موبایل

به‌روزرسانی پاسخ امنیتی سریع اپل برای دستگاه‌های iOS، iPadOS و macOS در حال انتشار است: جزئیات

اپل پس از آزمایش نوع جدید انتشار نرم‌افزار خود در چند ماه گذشته بر روی نرم‌افزار بتا، سرانجام اولین به‌روزرسانی عمومی Rapid Security Response را برای دستگاه‌هایی که آخرین نسخه‌های iOS، iPadOS و macOS را اجرا می‌کنند، منتشر کرد. این iOS 16.4.1، iPadOS 16.4.1 و macOS 13.3.1 خواهد بود. اندازه آنها در مقایسه با به روز رسانی های نرم افزاری معمولی که در این دستگاه ها ظاهر می شوند بسیار کوچک هستند. برای اولین بار، اپل یادداشت های انتشار را منتشر نکرده است که جزئیات آن را با یک به روز رسانی برطرف کرده است. با این حال، اپل توضیح داد که این نوع به روز رسانی چه کاری انجام می دهد و چرا وجود دارد.

این نوع جدید از نسخه نرم افزار در حال حاضر فقط برای دستگاه های iPhone، iPad و Mac در دسترس است. آنها برای ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی اضطراری به همان روشی طراحی شده‌اند که Google وصله‌های امنیتی اندروید را به دستگاه‌های Android ارائه می‌کند. به همین ترتیب، به روز رسانی های Rapid Security Response اپل نیز از نظر اندازه کوچکتر هستند. به‌روزرسانی‌ای که ما در واحد بررسی آیفون 14 پرو دریافت کردیم، 85.2 مگابایت حجم داشت، اما همانطور که در برخی نسخه‌های بتای گذشته دیده شد، می‌توانند کوچک‌تر نیز باشند.

اپل ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی‌ها ممکن است تعدادی از بهبودهای امنیتی را برای مرورگر سافاری، پشته فریمورک WebKit یا دیگر کتابخانه‌های مهم سیستم به ارمغان بیاورند. با این حال، عمدتاً برای رسیدگی به مسائل امنیتی مبرم‌تر، مانند سوء استفاده‌هایی که گزارش شده‌اند یا در طبیعت وجود دارند، انجام می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  Surface Pro 8 در Best Buy برای Prime Day 350 دلار تخفیف دارد

هنگامی که تنظیمات به‌روزرسانی نرم‌افزار روی پیش‌فرض تنظیم شده‌اند، دستگاه درخواست راه‌اندازی مجدد برای اعمال به‌روزرسانی می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند در صورت تمایل، از این به‌روزرسانی‌های امنیتی انصراف دهند. این به‌روزرسانی‌ها به‌طور پیش‌فرض پس از نصب iOS 16.4.1، iPadOS 16.4.1 و macOS 13.3.1 در دستگاه‌های مربوطه توسط کاربر ارائه می‌شوند. آنها باید سر به Settings > General > Software Update > Automatic Updates > و پاسخ‌های امنیتی و فایل‌های سیستم را خاموش کنید تا این به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار کوچک‌تر حذف شوند. کسانی که انتخاب می کنند از این به روز رسانی های امنیتی واکنش سریع انصراف دهند، در نهایت همان اصلاحات امنیتی را در به روز رسانی نرم افزار عادی بعدی دریافت خواهند کرد.

اپل همچنین توضیح داد که دستگاهی که اخیراً با به‌روزرسانی Rapid Security Response به‌روزرسانی شده است، نام یا شماره نسخه کمی متفاوت خواهد داشت. این را می‌توان با حرفی که بعد از شماره نسخه نرم‌افزار ظاهر می‌شود، شناسایی کرد، زیرا در به‌روزرسانی فعلی آیفون به‌عنوان iOS 16.4.1 (a) ظاهر می‌شود. اپل همچنین به کاربران اجازه می دهد تا یک به روز رسانی امنیتی را که ممکن است به طور خودکار اعمال شده باشد (از آنجایی که به طور پیش فرض روشن است) حذف کنند. کاربر می تواند به تنظیمات > درباره > نسخه iOS > (تنظیمات > عمومی > درباره > macOS > «i» در macOS) و در صورت نیاز روی حذف پاسخ امنیتی ضربه بزنید.


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود ارتقاء کافی دارد؟ ما درباره این موضوع و موارد دیگر در Orbital، پادکست دیجیتال تو بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا