کامپیوتر

تایوان از کشورها می‌خواهد تا برای اطمینان از عرضه مطمئن «تراشه‌های دموکراسی» شرکای همکاری کنند.

تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان روز دوشنبه به فرماندار ایالت ایندیانا آمریکا گفت، تایوان می خواهد اطمینان حاصل کند که شرکای خود منابع قابل اعتماد نیمه هادی ها یا “تراشه های دموکراتیک” دارند و گفت تهدیدهای چین به این معنی است که سایر دموکراسی ها باید همکاری کنند.

فرماندار اریک هولکامب، یک جمهوری خواه، پس از سفر کوتاه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، سومین سفر خود را در این ماه به تایوان انجام می دهد و چین را که تایوان را قلمرو خود می داند، خشمگین کرد.

یک هفته پس از سفر پلوسی، پنج قانونگذار آمریکایی به رهبری سناتور اد مارکی از تایوان دیدن کردند.

چین پس از سفر پلوسی تمرینات نظامی گسترده ای را در نزدیکی تایوان برگزار کرد. تایوان ادعای حاکمیت پکن را رد می کند و می گوید فقط مردم جزیره می توانند در مورد آینده خود تصمیم بگیرند.

تسای در جلسه ای در دفتر خود در تایپه به هولکامب گفت: «تایوان با تهدیدات نظامی چین، در داخل و اطراف تنگه تایوان مواجه است.

او در سخنانی که به طور زنده در صفحات رسانه های اجتماعی خود پخش شد، افزود: «در این زمان، متحدان دموکراتیک باید کنار هم قرار گیرند و همکاری ها را در همه زمینه ها تقویت کنند».

چین هنوز درباره سفر هولکامب اظهار نظری نکرده است.

هولکامب قرار است در طول سفر خود با نمایندگان شرکت های نیمه هادی تایوان، در بحبوحه گسترش روابط بین ایالت خود و جزیره، محل استقرار بزرگترین سازنده تراشه های تماسی در جهان، شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) دیدار کند.

مطلب پیشنهادی:  این ویژگی مورد علاقه من برای استفاده همزمان از مک و آیفون است

تسایی گفت: امنیت اقتصادی رکن مهم امنیت ملی و منطقه ای است. تایوان مایل و قادر به تقویت همکاری با شرکای دموکراتیک در ایجاد زنجیره های تامین تراشه دموکراتیک پایدار است.

هولکامب در مورد تلاش های ایالت خود برای حمایت از صنعت فناوری صحبت کرد و به اعلام ماه ژوئن توسط MediaTek تایوان، چهارمین طراح بزرگ تراشه جهان از نظر درآمد، از یک مرکز طراحی جدید در ایندیانا با مشارکت دانشگاه پردو اشاره کرد.

او گفت: “ما مشتاقانه منتظر همکاری با آنها در طراحی آینده هستیم.”

درد برای سود

هولکامب بعداً در گفتگو با خبرنگاران گفت تایوان تعدادی از بهترین استعدادهای فناوری پیشرفته در جهان را ارائه می دهد.

ما در حال مقابله و به طور خاص به دنبال تبدیل مشکلات زنجیره تامین به دستاوردهای زنجیره تامین هستیم. من فکر می‌کنم راهی برای رسیدن سریع‌تر، به روشی پایدارتر، انجام آن با هم است.»

هولکامب بر امضای قرارداد همکاری بین پوردو و شرکت تایوانی ویسترون شرکت الکترونیک نظارت داشت و رئیس شرکت سیمون لین به فرصت‌هایی برای همکاری در زمینه‌هایی مانند امنیت سایبری و کارخانه‌های هوشمند اشاره کرد.

تایوان می خواست به ایالات متحده، مهم ترین حامی بین المللی خود، نشان دهد که دوست قابل اعتمادی است زیرا بحران جهانی تراشه بر خودروسازی و لوازم الکترونیکی مصرفی تأثیر می گذارد.

تسای گفت که ایندیانا پس از امضای قانون ایالات متحده در ماه جاری برای یارانه دادن به صنعت نیمه هادی محلی به دلیل رقابت با تولیدکنندگان چینی و دیگر خارجی، به مرکزی برای فناوری تراشه تبدیل خواهد شد.

TSMC در حال ساخت یک کارخانه 12 میلیارد دلاری (تقریباً 95800 کرور روپیه) در ایالت آریزونا در ایالات متحده است.

مطلب پیشنهادی:  برنامه دو ساله NordVPN تا پایان امروز 63٪ تخفیف دارد

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا