تکنولوژی

بعد از آیفون، اکنون اپل واچ، یک پهپاد به طرز شگفت انگیزی جان انسان ها را نجات می دهد

در بسیاری از موارد آیفون و اپل واچ در مواقع اضطراری جان انسان ها را نجات داده اند و حالا یک پهپاد این کار را انجام داده است.

در بسیاری از موارد آیفون و اپل واچ در مواقع اضطراری جان انسان ها را نجات داده اند و حالا یک پهپاد این کار را انجام داده است. به گفته اپراتورهای آن، یک سرویس نجات پیشگام با هواپیمای بدون سرنشین که در سواحل اسپانیا پخش شد، جان یک پسر 14 ساله را در این ماه نجات داد که او با جزر و مد شدید در ساحلی در والنسیا مبارزه کرد.

پهپاد یک جلیقه نجات را به داخل دریا انداخت که موفق شد نوجوان را درست زمانی که شروع به غرق شدن در زیر امواج کرد، شناور نگه دارد تا اینکه دقایقی بعد تیم نجات فیزیکی وارد شد.

میگوئل آنجل پدررو، خلبان هواپیمای بدون سرنشین General Drones، شرکتی که فناوری را تامین می‌کند، گفت: “وقتی رسیدیم، چیزی که دیدیم کودکی بود که در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و تقریباً هیچ انرژی برای ادامه شناور نداشت، بنابراین من جلیقه نجات را فرستادم.” رویترز گفت.

“به دلیل امواج سنگین، مانور دشواری بود، اما ما در نهایت توانستیم او را جلیقه نجات بپوشانیم و او توانست در حالی که امدادگران با جت اسکی به او رسیدند، شنا کند.”

هواپیماهای بدون سرنشین جنرال مستقر در والنسیا در سال 2017 در شهر ساگونتو، شمال والنسیا، حمایت از امدادگران اسپانیایی را آغاز کردند.

در حال حاضر بیش از 30 خلبان و پهپادهایشان با ناجیان غریق در 22 سواحل اسپانیا کار می کنند و در لحظات حساس غرق شدن احتمالی قبل از رسیدن ناجیان غریق به صحنه، پشتیبانی واکنش سریع را ارائه می دهند.

مطلب پیشنهادی:  مراقب باش! ۱۱ برنامه اندروید در Google Play که قبلاً به بدافزار خطرناک آلوده شده‌اند. اکنون آنها را حذف کنید

پدررو افزود: «این ثانیه‌های اضافی در برخی موارد حیاتی است و همچنین به تیم‌های امداد اجازه می‌دهد با آرامش و احتیاط بیشتری به فرد نزدیک شوند».

پس از نجات، این نوجوان 14 ساله که هویت او مشخص نشده است، پس از اینکه آمبولانس به او اکسیژن داد، به بیمارستان محلی اعزام شد. بعد از 24 ساعت او را به خانه فرستادند.

طبق اعلام فدراسیون سلطنتی امداد و نجات اسپانیا، در شش ماهه اول سال 2022، در مجموع 140 نفر بر اثر غرق شدن تصادفی در اسپانیا جان خود را از دست دادند که 55 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال 2021 نشان می دهد.

اپل واچ اخیرا با شناسایی یک تومور کشنده جان یک زن را نجات داد. نه تنها که. در یک حادثه دلخراش دیگر، یک آیفون جان یک سرباز اوکراینی را نجات داد که گلوله ای را متوقف کرد که در غیر این صورت او را می کشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا