گجت

بودجه 2022: نرخ های گمرکی کالیبره شده برای تقویت تولید محلی پوشیدنی ها

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی، روز سه‌شنبه گفت که نرخ‌های وظیفه در حال کالیبره شدن هستند تا ساختار نرخ مدرجی را برای تسهیل ساخت داخلی محصولاتی مانند پوشیدنی‌ها و کنتورهای هوشمند الکترونیکی فراهم کنند.

سیتارامان با ارائه بودجه 2022-2023 اتحادیه گفت که امتیازات وظیفه در مورد اقلام خاصی نیز داده می شود تا تولید داخلی کالاهای الکترونیکی با رشد بالا امکان پذیر شود.

وزیر دارایی خاطرنشان کرد که تولید الکترونیکی به سرعت در حال رشد است.

وی افزود: «نرخ‌های گمرکی در حال کالیبره شدن هستند تا ساختار نرخ‌های درجه‌بندی شده برای تسهیل تولید داخلی پوشیدنی‌ها، دستگاه‌های شنود و کنتورهای هوشمند الکترونیکی را فراهم کنند.»

وی گفت: همچنین به قطعات ترانسفورماتور شارژرهای تلفن همراه، لنز دوربین ماژول دوربین موبایل و برخی موارد دیگر تخفیف عوارض تعلق می گیرد.

او افزود: «این امر تولید داخلی قطعات الکترونیکی را با رشد بالا امکان پذیر می کند.

در میان دیگر اعلامیه‌های منتشر شده در جلسه بودجه اتحادیه، مالیات 30 درصدی بر ارزهای دیجیتال معرفی شد. «افزایش خارق‌العاده‌ای در تراکنش‌های دارایی دیجیتال مجازی وجود داشته است. مقیاس و فراوانی این تراکنش‌ها، ارائه یک رژیم مالیاتی خاص را ضروری می‌سازد، برای مالیات دارایی‌های دیجیتال مجازی، پیشنهاد می‌کنم هر گونه درآمد حاصل از انتقال هر دارایی دیجیتال مجازی با نرخ 30 درصد مشمول مالیات شود. سیتارامان گفت.

در این بیانیه آمده است: «هیچ گونه کسر هزینه یا اقلامی در محاسبه چنین درآمدی مجاز نیست، به جز اینکه هزینه اکتساب برای از دست دادن دارایی های دیجیتال مجازی از سایر درآمدها کسر نمی شود».

Sitharaman اعلام کرد که هند ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را در سال جاری دریافت خواهد کرد که توسط بانک رزرو هند (RBI) تنظیم می شود.

مطلب پیشنهادی:  ساعت هوشمند TicWatch GTW eSIM با تماس 4G، باتری تا 30 روز.

سیتارامان در ادامه گفت: گذرنامه های الکترونیکی با تراشه تعبیه شده و فناوری آینده نگر در سال 2022-23 برای کمک به شهروندان در سفرهای خارجی معرفی می شود. علاوه بر این، یک طرح پهپاد شاکتی نیز اعلام شد. این امر به تجاری سازی استفاده از پهپادها در صنایع مختلف کمک می کند و با کمک استارت آپ ها ترویج می شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا