کامپیوتر

به نظر می رسد که بازی های VR به بالاترین حد خود رسیده است

به نظر می رسد که بازی های VR به بالاترین سطح خود رسیده است و گزارش قابل توجهی حاکی از افزایش تقریباً چهار برابری کاربران در ماه گذشته است. این اعداد از یک نظرسنجی به دست می آیند و ممکن است دقیق نباشند، اما روند پیوسته افراد بیشتری را نشان می دهد که به انقلاب بازی های واقعیت مجازی می پیوندند.

واقعاً جای تعجب نیست، زیرا بسیاری از سیستم‌های واقعیت مجازی مقرون‌به‌صرفه و مستحکم چندین سال است که وجود دارند. از آنجایی که کاربران اولیه به رفع اشکالات و معرفی بازیکنان جدید به این تجربه کمک می کنند، بدون شک واقعیت مجازی تا زمانی که به یکی دیگر از گزینه های اصلی تبدیل شود به رشد خود ادامه خواهد داد.

آخرین نتایج اخیراً از بررسی سخت افزار و نرم افزار Steam به دست آمده است، که مروری ماهانه از انواع سخت افزارهای کامپیوتری مورد استفاده است. لیستی از هدست های واقعیت مجازی مورد استفاده با SteamVR در داده ها گنجانده شده است و درصد رایانه های متصل به Steam هنگام استفاده از هدست واقعیت مجازی نشان داده شده است و نتایج بسیار شگفت انگیز است.

نتایج نظرسنجی Steam افزایش زیادی در استفاده از VR را نشان می دهد.

آنچه برجسته است، افزایش بسیار زیاد استفاده از هدست واقعیت مجازی است که از میانگین 1.87٪ به 6.67٪ بازیکنان Steam که از هدست های VR در ماه جولای استفاده می کنند، صعود کرده است. بازی‌های واقعیت مجازی، با نگاهی به ارزش واقعی، گامی عظیم به جلو از نظر پایگاه کاربر برداشته‌اند.

اما همانطور که UploadVR اخیرا اشاره کرده است، ممکن است مشکلاتی با اعداد وجود داشته باشد. یک جهش مشابه اما کوچکتر به 3.24 درصد در ماه مه قبل از بازگشت به حدود 2 درصد در ژوئن مشاهده شد. از آنجایی که نظرسنجی یک نمونه تصادفی است، در طول زمان متفاوت خواهد بود و میانگین کلی عدد مفیدتری است. افزایش چهار برابری در یک ماه بسیار بعید است. با این حال، افزایش کلی محتمل به نظر می رسد.

مطلب پیشنهادی:  لپ تاپ های گیمینگ HP Omen 16 (2022)، Victus 15 (2022) با حرارتی به روز شده، پردازنده های جدید اینتل، AMD

حتی اگر اندازه افزایش به خودی خود دقیق نباشد، این نتایج می تواند نشان دهد که تعداد افرادی که هدست های VR دارند ممکن است بیشتر از آنچه قبلا گزارش شده باشد باشد.

هدفون Meta’s Quest 2 با 50 درصد سهم در ماه جولای پیشتاز این بسته است. این واقعاً برای تولیدکنندگان دیگر کمی بی انصافی است زیرا متا به قیمت یارانه پرداخت می کند و به این هدفون با کیفیت بالا قیمت فوق العاده پایینی می دهد. حتی با افزایش قیمت اخیر، این هدست مقرون به صرفه ترین هدست واقعیت مجازی موجود است.

شاخص Valve با 15 درصد در جایگاه دوم قرار دارد. سایر هدست های Oculus (Meta) و HTC Vive VR که مدل های بسیار متنوعی دارند، بیشتر بقیه را تشکیل می دهند.

Meta Quest 2 واقعیت مجازی را در دسترس قرار می دهد

افزایش کلی سیستم های واقعیت مجازی غیرمنتظره نیست و از الگوی فناوری های جدید به خصوص در بازی پیروی می کند. بازی‌های آرکید الهام‌بخش بازی‌های کنسول خانگی مقرون‌به‌صرفه بودند که به آرامی بهبود یافتند و رایج‌تر شدند. حتی بازی‌های رایانه‌های شخصی اولیه نیز به آرامی شروع شد زیرا اینترنت وجود نداشت و گرافیک با کیفیت پایین‌تر آن نمی‌توانست با سیستم‌های بازی کنسول‌های موجود رقابت کند.

اکنون این داستان با هدست‌های VR ادامه می‌یابد که وضعیت موجود را به چالش می‌کشند، زیرا ایده‌ای حاشیه‌ای دیگر به جریان اصلی می‌رود. واقعیت مجازی دوره نهفتگی طولانی مدتی داشته است، اما در نهایت به نظر می رسد که به آرامی مردم را جذب می کند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا