تکنولوژی

ترسناک! ناسا فاش کرد که یک سیارک غول پیکر به وسعت 100 فوت فردا به زمین نزدیک می شود.

سیارکی بزرگ به نام 2022 PK1 فردا 11 آگوست از زمین دیدن خواهد کرد. ناسا اعلام کرد که آیا به زمین برخورد خواهد کرد یا خیر.

زمین این روزها به میدان جنگ برای سیارک ها تبدیل شده است. قبلاً گزارش داده بودیم که یک سیارک با عرض 55 فوت به نام 2022 PA1 امروز به زمین نزدیک خواهد شد و به طرز خطرناکی به ما نزدیک خواهد شد. و اگر این سیاره از تهدید خود بگریزد، درست پشت آن یک سیارک بزرگتر دیگر قرار دارد که فردا، 11 آگوست، به ما نزدیک خواهد شد. به گفته ناسا، این سیارک 100 فوت عرض دارد که تقریباً دو برابر اندازه 2022 PA1 است. با این اندازه، در حالی که ممکن است باعث نابودی کل سیاره نشود، کافی است آن را به یک شهر قاتل تبدیل کنیم. حال سوال این است که احتمال برخورد آن با سیاره ما چقدر است؟ بخوانید تا متوجه شوید.

به گفته آزمایشگاه رانش جت (JPL)، یکی از بخش‌های ناسا، نام سیارک آینده 2022 PK1 است. نزدیکترین سیارک به زمین 5.2 میلیون کیلومتر با ما فاصله خواهد داشت. در حالی که ممکن است به نظر می رسد که این فاصله بیش از حد برای نگرانی باشد، اما اینطور نیست. مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) نشان داد که صخره فضایی با سرعت شگفت‌انگیز 33012 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، به این معنی که تنها مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد تا PK1 2022 به آن فاصله نزدیک شود که انحراف رخ داده است. در آخرین لحظه. با این حال، مدل‌های پیش‌گویانه بیان می‌کنند که سیارک به سیاره برخورد نمی‌کند و عبور امنی از زمین ایجاد نمی‌کند.

مطلب پیشنهادی:  حداکثر 3 مکالمه WhatsApp را در بالا پین کنید. اینگونه است

سیارکی بزرگ 100 فوتی که فردا زمین را به وحشت می اندازد

این سیارک برای اولین بار در 8 آگوست مشاهده شد و بنابراین ما اطلاعات زیادی در مورد این سیارک نداریم و عدم قطعیت آن را کمی غیرقابل پیش بینی می کند. به همین دلیل مهم است که سیارک را تا زمانی که از نزدیکی ما عبور کند تماشا کنیم تا مطمئن شویم که هرگز مسیر حرکت خود را تغییر نمی دهد. به همین دلیل شعبه ای از ناسا به نام دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای (PDCO) ایجاد شد. تنها هدف آن نظارت بر 29000 سیارک شناسایی شده و ادامه یافتن سیارک های جدیدی است که ممکن است در آینده برای سیاره ما خطرناک باشند.

اگر زمین از این سیارک جان سالم به در ببرد، تا آگوست 2023 این صخره فضایی را نخواهیم دید. با این حال، تا آن زمان، از فاصله بسیار دورتری از کنار ما خواهد گذشت و هیچ خطری برای ما نخواهد داشت. در واقع، این سیارک تا سال 2082 اینقدر به ما نزدیک نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا