کامپیوتر

بررسی Razer DeathAdder V3 Pro: ماوس کف دست عالی

دکمه های جلویی razer deathadder pro v3 روی میز من.

Razer DeathAdder V3 Pro

MSRP 150.00 دلار

Razer DeathAdder V3 Pro دارای ارگونومی عالی است که این ماوس را بسیار محبوب کرده است.

حرفه ای ها

  • مناسب برای گرفتن کف دست

  • عمر باتری فوق العاده

  • نسبت به سایزش سبکه

  • پاهای PTFE

  • تغییرات جزئی طراحی عالی به نظر می رسد

Razer تقریباً برای هر نیازی که قابل تصور است یک ماوس گیمینگ دارد، اما خط DeathAdder همیشه خاص بوده است. Razer آن را “موفق ترین ماوس گیمینگ تمام دوران” می نامد که بیش از 10 میلیون دستگاه فروخته است و محبوبیت گسترده آن احتمالاً به دلیل انعطاف پذیری طراحی است. ناگفته نماند که مدل سیمی همچنان یکی از ارزان‌ترین پیشنهادات در خط تولید Razer است.

DeathAdder در نسل دوم خود با V2 Pro بی سیم شد و اکنون با V3 Pro، طراحی دستخوش تغییرات قابل توجهی از جمله کاهش وزن قابل توجه و افزایش عملکرد شده است. همچنین با افزایش قیمت از 130 دلار برای V2 Pro به 150 دلار برای مدل جدید همراه است. این به شما خوبی های بازی زیادی می دهد، حتی اگر گزینه های ارزان تری با بودجه وجود داشته باشد.

طراحی و راحتی

Razer DeathAdder v3 Pro روی میز من قرار دارد.

داستان من با Razer DeathAdder به سال 2012 برمی گردد که برای اولین بار وارد بازی های رایانه شخصی شدم. مدلی که من یک دهه پیش استفاده کردم حتی شامل ال ای دی های سبز نمادین هم نمی شد. اما من DeathAdder Infrared خود را دوست داشتم و وقتی در سال 2019 دوبار کلیک کرد، کمی ناراحت شدم.

این ما را به آخرین نسخه ماوس از Razer می رساند: DeathAdder V3 Pro. ما با رونمایی اخیر از Razer Viper V2 Pro شگفت زده شدیم، بنابراین وقتی شنیدم که این ویژگی ها در DeathAdder جدید وجود خواهند داشت، هیجان زده شدم که خودم آن را امتحان کنم.

یکی از نگرانی‌هایی که در این بررسی داشتم، وزن بود. با عادت کردن به موس‌های سبک‌تر بازی، چون DeathAdder اصلی گلوگاه اصلی من بود، نگران بودم که وزن اضافی مانع لذت بردن من از ماوس شود. تنظیمات وجود دارد، بله، اما همچنان حالت کلی DeathAdder را دارد.

اما این بار، Razer DeathAdder را روی یک رژیم غذایی بسیار شدید قرار داد که وزن آن را 25 گرم کاهش داد و به همراه آن نور RGB را نیز کاهش داد. این کاهش 28 درصدی وزن است و تنها 63 گرم است. این تنها 4 گرم بیشتر از Viper V2 Pro خود Razer است. همچنین به طور قابل توجهی سبک تر از رقبایی مانند Roccat Burst Pro Air است و با Logitech G Pro X Superlight مطابقت دارد. به عبارت دیگر، DeathAdder V3 Pro اکنون در قلمروی بسیار سبک وزن قرار دارد و این فوق العاده است.

از دست دادن RGB بدون شک برخی از آن ها را خاموش می کند، به خصوص اگر انتظار آن را به Razer داشته باشید. اما مزایای پایین نگه داشتن وزن شما بیش از ارزش معاوضه است.

شکل DeathAdder به دلیل طراحی دایره‌ای که دارد همیشه مورد علاقه من در بین ماوس‌های Razer بوده است. این شکل ارگونومیک برای گیمرهایی که مانند من کف دست دارند مناسب است و در آخرین مدل حفظ شده است. حتی اکنون به رنگ سفید نیز می آید، که یک تغییر عالی نسبت به دریای موش های بازی سیاه موجود در آنجا است.

اما این شرکت تغییراتی را اعمال کرده است که در نسخه های قبلی هرگز دیده نشده بود. تمام پوسته به جز دکمه های چپ و راست یک تکه است. لبه اضافه شده برای انگشت حلقه تکمیل کننده این تغییر طراحی است و دکمه های چپ و راست کمی فرو رفته اند تا انگشتان شما را نگه دارند.

ریزر سقف DeathAdder V3 را بلند کرد و چرخ اسکرول، دکمه‌های کناری و پوسته بالایی را بالاتر قرار داد. افزایش ارتفاع تنها 1.3 میلی متر است، بنابراین خیلی قابل توجه نیست. فکر کردم طرح بلندتر در دستم بهتر احساس می شود، چون از کف دست استفاده می کنم. با این حال، اگر شما نیستید – یا حتی اگر فقط دست های کوچکتری دارید – این DeathAdder جدید انتخاب مناسبی برای شما نیست.

اتصالات و عمر باتری

Razer viper و DeathAdder روی میز چوبی.
Razer Viper Pro V2 (راست) و DeathAdder V3 Pro (چپ).

جدای از تغییرات طراحی جدید، Razer شامل بسیاری از ویژگی‌های استانداردی است که در یک ماوس مدرن انتظار دارید، از جمله نوار دستگیره معمولی، دانگل بی‌سیم HyperSpeed ​​2.4 گیگاهرتز و کابل شارژ SpeedFlex USB-C.

مطلب پیشنهادی:  تخفیف های نرم افزار مالیاتی: در TurboTax و H&R Block صرفه جویی کنید

عمر باتری یکی از دلایل مهمی بوده است که Viper V2 Pro از زمانی که آن را بررسی کردم به درایور روزانه من تبدیل شده است. DeathAdder آن را از سلطنت خلع می کند زیرا 90 ساعت عمر باتری دارد که 10 ساعت بیشتر از Viper است.

تفاوت عمر باتری این دو ماوس به اتصال هم بستگی دارد. همانطور که ممکن است حدس بزنید، عمر باتری Viper Pro V2 در صورت اتصال به دانگل بی سیم Razer HyperPolling به طور چشمگیری به 24 ساعت کاهش می یابد، زیرا نرخ نظرسنجی را به 4000 هرتز افزایش می دهد. من متوجه شدم که این مبادله ارزش تعویض باتری را دارد و Razer همان بسته 165 دلاری را با DeathAdder V3 Pro ارائه می دهد، اگرچه در واحد بررسی من گنجانده نشده است.

سنسورها و سوئیچ ها

آرم razer deathadder v3 روی میز من.

قسمت پایین DeathAdder V3 Pro تقریباً مشابه Viper V2 Pro است. DPI و پاور یک دکمه هستند و خود سنسور تا 30000 DPI را پشتیبانی می کند. این نسبت از 20000 DPI در مدل قبلی بیشتر است و با Viper V2 Pro مطابقت دارد.

چرخ اسکرول DeathAdder V3 Pro است زیاد سبک تر از نمونه موجود در Viper V2 Pro، که احتمالاً بهترین است. یکی از شکایت‌های من از Viper V2 Pro این بود که چرخ اسکرول بسیار خراشیده می‌شد و به مرور زمان بدتر می‌شد، حتی باعث می‌شد که چرخ اسکرول را له کنم. من انتظار ندارم که با DeathAdder جدید به دلیل سبک بودن این مشکل را داشته باشم.

سوئیچ ها همان سوئیچ های اپتیکال نسل 3 هستند که Razer می گوید می توان تا 90 میلیون بار روی آنها کلیک کرد. آنها صدا و احساس می کنند عالی.

نکته جانبی: تقریباً در هر موسی که استفاده کرده‌ام، دکمه سمت چپ ماوس همیشه متفاوت از دکمه سمت راست ماوس است و من هرگز دلیل آن را متوجه نشده‌ام. در حالی که این موضوع در مورد DeathAdder V3 Pro صدق می کند، تفاوت به مراتب کمتر قابل توجه است و این روند با دکمه های کناری جلو و عقب ادامه می یابد.

تجربه بازی

بخش مورد علاقه من از محدوده DeathAdder همیشه طراحی آسان برای گرفتن بوده است. همانطور که قبلاً گفته شد، V3 Pro دوستدار کف دست ترین ماوسی است که تا به حال استفاده کرده ام و تجربه ای بسیار راحت را برای شما به ارمغان می آورد.

مطلب پیشنهادی:  من با استفاده از Stage Manager در مک اشتباه کردم

شکل ماوس مانند یک دستکش به دست من می رسید و با تنظیم DPI روی 1600 احساس می کردم که کنترل کامل بر پس زدن سلاح خود را دارم. Call of Duty: Black Ops 3. درو کردن زامبی ها همیشه عالی است، اما DeathAdder به روز شده باعث شد من کمی حس نوستالژیک به روزهای بازی 64 بازیکن داشته باشم. Call of Duty: Modern Warfare.

V3 Pro دوستدار کف دست ترین ماوسی است که تا به حال استفاده کرده ام.

علاوه بر اینکه این ماوس رویای دست گیر است، شما همچنان استاندارد طلایی سوئیچ های نوری را برای ورودی های فوری، پایه های PTFE برای عملکرد نرم تر و گزینه اضافه کردن یک بند برای حداکثر کنترل را دریافت می کنید.

برداشت ما

پیدا کردن چیزی برای شکایت با Razer DeathAdder V3 Pro دشوار است. پس از چندین سال تغییرات جزئی، DeathAdder به یک به روز رسانی در دسته ظاهر نیاز داشت و این دقیقاً همان کاری است که در نسل سوم خود انجام می دهد. عملکرد درجه یک است و اکنون به اندازه رقبای خود سبک است. من از دیدن افزایش قیمت متنفرم، اما ترفندهای Razer در این نسل، همه بهبودهایی برای یک ماوس عالی هستند.

آیا جایگزین هایی وجود دارد؟

با قیمت 150 دلار، گزینه های بیشتری نسبت به عدم وجود دارد. بدیهی است، اگر چیزی نازک تر می خواهید، پس Razer Viper V2 Pro یک انتخاب عالی است

گزینه دیگر این است Roccat Burst Pro Air به قیمت 90 دلار و یکی از بهترین موش هایی است که تا به حال استفاده کرده ام و شکلی مشابه دارد.

در نهایت، Logitech G Pro X Superlight با قیمت 160 دلار برای مجموعه ویژگی های مشابه و شکل گرد عرضه می شود.

چقدر طول می کشد؟

Razer DeathAdder V3 Pro دارای دو سال گارانتی است و با ساختار پلاستیکی مستحکم، می توانم دوام آن را بیشتر ببینم.

آیا باید آن را بخرید؟

بله، Razer DeathAdder V3 Pro ویژگی‌هایی را که ما در مورد ماوس می‌دانیم و دوست داریم، ارائه می‌کند، اما با برخی تغییرات برای رقابت در بازار ماوس‌های بازی در سال 2022.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا