تکنولوژی

برنامه موضوعات در مورد اخبار، سیاست نیست؟ پس چیست؟ مدیرعامل اینستاگرام با پاسخی شگفت زده می کند

آدام موسری، مدیر عامل اینستاگرام، با اطلاعیه اخیر خود در مورد اپلیکیشن جدید Threads همه را شگفت زده کرد. وی خاطرنشان کرد که Threads برای اخبار و سیاست نیست. موسری در طی گفتگو با The Verge اظهار داشت که سیاست و اخبار سخت منجر به بررسی بیش از حد، منفی بودن و خطراتی برای یکپارچگی برنامه می شود.

به گفته موسری، Threads به طور فعال سیاست و اخبار سخت را تبلیغ یا ترویج نمی کند. او معتقد است که در حال حاضر جوامع پر جنب و جوش زیادی در اینستاگرام وجود دارد، مانند جوامعی که روی ورزش، موسیقی، مد، زیبایی و سرگرمی متمرکز شده اند، که نیازی به دخالت در سیاست یا اخبار سخت ندارند. دیدگاه موسری احتمالاً تحت تأثیر تجربه او از نظارت بر فید خبری فیس بوک است.

در چند وقت اخیر، شرکت مادر اینستاگرام، متا، سعی کرده از اخبار و سیاست و نقش آن در تبلیغ محتوای مشکوک فاصله بگیرد. آنها میزان مشاهده محتوای سیاسی کاربران در فیس بوک را کاهش داده اند و حتی کلمه “اخبار” را از نام فید فیس بوک حذف کرده اند. همچنین، هنگامی که با قانون جدیدی در کانادا مبنی بر الزام پرداخت برای اخبار محلی مواجه شد، متا گفت که اخبار را از فیس بوک و اینستاگرام در این کشور حذف خواهند کرد.

موسری بعداً موضع خود را روشن کرد و گفت که Threads اخبار و سیاست را دلسرد یا کاهش نمی‌دهد، اما مانند فیس‌بوک در گذشته فعالانه به دنبال آن‌ها نیستند. او اذعان کرد که فیس بوک در اوایل سال 2010 خیلی سریع به این صنعت قول داده و نمی خواهد این اشتباهات را تکرار کند.

مطلب پیشنهادی:  این پسوردهای ضعیف را می توان در 1 ثانیه هک کرد! آیا مال شما در لیست است؟ اکنون بررسی کنید

در حالی که Threads را می توان پاسخ اینستاگرام به توییتر دانست، موسری برنامه های بزرگ تری دارد. در راستای هدف مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا برای دستیابی به یک میلیارد کاربر، موسری قصد دارد یک میدان عمومی برای جوامع اینستاگرامی ایجاد کند که به توییتر کشیده نمی‌شوند و آنهایی که در توییتر و سایر پلتفرم‌ها به دنبال فضای مثبت برای گفتگو هستند.

Threads اخیرا راه اندازی شده و تاکنون از 70 میلیون ثبت نام فراتر رفته است. با این حال، حال و هوای برنامه با توییتر متفاوت است زیرا فقط یک فید الگوریتمی پر از افراد مشهور و برندها ارائه می دهد.

به طور خلاصه، موسری می‌خواهد Threads یک پلتفرم متمرکز بر جوامع و گفتگوها باشد، اما بدون تاکید بر اخبار و سیاست‌ها که می‌تواند منجر به منفی‌سازی و خطرات شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا