کامپیوتر

به معنای واقعی کلمه هیچ کس نمی خواهد RTX 4060 Ti انویدیا را بخرد

کارت گرافیک RTX 4060 Ti انویدیا ممکن است به تازگی منتشر شده باشد، اما چشم انداز آخرین GPU Team Green اصلا خوب به نظر نمی رسد. بر اساس یک گزارش، ظاهراً علاقه مصرف کنندگان به این کارت «صفر» وجود دارد و بسیاری از خرده فروشان انتظار فروش ثابت را دارند.

این خبر از YouTubeر سخت‌افزار Moore’s Law is Dead می‌آید که گمان می‌رود منابع صنعتی قوی دارد. طبق آخرین ویدیوی آنها، پردازنده گرافیکی مقرون به صرفه انویدیا ممکن است با مشکل بزرگی مواجه شود.

کارت گرافیک Nvidia RTX 4060 Ti در پس زمینه مشکی و سبز.
Nvidia

یوتیوبر با چندین منبع در خرده فروشان مختلف در ایالات متحده و اروپا صحبت کرد و در هر صورت تصویر بسیار تلخ به نظر می رسد. به عنوان مثال، Micro Center گفت که علاقه مصرف کنندگان به RTX 4060 Ti “صفر” دارد. این امر باعث شد تا خرده‌فروش تصمیم بگیرد که فروشگاه‌ها را زود باز نکند، زیرا – بر خلاف اکثر نسخه‌های GPU Nvidia – انتظار نداشت طرفداران در اطراف بلوک صف بکشند تا کارت جدید را دریافت کنند.

علاوه بر این، Micro Center ظاهرا فقط «تعدادی کارت برای هر مکان» سفارش داده است، با این منبع می‌گوید که برخی فروشگاه‌ها ممکن است برای فروش یک RTX 4060 Ti مشکل داشته باشند. در مورد آن، علاقه کم مصرف کنندگان در ژاپن مشهود است، جایی که VideoCardz خاطرنشان می کند که تنها یک نفر برای خرید یک RTX 4060 Ti از خرده فروش Dospara Akihabara در روز عرضه حضور یافت.

چشم انداز در جاهای دیگر مشابه است. یکی از «خرده‌فروشان بزرگ ایالات متحده» می‌گوید که انتظار ندارند پس از فروخته شدن عرضه اولیه، کارت را «ماه‌ها» مجدداً ذخیره کنند. حتی بدتر از آن، همین منبع نشان می‌دهد که مدل‌های شخص ثالث RTX 4060 Ti می‌توانند بسیار بالاتر از MSRP قیمت داشته باشند، زیرا این شرکت‌ها امیدوارند مردم قیمت RTX 3070 را برای کارت بپردازند. بعید است که این امر علاقه مصرف کننده را تحریک کند.

مطلب پیشنهادی:  حتی توییتر هم اکنون می خواهد مانند TikTok باشد

صاف افتادن

کارت های گرافیک Nvidia RTX 4070 در پس زمینه صورتی.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

ما داریم قبلاً اشاره شده بود که چگونه تمرکز انویدیا بر هوش مصنوعی می‌تواند آن را وسوسه کند تا منابع را از پردازنده‌های گرافیکی بازی دور کند و به طور بالقوه منجر به عرضه‌های محدود در آینده شود. خوب، در مورد RTX 4060 Ti بعید به نظر می رسد، زیرا یکی از منابع به قانون مور مرده است می گوید که به دلیل تقاضای کم، می توان کارت را بسیار آسان به دست آورد.

این موضوع توسط یک توزیع کننده در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا تکرار شد و توضیح داد که آنها “حداقل فراخوان از انبارهای ما برای آزادسازی” داشته اند.

جالب اینجاست که خرده‌فروشی آلمانی Mindfactory حتی تا آنجا پیش رفت که قیمت RTX 4060 Ti را تنها چهار ساعت پس از عرضه کاهش داد و طبق گفته VideoCardz قیمت آن را 20 یورو زیر MSRP به 419 یورو رساند. اما با وجود این قیمت پایین تر، Mindfactory تنها حدود 20 دستگاه فروخته است. در سایت خبری آلمان 3DCenter.

با توجه به قیمت بودجه RTX 4060 Ti، انویدیا احتمالا امیدوار بود که در زمان افزایش هزینه های زندگی گزینه محبوبی باشد، اما در اینجا دقیقا برعکس به نظر می رسد. این شرکت بدون شک امیدوار است که فروش به زودی بهبود یابد، اما علائم اولیه اصلاً دلگرم کننده نیست.

توصیه های سردبیران
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا