گجت

بلومبرگ: هدست واقعیت ترکیبی اپل پس از چالش های توسعه تا سال 2023 با تاخیر مواجه می شود

طبق گزارشی جدید، عرضه هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل به تعویق افتاده است، که می تواند عرضه هدست را تا اواخر سال 2022 یا 2023 به تعویق بیاندازد. این شرکت مستقر در کوپرتینویی در حال کار بر روی یک هدست واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (AR/VR) است که گفته می‌شود از سال 2015 در حال توسعه است و گزارش شده است که برای شرکت بیش از 2000 دلار هزینه دارد (تقریباً 0.149000 روپیه). طبق گزارش ها، این شرکت در حال اضافه کردن پشتیبانی از دستگاه در iOS 16 است که انتظار می رود اواخر امسال رونمایی شود.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل در حال بررسی تاخیر در عرضه هدست واقعیت ترکیبی خود است که پیش از این انتظار می رفت در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان این شرکت (WWDC) در ماه ژوئن رونمایی شود. در این گزارش به نقل از منبعی اشاره شده است که ادعا می کند توسعه هدست با چالش هایی از جمله “گرم شدن بیش از حد، دوربین ها و نرم افزار” روبرو بوده است. در نتیجه، اکنون انتظار می رود که این شرکت این هدست را در اواخر سال 2022 یا بعد از آن معرفی کند، در حالی که این محصول ممکن است در سال 2023 در دسترس باشد.

بر اساس این گزارش، هدست واقعیت ترکیبی این شرکت، با کد N301، از سال 2015 در حال توسعه است و این شرکت پیش از این برنامه ریزی کرده بود که در سال 2021 عرضه شود و در سال 2022 در دسترس قرار گیرد. طبق گزارش های قدیمی تر، اپل به دنبال جایگزینی آیفون با واقعیت ترکیبی خود است. هدست در یک دهه اپل آخرین بار در سال 2015 با ورود اپل واچ یک محصول جدید بزرگ عرضه کرد، در حالی که از آن زمان این شرکت محصولاتی مانند اسپیکر هوم پاد را در سال 2018 و ردیاب AirTags خود را در سال 2021 منتشر کرده است.

مطلب پیشنهادی:  Dizo Buds P در تاریخ 28 ژوئن در هند با 40 ساعت زمان کلی عرضه خواهد شد

گزارش های قبلی حاکی از آن است که هدست واقعیت ترکیبی آینده این شرکت از دو تراشه استفاده خواهد کرد که یکی از آنها به قدرتمندی تراشه M1 Pro این شرکت در مک بوک پرو که قرار است در سال 2021 عرضه شود. طبق گزارش بلومبرگ، به نظر می رسد مشکلات گرمایشی ناشی از استفاده باشد این تراشه ها اپل قبلاً قصد داشت پردازش را به یک دستگاه ثانویه بارگذاری کند، اما این طرح لغو شد. بر اساس این گزارش، این هدست همچنین با دوربین های AR مواجه است که انتظار می رود توسط LG Innotek عرضه شود.

گمان می‌رود هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل، پله‌ای برای عینک N421 AR این شرکت باشد که انتظار می‌رود در سال‌های آینده رونمایی شود. با این حال، هدست AR/VR آینده ممکن است با قیمت گزافی همراه باشد زیرا این شرکت طبق گزارش قیمت‌های بالای 2000 دلار (تقریباً 149000 روپیه) را در نظر گرفته است و انتظار می‌رود که بالاتر از هدست AR/VR آینده متا به نام Project باشد. کامبریا با این حال، طبق این گزارش، این شرکت انتظار دارد در سال اول بین 7 تا 10 میلیون هدست واقعیت ترکیبی بفروشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا