کامپیوتر

به‌روزرسانی جدید انویدیا نشان می‌دهد که DLSS 4 نزدیک‌تر از چیزی است که فکر می‌کردیم

GPU RTX 4090 با دست.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

Nvidia ممکن است برای DLSS 4.0 آماده شود. به روز رسانی جدید برای جریان Streamline Nvidia شامل فایل های به روز شده برای DLSS Super Resolution و Frame Generation است که نسخه را به 3.7 می رساند.

این یک به‌روزرسانی نسبتاً جزئی است که هدف آن توسعه‌دهندگان است. من فرصتی برای آزمایش DLSS 3.7 نداشته ام، اما مانند به روز رسانی های قبلی، حدس می زنم که شامل تغییرات جزئی در عملکرد و کیفیت تصویر باشد. انویدیا این به‌روزرسانی‌ها را اغلب انجام می‌دهد، معمولاً حول محور کاهش مصنوعات بصری در بازی‌ها است.

Emoose متوجه به‌روزرسانی شد و پیوند GitHub را در Reddit به اشتراک گذاشت. این از طریق به روز رسانی به Nvidia Streamline ارائه شد، ابزاری که برای کمک به توسعه دهندگان طراحی شده است تا چندین ویژگی مقیاس پذیری را در بازی های خود ادغام کنند. این ابزار مشابه DirectSR آتی مایکروسافت است و اگرچه این ابزار به زودی برای توسعه دهندگان بازی عرضه خواهد شد، انویدیا همچنان به‌روزرسانی‌هایی را برای Streamline منتشر می‌کند.

به تفکیک هفتگی فناوری بازی‌های رایانه شخصی بپردازید

این پوستر همچنین توسعه‌دهنده ابزار DLSSTweaks است، که یک برنامه شخص ثالث است که به کاربران اجازه می‌دهد بین از پیش تنظیمات پنهان DLSS در بازی‌ها جابجا شوند. Emoose خاطرنشان می‌کند که به‌روزرسانی Streamline پنجمین پیش‌تنظیم توسعه‌دهنده جدیدی را اضافه می‌کند که به عنوان پیش‌تنظیم وضوح Super Resolution برای DLSS از طریق Streamline عمل می‌کند.

این چیزهای جالبی است، اما چیزی که واقعاً من را شگفت زده می کند این است که چقدر به DLSS 4.0 نزدیک هستیم. در این مرحله، DLSS از سه عملکرد تشکیل شده است: Super Resolution، Frame Generation و Ray Reconstruction. ویژگی دوم به عنوان بخشی از به روز رسانی DLSS 3.5 که در کنار آن منتشر شد، اضافه شد Cyberpunk 2077: Phantom Liberty و آلن ویک ۲ پایان سال گذشته

مطلب پیشنهادی:  اینتل و مایکروسافت به تازگی یک همکاری بزرگ را اعلام کردند

آماده سازی زمینه برای DLSS 4.0؟

DLSS 3 انویدیا در Cyberpunk 2077.
Nvidia

انویدیا چند ماه پس از انتشار DLSS 3.5 در مورد DLSS سکوت کرد، اما توسعه در حال حاضر دوباره در حال افزایش است – احتمالاً در اواخر سال انتشار DLSS 4.0 را آغاز می کند.

شایعه شده است که انویدیا قصد دارد تا پایان سال، پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 50 خود را معرفی کند و احتمال عرضه آن در اوایل سال 2025 وجود دارد. احتمال زیادی وجود دارد که DLSS 4.0 در کنار کارت‌های گرافیک جدید منتشر شود، استراتژی ما از انویدیا که با راه اندازی پردازنده های گرافیکی سری RTX 40 و DLSS 3 خود استفاده کرد، دیده می شود.

یک چیز مسلم است: Nvidia سرعت DLSS را کاهش نمی دهد. برایان کاتانزارو، که تحقیقات یادگیری عمیق را در انویدیا رهبری می‌کند، اواخر سال گذشته درباره یک DLSS 10 نظری صحبت کرد. و اکنون بیش از هر زمان دیگری، انویدیا از DLSS به عنوان نقطه فروش کلیدی برای کارت های گرافیک خود استفاده می کند. بر اساس نحوه برخورد انویدیا با DLSS در حال حاضر، مهم این است که چه زمانی DLSS 4.0 را ببینیم، نه اینکه آیا.

سوال بزرگ این است که چگونه خواهد بود. کاتانزارو در حال بررسی رندر کاملا عصبی برای نسخه‌های آینده DLSS بود که در آن هوش مصنوعی رندر فریم را بر عهده خواهد گرفت. این امکان وجود دارد که Nvidia هوش مصنوعی را در جای دیگری اعمال کند. در ماه‌های اخیر، انویدیا با پلتفرم ACE خود توجه زیادی را بر روی شخصیت‌های بازی مبتنی بر هوش مصنوعی متمرکز کرده است، که می‌توان آن‌ها را بر روی پردازنده‌های گرافیکی RTX به عنوان بخشی از DLSS شتاب داد.

مطلب پیشنهادی:  Stable Diffusion در مقابل Midjourney - بهترین ابزار هنری برای هوش مصنوعی کدام است؟

در حال حاضر، تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم تا Nvidia اطلاعات بیشتری در مورد آینده DLSS به اشتراک بگذارد. شانس خوبی وجود دارد که آن را در کنار پردازنده‌های گرافیکی نسل بعدی انویدیا ببینیم، بنابراین همه نگاه‌ها به اواخر امسال معطوف است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا