تکنولوژی

تجزیه و تحلیل: بانک ها راه نجاتی برای معامله توییتر هستند که ایلان ماسک با آن دست و پنجه نرم می کند

بانک هایی که موافقت کردند خرید 44 میلیارد دلاری شرکت توییتر توسط ایلان ماسک را تامین کنند، انگیزه مالی برای کمک به ثروتمندترین مرد جهان دارند.

به گفته افراد نزدیک به معامله و کارشناسان حقوق شرکت، بانک‌هایی که موافقت کردند خرید 44 میلیارد دلاری توییتر توسط ایلان ماسک را تامین کنند، انگیزه مالی برای کمک به خروج ثروتمندترین مرد جهان دارند، اما به گفته افراد نزدیک به معامله و کارشناسان حقوق شرکت‌ها، با نبردهای حقوقی طولانی مواجه خواهند شد.

توییتر از ماسک شکایت می کند تا او را مجبور به تکمیل تراکنش کند و ادعای او مبنی بر اینکه شرکت مستقر در سانفرانسیسکو او را در مورد تعداد حساب های اسپم در پلت فرم رسانه های اجتماعی خود به عنوان پشیمانی خریدار در پی سقوط سهام فناوری گمراه کرده است، رد می کند.

دادگاه سلطنتی دلاور، جایی که اختلاف بین دو طرف در جریان است، محدودیت بالایی را برای خریدارها تعیین کرده است تا از معاملات خود عقب نشینی کنند و اکثر کارشناسان حقوقی گفتند که استدلال های پرونده به نفع توییتر است.

با این حال، یک سناریو وجود دارد که در آن ماسک طبق شرایط قرارداد با پرداخت تنها یک میلیارد دلار هزینه جدایی از توییتر، مجاز به کناره گیری از خرید است. 13 میلیارد دلار سرمایه بانکی آن برای این معامله باید از بین برود.

امتناع از تامین مالی این معامله بر شهرت بانک ها در بازار M&A به عنوان منابع قابل اعتماد بدهی تاثیر می گذارد. اما سه منبع نزدیک به معامله گفتند، بانک ها حداقل دو دلیل برای کمک به ماسک برای خروج از خرید دارند.

مطلب پیشنهادی:  Google I/O 2024: بدانید چه زمانی و کجا رویداد را به صورت آنلاین تماشا کنید، چه چیزی را باید انتظار داشته باشید و بیشتر

بانک‌ها می‌توانند از سرمایه‌گذاری‌های تجاری ماسک مانند سازنده خودروهای الکتریکی تسلا و شرکت موشک‌های فضایی اسپیس، کارمزدهای پرسودی دریافت کنند، مشروط بر اینکه به تمسخر او ادامه دهند.

به گفته این منابع، اگر ماسک مجبور به تکمیل معامله شود، آنها همچنین با صدها میلیون دلار ضرر مواجه خواهند شد. این به این دلیل است که مانند هر خرید بزرگ، بانک ها باید بدهی خود را بفروشند تا آن را از حساب خود خارج کنند.

منابع گفتند که با توجه به رکود بازار بدهی از زمان امضای قرارداد در آوریل و این واقعیت که ماسک به عنوان یک خریدار بی میل شرکت دیده می شود، آنها برای جذب سرمایه گذاران تلاش خواهند کرد. سپس بانک ها با چشم انداز فروش بدهی با ضرر مواجه خواهند شد.

مشخص نیست که آیا بانک‌هایی که برای تامین مالی این خرید موافقت کرده‌اند – مورگان استنلی، بانک آمریکا، بارکلیز، میتسوبیشی UFJ Financial Group Inc، BNP Paribas SA، Mizuho Financial Group Inc و Societe Generale SA – تلاش خواهند کرد تا از این خرید خارج شوند. از معامله

به گفته این منابع، بانک ها قبل از تصمیم گیری در انتظار نتیجه شکایت ماسک و توییتر هستند. دادگاه قرار است در ماه اکتبر آغاز شود.

سخنگویان مورگان استنلی، بانک آمریکا، بارکلیز، میتسوبیشی و میزوهو از اظهار نظر خودداری کردند، در حالی که BNP Paribas و Societe Generale بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

یک صید در بانک ها وجود دارد که به عنوان دریچه فرار ماسک عمل می کند. او باید در دادگاه ثابت کند که بانک‌ها با وجود تمام تلاش‌های او، طبق شرایط قراردادش با توییتر از اجرای تعهدات بدهی‌شان خودداری کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:  کاربران هوش مصنوعی در شش ماه گذشته دو برابر می شوند، 75 درصد از کارکنان دانش جهانی از آن استفاده می کنند: گزارش

چهار وکیل و استاد شرکتی که با رویترز مصاحبه کردند، گفتند که اثبات این امر با توجه به اظهارات عمومی ماسک علیه این معامله و همچنین ارتباطات خصوصی بین ماسک و بانک‌ها که توییتر می‌تواند در درخواست اطلاعات خود فاش کند، یک چالش است.

ماسک باید قاضی را متقاعد کند که او مسئول شکست مالی بانک نیست. اریک تالی، استاد دانشکده حقوق کلمبیا، گفت: نشان دادن این امر دشوار است، از طرف او و بانک ها به ظرافت زیادی نیاز دارد.

نمایندگان ماسک و توییتر به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

پیشینه شکارچی

کارشناسان حقوقی می گویند حتی اگر بانک ها بتوانند نشان دهند که به دستور ماسک عمل نکرده اند، خروج از معامله توییتر برای آنها دشوار خواهد بود. آنها به پرونده سازنده مواد شیمیایی Hunstman Corp اشاره کردند که در سال 2008 از بانک هایی که از تامین مالی فروش 6.5 میلیون دلاری آن به Hexion Specialty Chemicals خودداری کردند، شکایت کرد.

Hexion، متعلق به شرکت سهام خصوصی Apollo Global Management Inc، پس از بدتر شدن وضعیت هانتسمن، از این معامله خارج شد، اما یک قاضی Delaware دستور داد که این معامله ادامه یابد. دو بانک تامین کننده این معامله، Credit Suisse Group AG و Deutsche Bank AG، سپس از تامین مالی آن خودداری کردند و استدلال کردند که شرکت ترکیبی ورشکسته خواهد بود.

هانتسمن از بانک ها شکایت کرد و یک هفته پس از محاکمه آنها به نتیجه رسیدند. بانک ها با پرداخت 620 میلیون دلار نقدی و 1.1 میلیارد دلار خط اعتباری به هانستمن موافقت کردند که قبلاً بازپرداخت یک میلیارد دلاری از آپولو را نیز تضمین کرده بود.

مطلب پیشنهادی:  ساتیا نادلا به 10 سال کار جادویی خود به عنوان مدیرعامل مایکروسافت پایان داد. این چیزی است که او برای تایتان فناوری آورده است

بانک‌های مخالف تامین مالی معامله ماسک نیز باید نشان دهند که در صورت انجام خرید، توییتر ورشکسته می‌شود، یا اینکه شرایط تعهد بدهی‌شان به نحوی نقض می‌شود، یک نوار بالا بر اساس پرونده‌هایی که در قرارداد منتشر شده، کارشناسان حقوقی گفتند.

Eleazer Klein، رئیس ادغام در شرکت حقوقی Schulte می گوید: “اگر بانک ها تلاش کنند از معامله خارج شوند، همان مبارزه ای را که ماسک انجام داد وارد خواهند کرد، جایی که توییتر پرونده حقوقی بهتری دارد.” Roth & Zabel LLP، گروهی برای خرید و اوراق بهادار.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا