تکنولوژی

ترسناک! سیارک 100 فوتی در حال پرواز به سمت زمین امروز 28 آگوست. ناسا جزئیات را به اشتراک می گذارد

یک سیارک 100 فوتی امروز 28 آگوست به سمت زمین پرتاب می شود! ناسا درباره این سنگ فضایی عظیم هشدار داده است. آیا این سیارک به زمین برخورد خواهد کرد؟

دیروز، زمین یک سیارک غول پیکر به نام سیارک NEO 2022 QQ4 را که 100 فوت قطر داشت، از دست داد. با این حال، او به سلامت از کنار زمین عبور کرد. نزدیکترین فاصله آن به زمین 5.93 میلیون کیلومتر بود. CNEOS ناسا نشان داد که با سرعت 7.23 کیلومتر در ثانیه حرکت می کند. این سنگ های غول پیکر در فضا به دور خورشید می گردند، اما می توانند مسیر خود را به دلیل کشش گرانشی سیارات تغییر دهند و حتی گاهی اوقات با آنها برخورد کنند، همانطور که در مورد سیارکی که باعث انقراض دایناسورها در برخورد با زمین شد، اتفاق افتاد! با این حال، این فقط در موارد نادر می تواند اتفاق بیفتد.

و خوشبختانه، این سیارک یک اتفاق نادر نبود! با این حال، یک سیارک دیگر وجود دارد که انتظار می رود در 24 ساعت آینده به زمین نزدیک شود. ناسا تایید کرده است که سیارکی به نام سیارک NEO 2022 QP3 امروز، 28 آگوست، از کنار آن عبور خواهد کرد. این یکی به اندازه سیارکی است که امروز از کنار زمین گذشت. این سیارکی به عرض 100 فوت است که در فاصله 5.51 میلیون کیلومتری یا 3.4 میلیون مایلی از زمین قرار خواهد گرفت.

سیارک NEO 2022 QP3 به سمت زمین می رود

دفتر هماهنگی دفاع سیاره‌ای ناسا سیارک NEO 2022 QP3 را به دلیل نزدیکی با پرچم قرمز نشان داده است. جدول دیده بان سیارک های ناسا، پنج نزدیک شدن زمین بعدی را در فاصله 4.6 میلیون مایلی یا 7.5 میلیون کیلومتری زمین نشان می دهد که به آن جسم بالقوه خطرناک می گویند. این 19.5 برابر فاصله تا ماه است. نگران‌کننده‌تر، حتی سریع‌تر از سیارک امروزی حرکت می‌کند. CNEOS تایید کرد که سرعت این سیارک 7.93 کیلومتر در ثانیه است.

مطلب پیشنهادی:  با به‌روزرسانی iOS 16.3.1، اپل باگ‌های آیفون و آی‌پد بیشتری را نسبت به آنچه قبلاً ذکر شده بود برطرف کرده است

آیا سیارک ها به زمین برخورد می کنند؟

پاسخ بله است! سیارک بدنام Chicxulub وجود دارد که حدود 66 میلیون سال پیش باعث تخریب عظیم زمین شد. اثر؟ پایان عصر دایناسورها. به همین دلیل است که ناسا تمام سیارک‌هایی را که تهدیدی برای زمین هستند، زیر نظر دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا