تکنولوژی

برای جامعه خوب نیست که مدل هوش مصنوعی آزمایش نشده را عمومی کند، توصیه های هوش مصنوعی الزام آور نیست: Vaishnaw

آشوینی وایشنائو، وزیر اتحادیه الکترونیک و فناوری اطلاعات روز دوشنبه گفت که شرکت های رسانه های اجتماعی و شرکت های اینترنتی باید بار کار خود را به دوش بکشند و گفت هیچ مدل هوش مصنوعی آزمایش نشده ای را نمی توان منتشر کرد زیرا برای جامعه خوب نیست.

وزیر همچنین گفت که مشاوره دولت در مورد هوش مصنوعی (AI) الزام آور نیست، اما به شرکت ها توصیه کرد که مدل های هوش مصنوعی خود را فقط پس از آزمایش عمومی اعلام کنند.

وایشناو گفت که استقرار مدل‌های هوش مصنوعی باید مسئولانه انجام شود و افزود: «این برای ایمنی شهروندان و فرآیند دموکراتیک مهم است. بنابراین توصیه هایی صادر شده است که هر مدل هوش مصنوعی قبل از در دسترس قرار گرفتن باید به درستی آزمایش شود. این در پلتفرم های رسانه های اجتماعی (همچنین) قابل اجرا است.

او در پاسخ به سوالی در مورد مشورت دولت در مورد هوش مصنوعی بود.

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات در اطلاعیه‌ای که اول اسفندماه به واسطه‌ها و پلتفرم‌ها صادر شد، نسبت به برخورد تنبیهی در صورت عدم رعایت هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: «تمام پلتفرم‌ها، واسطه‌ها و نرم‌افزارهای فعال در قبال هرگونه تخلف مسئول خواهند بود و عدم رعایت آن عواقب کیفری را به همراه خواهد داشت».

این اعلان چند روز پس از آن منتشر شد که پلتفرم هوش مصنوعی جمینی گوگل اظهارنظرهای غیرقانونی درباره سیاست‌های PM Modi کرد.

وزیر بدون نام بردن از گوگل گفت: «برخی از افراد به دلیل آزمایش نکردن صحیح مدل قبل از آپلود آن عذرخواهی کرده اند. رسانه های اجتماعی گستره وسیعی دارند. پلتفرم های رسانه های اجتماعی و صاحبان مشاغل اینترنتی باید مسئولیت کاری را که انجام می دهند بر عهده بگیرند. “

مطلب پیشنهادی:  زنگ خطر. هشدار! بیش از 60 برنامه خطرناک در فروشگاه Google Play توسط McAfee یافت شده است

اخبار برتر امروز را بیشتر بخوانید:

Nothing به رهبری Carl Pei آماده است تا گوشی هوشمند میان رده خود، Nothing Phone 2a را در 5 مارس در هند عرضه کند! برخی از جزئیات جالب در این مقاله. اینجا را ببینید

موتو طراحی و ویژگی‌های هوش مصنوعی خود را به نمایش گذاشته است و می‌گوید که به زودی موتورولا X50 Ultra معرفی خواهد شد. به عنوان رقیبی برای Samsung Galaxy S24 تبلیغ می شود. برخی از جزئیات جالب در این مقاله. اینجا را ببینید.

آمریکا مقابل چین! ایالات متحده در بحبوحه نگرانی ها در مورد فناوری چین، با تاکید بر خطرات هوش مصنوعی، سیاست های حفاظت از داده ها را مجددا ارزیابی می کند. آخرین اقدامات رئیس جمهور بایدن با هدف محدود کردن جریان داده های حساس به خارج از کشور برای جلوگیری از جاسوسی و باج خواهی انجام شده است. همه چیز در مورد آن را اینجا بخوانید.

یک چیز دیگر! ما اکنون در کانال های واتس اپ هستیم! ما را در آنجا دنبال کنید تا هیچ به روز رسانی دنیای فناوری را از دست ندهید. برای دنبال کردن کانال واتساپ HT Tech کلیک کنید اینجا برای پیوستن به هم اکنون!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا