تکنولوژی

برخورد این شهاب به زمین! اکنون آنها به دنبال او هستند

این شهاب بین ستاره ای با نام CNEOS 2014-01-08 در سواحل پاپوآ گینه نو در ژانویه 2014 کشف شد.

یک شهاب سنگ از خارج از منظومه شمسی در ژانویه 2014 در سواحل پاپوآ گینه نو به زمین برخورد کرد. اعتقاد بر این است که شهاب بین ستاره ای شناخته شده به عنوان CNEOS 2014-01-08 اولین جرم بین ستاره ای شناخته شده ای است که واقعاً روی زمین وجود دارد. این شهاب برای اولین بار توسط فیزیکدانان دانشگاه هاروارد، امیر سراج و آبراهام لوب، “منشأ گرفته از یک مدار هذلولی نامحدود با اطمینان 99.999 درصد” شناسایی شد. بر اساس داده‌های کاتالوگ در مورد مسیر حرکت جسم، سراج و لوب به این نتیجه رسیدند که این جسم ممکن است فراتر از منظومه شمسی ما به دلیل سرعت غیرعادی بالای خورشیدمرکزی اش در حال حرکت باشد.

با این حال، مقاله سراج و لوب منتشر نشده باقی می‌ماند زیرا پایگاه‌داده‌ای مرکز تحقیقات اجسام نزدیک به زمین ناسا میزان دقیق خواندن را نشان نمی‌دهد. با این حال، جوئل موزر، دانشمند ارشد فرماندهی عملیات فضایی ایالات متحده در آوریل 2021 پس از بررسی داده های طبقه بندی شده مورد بحث، از ادعای آنها پشتیبانی کرد. او تأیید کرد که تخمین سرعت گزارش شده به ناسا به اندازه کافی دقیق است که یک مسیر بین ستاره ای را نشان دهد. این امر باعث شد تا سراج و لوب به دنبال شیء باشند و آن را از نزدیک مطالعه کنند. بدانید که چگونه محققان CNEOS 2014-01-08 را کشف می کنند.

چگونه شهاب را پیدا خواهند کرد؟

بر اساس گزارش Universe Today، بیشتر شهاب سنگ هنگام سقوط در جو زمین سوخت و تنها شهاب سنگ های تکه تکه باقی ماند. با این حال، داده‌های ردیابی ماهواره‌ای همراه با داده‌های باد و جریان اقیانوس می‌تواند یک منطقه جستجوی معقول تنها 10 کیلومتر در 10 کیلومتر ارائه دهد. انتظار می رود این قطعات مغناطیسی باشند تا بتوان آنها را از کف اقیانوس بازیابی کرد. سراج و لوب حتی پیشنهاد انجام این کار را دادند و همچنین برای تحقق آن با یک مشاور فناوری اقیانوس همکاری کردند. لوب به نقل از Universe Today گفت: «سال گذشته، Universe Today Loeb توضیح داد که چنین جستجویی می‌تواند به ما فرصتی بدهد که واقعاً دست‌هایمان را روی این یادگار بگذاریم و بفهمیم که آیا طبیعی است، آیا یک سنگ است، یا اینکه می دانید، یک قطعه کوچک از آنها [interstellar objects] ممکن است مصنوعی باشد.”

مطلب پیشنهادی:  محققان هشدار می‌دهند که آیفون‌ها ممکن است آنقدر که شما را باور می‌کنند «شخصی» نباشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا