تکنولوژی

تامین کننده انحصاری اپل فاکسکان برنده سفارش ایرپاد شد و قصد دارد یک کارخانه 200 میلیون دلاری در هند بسازد – منبع

دو نفر با آگاهی مستقیم از این موضوع به رویترز گفتند که سازنده تایوانی فاکسکان سفارش ساخت ایرپاد برای اپل را دریافت کرده و قصد دارد کارخانه ای در هند برای ساخت هدفون های بی سیم بسازد.

این قرارداد باعث می‌شود فاکس‌کان، بزرگ‌ترین سازنده لوازم الکترونیکی قراردادی و مونتاژکننده حدود 70 درصد آیفون‌ها، برای اولین بار تامین‌کننده ایرپاد باشد و بر تلاش‌های تامین‌کننده اصلی اپل برای تنوع بیشتر تولید در خارج از چین تاکید می‌کند. AirPods در حال حاضر توسط تعدادی از تامین کنندگان چینی تولید می شود.

یک منبع گفت فاکسکان بیش از 200 میلیون دلار در کارخانه جدید ایرپاد هند در ایالت تلانگانا در جنوب هند سرمایه گذاری خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که یک سفارش AirPod چقدر هزینه دارد.

این شخص که نخواست نامش فاش شود زیرا این موضوع هنوز علنی نشده است، گفت که مقامات فاکسکان ماه ها در داخل در مورد مونتاژ ایرپادها به دلیل حاشیه سود نسبتاً پایین تولید این دستگاه بحث کردند، اما در نهایت تصمیم گرفتند به این معامله ادامه دهند. تقویت تعامل» با اپل.

این فرد گفت: “به این ترتیب، ما به احتمال زیاد برای محصولات جدید آنها سفارش دریافت می کنیم.”

به گفته منبع، تصمیم برای راه اندازی تولید در هند توسط اپل درخواست شده است.

فاکسکان در حال رقابت با رقبای تایوانی مانند Wistron Corp و Pegatron Corp برای به دست آوردن سفارشات بیشتر از اپل، گران ترین شرکت جهان است.

این شخص گفت که یکی از شرکت های تابعه، Foxconn Interconnect Technology Ltd، قصد دارد ساخت یک کارخانه تولیدی در Telangana را در نیمه دوم سال جاری آغاز کند و تولید را تا پایان سال 2024 آغاز کند.

مطلب پیشنهادی:  ایلان ماسک از Tycoon Sy برای اینترنت ماهواره ای فیلیپین استفاده می کند

پس از اولین گزارش رویترز، سهام واحد فاکسکان نزدیک به 9 درصد جهش کرد و کاهش 2.2 درصدی قبلی را معکوس کرد. سهام خود فاکسکان 0.5 درصد افزایش یافت، در حالی که معیار در تایپه 1.1 درصد کاهش یافت.

شخص دومی که مستقیماً از این موضوع مطلع است، که او نیز به دلیل اینکه این موضوع هنوز عمومی نشده است، از افشای هویت خودداری کرد، بدون ارائه جزئیات بیشتر، گفت که شرکت تابعه فاکسکان در هند ایرپاد تولید خواهد کرد.

تحلیلگران پیش از این گفته بودند که اپل از تامین کنندگان از جمله فاکسکان خواسته بود ایرپاد در هند تولید کند، اما جزئیاتی مانند میزان سرمایه گذاری، برنامه زمان بندی و اینکه کدام تامین کنندگان برنامه هایی برای تولید در این کشور دارند فاش نشد.

فاکسکان از اظهار نظر خودداری کرد. اپل بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

اپل و تامین کنندگان اصلی آن در حال تغییر تولید از چین هستند، جایی که محدودیت های سختگیرانه COVID-19 سال گذشته بزرگترین کارخانه آیفون فاکسکان را فلج کرد. آنها همچنین به دنبال جلوگیری از ضربه احتمالی به تجارت ناشی از تشدید اصطکاک تجاری بین چین و ایالات متحده هستند.

Foxconn روز چهارشنبه گفت سرمایه گذاری در خارج از چین را افزایش خواهد داد تا بتواند تقاضای مشتریان را برآورده کند و اتکای خود را به چین برای تولید کاهش دهد.

هنوز مشخص نیست که آیا برنامه تولید فاکسکان بر تامین کنندگان فعلی AirPods از جمله Luxshare Precision Industry تأثیر می گذارد یا خیر.

Luxshare بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مطلب پیشنهادی:  گزارش ها: Uber Cabs سیاستمداران را لابی کرد، قوانین را در سرکوب جهانی زیر پا گذاشت

Goertek Inc، یکی دیگر از تامین کنندگان، در ماه نوامبر گفت که یک مشتری خارجی از آن خواسته است تا کار مونتاژ یک محصول بلندگوی هوشمند را که تحلیلگران در آن زمان به عنوان AirPods Pro 2 معرفی کرده بودند، متوقف کند و این تعطیلی تا 3.3 میلیارد یوان (480 دلار) به درآمد خواهد رسید. ). میلیون).

گورتک به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا