تکنولوژی

به زودی به برنامه Threads – فید برای “دنبال کردن” و موارد دیگر

اپلیکیشن Threads جدید متا پلتفرم، که قاتل توییتر نامیده می‌شود، چیزهای زیادی برای خود دارد، از جمله این که تمام قدرت اینستاگرام را در پشت خود دارد، اما یک ویژگی مهم را از دست داده است. فید ندارد که فقط پست‌های افرادی را که شما دنبال می‌کنید نشان دهد. رشته‌ها در حال حاضر پست‌هایی را از حساب‌های فالو شده و فالو نشده نشان می‌دهند. TechCrunch گزارش داد که توییتر، از سوی دیگر، فیدهای جداگانه «دنبال کردن» و «برای شما» را ارائه می دهد.

با این حال، خبرهای خوبی برای دوستداران Threads وجود دارد. آدام موسری، رئیس اینستاگرام، به درخواست هایی مبنی بر قرار گرفتن آن در لیست ویژگی های برنامه ریزی شده پاسخ داد. موسری این اظهارات را در پاسخ به پست یوتیوب مارکز براونلی بیان کرد. از آنجایی که اینستاگرام در کنار فید الگوریتمی پیش‌فرض خود، نمای فهرست «دنبال کردن» را دارد، منطقی به نظر می‌رسد که Threads نیز یکی از آن‌ها را داشته باشد.

به گفته Mosseri از دیگر پیشرفت‌های این لیست می‌توان به قابلیت جابه‌جایی بین حساب‌های Threads و امکان ویرایش پست‌ها اشاره کرد.

اما این همه ماجرا نیست! ویژگی‌های ضروری دیگری مانند امکان جستجوی هشتگ‌ها در برنامه وجود ندارد. همچنین، اگر می‌خواهید یک پست را در موضوع وب‌سایت خود به اشتراک بگذارید، هنوز کدی برای جاسازی وجود ندارد – فقط یک URL. اگرچه کاربران گزینه دوبار ضربه زدن برای لایک کردن یک پست را درخواست کرده‌اند، موسری توضیح داد که اجرای آن با ضربه زدن روی یک موضوع برای دیدن کل موضوع مغایرت دارد.

محدودیت ها چیست؟

Threads به کاربران اینستاگرام این امکان را می‌دهد تا با اطلاعات کاربری موجود خود وارد سیستم شوند و به‌روزرسانی‌های کوتاهی را که شامل متن (حداکثر 500 کاراکتر)، پیوندها، عکس‌ها و ویدیوها (حداکثر پنج دقیقه) است، ارسال کنند. در حال حاضر در iOS و Android در 100 کشور موجود است، Threads در اتحادیه اروپا در دسترس نیست به دلیل نگرانی در مورد انطباق با قوانین حریم خصوصی داده های محلی.

مطلب پیشنهادی:  با افزایش شور و شوق ChatGPT، طرفداران کریپتو در توکن‌های هوش مصنوعی «معجب» جمع می‌شوند

در حالی که Bluesky با حمایت جک دورسی، با استفاده از پروتکل غیرمتمرکز خود، پروتکل AT، محبوبیت پیدا کرد، اپلیکیشن Threads اینستاگرام به زودی از ActivityPub، همان پروتکل مورد استفاده توسط Mastodon، یک جایگزین توییتر منبع باز، و سایر برنامه های فدرال پشتیبانی می کند.

برای استفاده از Threads، کاربران ابتدا باید با استفاده از اعتبار اینستاگرام خود احراز هویت کنند. سپس این برنامه اطلاعاتی در مورد حساب موجود آنها از جمله نام، نام کاربری، عکس و دنبال کنندگان آنها را نمایش می دهد. وضعیت تأیید نیز به برنامه جدید منتقل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا