موبایل

تایوان، تامین کننده چینی اپل Luxshare را به سرقت اسرار متهم کرد و 14 نفر را متهم کرد

دادستان‌های تایوانی روز جمعه یک تامین‌کننده چینی اپل را به سرقت اسرار تجاری از یک تامین‌کننده تایوانی و شکار غیرقانونی نیروی کار آن برای دریافت سفارش‌های شرکت آمریکایی متهم کردند و گفتند 14 نفر متهم هستند.

تایوان تلاش‌های خود را برای متوقف کردن فعالیت‌های موذیانه و غیرقانونی شرکت‌های چینی برای سرقت دانش و سرقت استعدادها در آنچه دولت تایپه آن را تهدیدی برای قدرت فناوری جزیره می‌داند، افزایش می‌دهد.

دادستان های نیو تایپه پس از یک سال و نیم تحقیق گفتند که آنها دریافتند که صنعت Luxshare Precision Industry چین رقیب تایوانی Catcher Technology را هدف قرار داده است تا “به سرعت وارد زنجیره تولید اپل شود تا سفارشات را به دست آورد.”

دادستان ها در بیانیه ای اعلام کردند که Luxshare تیم تحقیق و توسعه Catcher مستقر در چین را با وعده دستمزدهای بالا و دزدیدن اسرار تجاری از این شرکت تایوانی “فریب” داد و باعث خسارات سنگین آنها شد.

در بیانیه آمده است که Luxshare این کار را انجام می‌دهد تا بتواند به سرعت کارخانه‌ها و قاب‌های تولید انبوه آیفون، آی‌پد و سایر محصولات را بسازد.

Luxshare بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، و همچنین اپل نیز پاسخی نداد.

آنها افزودند که دادستان های جدید در تایپه قبلاً 14 نفر را در ارتباط با این پرونده به نقض اعتماد و بردن اسرار تجاری برای استفاده در خارج از کشور متهم کرده اند.

این وزارتخانه تمام تلاش خود را برای بررسی چنین مواردی برای حفظ توسعه پایدار بنگاه ها در کشورمان و تضمین رقابت پذیری صنایع ملی به کار خواهد گرفت.»

مطلب پیشنهادی:  پیشنهاد شده است که پیکربندی SoC Snapdragon 8 Gen 2 Samsung Galaxy S23 ممکن است یک دوربین تله فوتو جدید دریافت کند.

Catcher که قاب‌های آیفون و آی‌پد را تولید می‌کند، در بیانیه‌ای اعلام کرد که به اجرای و بهینه‌سازی حفاظت از اسرار تجاری و حقوق مالکیت معنوی ادامه می‌دهد و هر چیزی که حقوق و منافع آن را نقض کند، بررسی خواهد کرد.

وی افزود: این شرکت در حال همکاری با تحقیقات است.

در ماه مه، مقامات تایوانی به 10 شرکت یا مراکز تحقیق و توسعه آنها که بدون مجوز در تایوان فعالیت می کردند، به اتهام شکار غیرقانونی مهندسان تراشه و سایر استعدادهای فنی مورد حمله قرار دادند.

© تامسون رویترز 2022نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا