاست مدعی است که راهی آسان برای تولیدکنندگان محتوا در تلگرام است. تلگرام که یک برنامه پیام‌رسان جایگزین واتس‌اپ است که دارای اکوسیستم اشتراک‌ها و خدمات خاص خود است، مجبور شد گزینه‌ای را که به سازندگان اجازه می‌دهد از طریق سیستم‌های پرداخت شخص ثالث پرداخت کنند، پس بگیرد. به نظر می رسد تکرار حماسه جنجالی Epic Games است که چند سالی است ادامه دارد! با این حال، هنوز چنین محدودیتی برای کاربران اندروید وجود ندارد!

تلگرام به سازندگان محتوا اجازه می داد از یک سیستم پرداخت مستقل استفاده کنند که با سیستم اپل متفاوت بود. این سیستم به سازنده اجازه می‌داد قیمت‌های خود را تعیین کند و به طرفداران اجازه دهد مستقیماً از آنها پشتیبانی کنند. مدیر عامل تلگرام، پاول دوروف، گفت که سازندگان نزدیک به 100 درصد از هر چیزی که یک مشترک پرداخت کرده است، دریافت می کنند. با این حال، با ورود اپل و اجرای دستورالعمل‌های اپ استور، سازنده آیفون ساکن کوپرتینویی اکنون مانند سایر توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، 30 درصد کمیسیون دریافت می‌کند.

تلگرام با مالیات اپل مواجه شد!

پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام از این حرکت آزرده خاطر شد و گفت که تیم مجبور به حذف سیستم برای جلوگیری از ممنوعیت iOS شد. متأسفانه، ما از اپل خبر دریافت کردیم که آنها از اینکه سازندگان محتوا از تلاش‌های خود بدون پرداخت مالیات 30 درصدی به اپل درآمدزایی می‌کنند، راضی نیستند. از آنجایی که اپل کنترل کاملی بر اکوسیستم خود دارد، ما چاره ای جز غیرفعال کردن چنین پست های پولی در دستگاه های iOS نداشتیم. این فقط نمونه دیگری از یک انحصار تریلیون دلاری است که از تسلط خود در بازار به بهای هزینه میلیون ها کاربر که سعی در کسب درآمد از محتوای خود دارند سوء استفاده می کند. من امیدوارم که قانون‌گذاران در اتحادیه اروپا، هند و جاهای دیگر، قبل از اینکه اپل رویاهای بیشتری را از بین ببرد و کارآفرینان بیشتری را با مالیاتی که بالاتر از مالیات بر ارزش افزوده دولتی است، دست به اقدام بزنند.»

مطلب پیشنهادی:  در اولین همزیستی "سیاره تروا" کشف شده در همان مدار

با این حال، دوروف می گوید تلگرام می خواهد اکوسیستم محدودکننده اپل را دور بزند. در همین حال، ما در تلگرام تلاش خواهیم کرد تا ابزارهای قدرتمند و آسانی را به سازندگان ارائه دهیم تا از محتوایشان درآمدزایی کنند – خارج از اکوسیستم محدودکننده اپل.

اپل همیشه به خاطر اضافه کردن کمیسیون 30 درصدی خود به تمام پرداخت های درون برنامه ای در آیفون، در اخبار بوده است. همین قانون باعث شد که فورتنایت محبوب اپیک گیمز از اپ استور منع شود و چندین شکایت علیه اپل به همین دلیل مطرح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا