تکنولوژی

برنامه کارآموزی ISRO 2023 اینجا است. نحوه درخواست را بدانید

برنامه کارآموزی ISRO ارائه شده توسط سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) یک فرصت ارزشمند برای افراد علاقه مند به علوم و تحقیقات فضایی است تا تجربه و دانش عملی در این زمینه کسب کنند. این برنامه انواع برنامه های کارآموزی را ارائه می دهد که برای ارائه آموزش های عملی طراحی شده اند. در اینجا یک مرور کلی از برنامه است:

معیارهای واجد شرایط بودن:

برای واجد شرایط بودن برای برنامه کارآموزی ISRO، متقاضیان باید شهروند هند باشند. کار پروژه را می توان به صورت انفرادی یا گروهی حداکثر چهار نفره انجام داد. متقاضیان گروه باید از همان شاخه، ترم و دانشکده باشند. این برنامه برای دانشجویانی که به دنبال فناوری BE/B، Bsc (فیزیک / شیمی) و دیپلم (الکترونیک / مکانیک / علوم کامپیوتر) هستند باز است.

معیارهای واجد شرایط بودن بر اساس تحصیلات متفاوت است:

دانش آموزان BE/B Tech باید ترم 6 خود را به پایان رسانده باشند که محدود به ترم 5 است.

دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته فیزیک یا شیمی باید ترم 4 خود را به پایان رسانده باشند که محدود به ترم 4 است.

دانشجویان فارغ التحصیل رشته های الکترونیک، مکانیک یا علوم کامپیوتر باید در سال آخر خود باشند و محدود به سال دوم باشند.

درخواست کار پروژه:

هنگام درخواست برای شغل پروژه، افراد علاقه مند باید بیوگرافی دقیقی را که شامل اطلاعاتی در مورد مدارک تحصیلی، کارآموزی/پروژه های قبلی، مهارت ها، زمینه های مورد علاقه و هرگونه تجربه کاری مرتبط است، ضمیمه کنند. فرم درخواست باید توسط دانشجو تکمیل و توسط رئیس بخش یا مدیر کالج/موسسه امضا شود. ارسال فرم درخواست تکمیل شده حداقل 45 روز قبل از شروع دوره بلوک کاری پروژه مهم است.

مطلب پیشنهادی:  با Google وارد شوید: چیست، چگونه کار می کند؟ و چرا باید از آن استفاده کنید

توجه به این نکته ضروری است که برنامه کارآموزی ISRO هیچ گونه کمک هزینه، پاداش یا کمک مالی به دانشجویان منتخب ارائه نمی دهد. کار پروژه فقط در “مناطق طبقه بندی نشده VSSC/ISRO” قابل انجام است. تعداد دانشجویان پذیرفته شده برای این برنامه ممکن است به دلیل محدودیت های امکانات متفاوت باشد و فرآیند انتخاب به صلاحدید VSSC است.

چگونه درخواست شود:

برای درخواست برنامه کارآموزی ISRO، داوطلبان باید درخواست آنلاین خود را از طریق وب سایت سازمان تحقیقات فضایی هند ارسال کنند. با این حال، با توجه به تعداد زیاد درخواست های دریافتی، توصیه می شود که دانشجویان در صورت عدم موفقیت درخواست، سازمان های جایگزین را نیز در نظر بگیرند.

درباره ISRO:

سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) آژانس فضایی ملی هند زیر نظر وزارت فضا است. این مسئول انجام تحقیقات فضایی، تحقیق و توسعه فناوری برای کاربردهای فضایی است. ISRO در سال 1969 به منظور نهادینه کردن تحقیقات فضایی در هند تأسیس شد و از آن زمان تاکنون به نقاط عطف قابل توجهی در اکتشافات فضایی دست یافته است. دستاوردهای قابل توجه شامل پرتاب ماهواره ها، توسعه وسایل پرتاب و موتورهای موشکی و انجام ماموریت های فضایی عمیق است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا