موبایل

تست دوربین Pixel 6a در مقابل Pixel 6 یک برنده واضح دارد

Pixel 6a و Pixel 6 به‌عنوان دو تا از بهترین گوشی‌های اندرویدی در سال 2022 متمایز می‌شوند – به خصوص اگر واقعاً به عملکرد دوربین اهمیت می‌دهید. این چیزی است که سری پیکسل گوگل همیشه به آن معروف بوده است، حتی قدمت آن به پیکسل اصلی در سال 2016 بازمی گردد. اگر گوشی هوشمندی با سیستم دوربین محکم و قابل اعتماد می خواهید، برند پیکسل اغلب راه حلی است که می توانید انجام دهید.

گوگل در اواخر سال گذشته فرمول دوربین پیکسل خود را با پیکسل 6 اصلاح کرد – با افزودن سنسور دوربین کاملاً جدید و ترفندهای نرم افزاری جدید. اما برای پیکسل 6a، گوگل دوباره از دوربین آزمایش شده و واقعی پیکسل های قدیمی خود استفاده می کند. این یک حرکت هوشمندانه برای رسیدن بود قیمت پایین تر Pixel 6a 449 دلار است? یا پیکسل 6 به‌عنوان برنده مشخص برجسته است؟

مشخصات دوربین Pixel 6a در مقابل Pixel 6

Google Pixel 6a در بالای Google Pixel 6 قرار دارد.
جو مارینگ/روندهای دیجیتال

قبل از اینکه به خود عکس ها بپردازیم، بیایید نگاهی به آنچه که با آن کار می کنیم بیندازیم. Pixel 6a به دوربین اصلی 12.2 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) و دیافراگم f/1.7 مجهز شده است. این دقیقا همان سنسور دوربینی است که گوگل از زمان پیکسل 2 استفاده کرده است! Pixel 6a همچنین دارای یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض با دیافراگم f/2.2 و میدان دید 114 درجه به همراه دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی است.

تنها تفاوت پیکسل 6 دوربین اصلی آن است. دوربین 12.2 مگاپیکسلی پیکسل 6a را با دوربین 50 مگاپیکسلی جایگزین می کند. دارای دیافراگم f/1.85، OIS و فوکوس خودکار تشخیص لیزری (در مقایسه با فوکوس خودکار تشخیص فاز در 6a). دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض و دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی بین پیکسل 6 و پیکسل 6a یکسان هستند.

به همین ترتیب، از آنجایی که Pixel 6a و Pixel 6 از چیپست Google Tensor یکسانی استفاده می کنند، هر دو گوشی دارای ویژگی های دوربین یکسانی هستند. این شامل Night Sight، Super Res Zoom، Live HDR+، Real Tone، Face Unblur و Magic Eraser است. همه اینها یک تطابق بسیار جالب را ایجاد می کند – بنابراین کدام تلفن در صدر قرار می گیرد؟

دوربین اصلی

ما کارها را با آزمایش دوربین اصلی در Pixel 6a و Pixel 6 آغاز خواهیم کرد. اولین عکس از ماشین یک عکس آسان برای هر دو تلفن است. در یک روز ابری حوالی ساعت 5 بعدازظهر گرفته شد، اما روشنایی بیرونی زیادی وجود داشت. هر دو عکس در نگاه اول بسیار خوب به نظر می رسند. نمایه رنگ در هر دو تقریباً یکسان است که واقع بینانه و چشم نواز است.

همچنین جزئیات خوبی در هر دو عکس وجود دارد، به طوری که Pixel 6a و Pixel 6 جزئیات کوچک تری را در جلوپنجره و چراغ های جلوی خودرو ثبت می کنند. تنها تفاوت قابل توجه، بوکه طبیعی اضافه شده در عکس پیکسل 6 است. با خانه قرمز در پس زمینه بیشتر قابل توجه است. Pixel 6a سعی می کند جزئیات پانل را در فوکوس نگه دارد، در حالی که سنسور بزرگتر Pixel 6 آنها را تار می کند تا خودرو فقط به حالت پاپ درآید. به آرامی بیشتر ▼.

مطلب پیشنهادی:  قانون اتحادیه اروپا برای بازگرداندن باتری های گوشی هوشمند قابل تعویض توسط کاربر تا سال 2027: همه جزئیات

این موضوع در عکس گل سفید بیشتر به چشم می خورد. در حالی که این کار در حالت عمودی انجام نمی‌شود، سنسور بزرگ‌تر در دوربین 50 مگاپیکسلی پیکسل 6 به آن اجازه می‌دهد تا به‌طور طبیعی بیشتر پس‌زمینه را برای عمق میدان قوی محو کند. Pixel 6a نیز سعی می‌کند این کار را انجام دهد، اما تیغه‌های چمن موجود در پس‌زمینه بسیار بیشتر حواس‌تان را پرت می‌کنند. با این حال، پیکسل 6 لبه های گل را نیز محو می کند، در حالی که در عکس پیکسل 6a واضح تر به نظر می رسند.

تقریباً در تمام عکس‌های من با پیکسل 6a و پیکسل 6، گوشی‌ها رنگ‌های تقریباً یکسانی تولید کردند. با این حال، من یک تفاوت جالب بین آنها را با عکس پایین از یک آسمان شوم درست قبل از یک طوفان باران ثبت کردم. Pixel 6a رنگ آبی قوی تری به آسمان می دهد، در حالی که Pixel 6 آن را با رنگ بنفش نشان می دهد. Pixel 6a همچنین بیشتر رنگ سبز را در برگ های این سه حفظ می کند. در مقایسه، پیکسل 6 برای داشتن ظاهری قوی تر برگ ها را تیره تر کرد.

این عکس خاص واقعاً به ترجیحات شخصی بستگی دارد. اگر بخواهم مورد علاقه‌ای را انتخاب کنم، Pixel 6 را انتخاب می‌کنم. من دوست دارم که چگونه آسمان را به تصویر می‌کشد، زیرا جالب‌تر و دقیق‌تر از آنچه با چشمانم دیده‌ام است.

و این همان چیزی است که معمولاً هنگام مقایسه پیکسل 6a و دوربین اصلی پیکسل 6 به آن توجه می شود. هر دو سنسور به طور قابل اعتمادی تعداد زیادی عکس زیبا را بیرون می دهند، اما وقتی آنها را در کنار هم قرار دهید و دقیق تر نگاه کنید، دوربین 50 مگاپیکسلی قدرتمندتر می شود. در پیکسل 6 قدرت خود را نشان می دهد.

برنده: گوگل پیکسل 6

دوربین فوق عریض

اما همانطور که در بالا ذکر شد، دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی است فقط تفاوت سخت افزاری بین Pixel 6a و Pixel 6. وقتی صحبت از دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض به میان می آید، هر دو گوشی دقیقاً حسگر یکسانی دارند. و نشون میده!

با تصویر دریاچه شروع می کنیم. اگرچه شرایط نوری چالش برانگیز وجود ندارد، اما در اینجا اتفاقات زیادی می افتد. ما یک آسمان آبی روشن، چند ابر سفید، یک فواره جاری در وسط آب، و تعداد زیادی درخت و بوته در اطراف آن داریم.

پس از بررسی دقیق هر دو عکس در کنار هم، برای دیدن تفاوت واضح بین تصاویر Pixel 6a و Pixel 6 تلاش می کنم. درختان در پس زمینه عکس Pixel 6a کمی روشن تر از آنها در عکس Pixel 6 هستند، اما این همه چیز است هر کدام با رنگ‌های مختلف کار فوق‌العاده‌ای انجام دادند، اگرچه من دوست داشتم جزئیات بیشتری در هر دو عکس داشته باشم.

با رفتن به تصویر گل های زرد، تقریباً به همین نتیجه می رسیم. اینها هر دو عکس های خوبی هستند، دارای رنگ های واضح و دقیق و نمای وسیعی هستند که خود را در معرض اعوجاج قرار نمی دهند. در این مورد، پیکسل 6 دارای جزئیات بیشتری در مرکز هر گل است – حتی اگر از زاویه کمی دورتر گرفته شده باشد. این یک امتیاز خوب برای این عکسبرداری خاص است، اما من در آزمایش خود از هر دو دوربین فوق عریض به همان اندازه راضی بودم.

مطلب پیشنهادی:  Raksha Bandhan 2022: بهترین ایده های هدایای فنی که برادر یا خواهر شما دوست خواهند داشت

برنده: تساوی

زوم دیجیتال

نه پیکسل 6a و نه پیکسل 6 دوربین تله فوتو اختصاصی ندارند. با این حال، برنامه دوربین برای هر دو گوشی یک دکمه برجسته 2x را نمایش می دهد – که شما را تشویق می کند تا با زوم دیجیتال عکس بگیرید. بنابراین عادلانه است که این را نیز مورد آزمایش قرار دهیم.

با شروع عکس از دکوراسیون بیرونی پرنده، پیکسل 6 جزئیات بیشتری را در ساختار فلزی پرنده نسبت به پیکسل 6a ثبت می کند. تفاوت زیاد نیست، اما از نزدیک چهره پرنده در عکس Pixel 6a کمی نرمتر به نظر می رسد.

پیکسل 6 دوباره جزئیات بیشتری را در عکس مجسمه کودک گروگو ثبت می کند. تشخیص تفاوت در ابتدا دشوار است، اما با زوم کردن روی صورت گروگو، تصویر پیکسل 6 واضح تر از پیکسل 6a است. اما این تنها مزیتی نیست که دارد. Pixel 6a یک هاله سبز رنگ در اطراف سر و گوش های Grogu ایجاد می کند، در حالی که Pixel 6 آنها را با وضوح بیشتری از پس زمینه جدا می کند. همانطور که در تست دوربین اصلی دیدیم، بوکه اضافه شده از دوربین بزرگتر 50 مگاپیکسلی می تواند یک مزیت بزرگ باشد.

برنده: گوگل پیکسل 6

حالت پرتره

همانطور که در ابتدای این تست دوربین ذکر شد، Pixel 6a و Pixel 6 بسیاری از ویژگی‌های دوربین یکسان از جمله حالت پرتره را به اشتراک می‌گذارند. عکاسی در حالت پرتره از دوربین اصلی هر گوشی استفاده می کند. این یعنی دوربین 12.2 مگاپیکسلی در پیکسل 6a و دوربین 50 مگاپیکسلی در پیکسل 6.

با تصویر قوری آبی شروع می کنیم. Pixel 6a از جلوه تاری پس زمینه بسیار شدیدتری استفاده می کند، در حالی که Pixel 6 تهاجمی کمتری دارد. این باعث می‌شود که قوری در عکس Pixel 6a با وضوح بیشتری متمایز شود، هرچند که خالی از اشکال نیست. پیکسل 6a به اشتباه بالای درب قوری را تار کرد، در حالی که پیکسل 6 آن را به وضوح در فوکوس نگه داشت. Pixel 6a همچنین دسته طلایی قوری را محو می کند. پیکسل 6 اینطور نیست.

با کمال تعجب، پیکسل 6a در عکسی که همسرم بیرون ایستاده است، بهتر از پیکسل 6 عمل می کند. هر دو گوشی برای رسیدگی به موهای خود مشکل داشتند. Pixel 6a ترجیح داد بیشتر آن را محو کند. پیکسل 6 سعی کرد فوکوس بیشتری را حفظ کند، اما تا نیمه راه افتاد و باعث شد که جلوه تاری بسیار مصنوعی به نظر برسد. اگر به پس‌زمینه بین دست همسرم روی باسنش نگاه کنید، پیکسل 6 نتوانست نزدیکترین مسیر به پیراهن او را محو کند. در مقایسه، پیکسل 6a عملکرد بی عیب و نقصی داشت.

با نگاهی فراتر از افکت پرتره، ظاهر کلی عکس پیکسل 6 را ترجیح می دهم. چهره و پیراهن شریک زندگی من به طور قابل توجهی روشن تر از آن چیزی است که در عکس Pixel 6a به نظر می رسد، احتمالاً به لطف دوربین جدیدتر Pixel 6، که با نور عصر کارایی بهتری دارد. . بین آن و عملکرد بهتر او با عکس قوری، او کمی بهتر از برنده شدن در اینجا است.

مطلب پیشنهادی:  OnePlus 12 vs OnePlus 12R: گوشی اشتباهی نخرید

برنده: گوگل پیکسل 6

حالت شب

یکی دیگر از ویژگی هایی که در پیکسل 6a و پیکسل 6 خواهید یافت، Night Sight (حالت شب ویژه گوگل) است. می‌توانید هرزمان خواستید به‌صورت دستی Night Sight را فعال کنید، یا اگر هر یک از تلفن‌ها تشخیص دهد که صحنه‌ای که می‌خواهید عکس بگیرید خیلی تاریک است، به‌طور خودکار روشن می‌شود. برای هر دو عکس زیر، Pixel 6a و Pixel 6 به طور خودکار به Night Sight تغییر مکان دادند.

این عکس در ساعت ۲۱:۴۵ و بیش از نیم ساعت پس از غروب خورشید گرفته شده است. به عبارت دیگر، بیرون تقریبا تاریک بود به جز چند نور که در گوشه بالا سمت راست و پایین سمت چپ می بینید. در حالی که هر دو گوشی در نورپردازی صحنه و نشان دادن همه چیز به وضوح قابل مشاهده هستند، پیکسل 6 حرف اول را می زند.

بلافاصله می توانید ببینید که پیکسل 6 با آسمان بهتر عمل می کند. رنگ آبی بسیار عمیق و پررنگی در عکس پیکسل 6a دارد، در حالی که پیکسل 6 آن را کم رنگ تر می کند. و وقتی روی عکس‌ها زوم می‌کنید، عکس Pixel 6 واضح‌تر می‌شود – جزئیات بیشتری را در مواردی مانند چمن و علامت حفظ می‌کند. Pixel 6a با توجه به سنسور دوربین قدیمی و قیمت پایین‌تر، کار قابل ستایشی انجام می‌دهد، اما این مانع از عرضه Pixel 6 نمی‌شود.

برنده: گوگل پیکسل 6

سلفی پرتره

در آخر، بیایید نگاهی به دوربین سلفی بیندازیم. همانطور که قبلا ذکر شد، پیکسل 6a و پیکسل 6 از دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی استفاده می کنند. و همانطور که انتظار می رود، نتایج بسیار مشابه است.

این مثال دیگری است که در آن مشاهده تفاوت قابل توجه بین عکس ها بسیار دشوار است. Pixel 6a و Pixel 6 تقریباً رنگ‌های یکسان، وضوح مشابه را تولید می‌کنند و (عمدتاً) کار خوبی با جلوه پرتره انجام می‌دهند. هر دو گوشی به خوبی موهای من را کنترل می کردند، اگرچه هر کدام یک سکسکه کوچک در اطراف گونه راستم داشتند، جایی که تاری پرتره خیلی زود متوقف می شود. به طور کلی، هر دو عکس ثابت هستند.

برنده: تساوی

پیکسل 6 برنده واضح است، اما نه چندان

Google Pixel 6a در بالای Google Pixel 6 قرار دارد.
جو مارینگ/روندهای دیجیتال

بنابراین این ما را به چه نتیجه ای میرساند؟ از شش دسته‌ای که من آزمایش کردم، پیکسل 6 برنده چهار، دو تساوی و پیکسل 6a به طور کامل صفر برنده شد. جای تعجب نیست که پیکسل 6 برنده شد، اما با توجه به سخت افزار دوربین ضعیف تر Pixel 6a و قیمت پایین تر، بسیار قابل توجه است که چقدر توانسته است با برادر گران قیمت خود عقب بماند.

بزرگترین جذابیت پیکسل 6 جزئیات بیشتر و بوکه طبیعی است که از دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی آن دریافت می کنید. این مزایا همیشه بلافاصله آشکار نمی شوند، اما با بررسی دقیق تر، آشکار می شوند هستند حاضر. Pixel 6a عکس های فوق العاده ای می گیرد، اما تصاویر Pixel 6 کمی بهتر هستند.

اما این تفاوت قیمت را فراموش نکنیم. Pixel 6 از 599 دلار شروع می شود، در حالی که Pixel 6a را می توان تنها با قیمت 449 دلار خریداری کرد. دیدن اینکه دوربین آن چقدر خوب از پس Pixel 6 برمی‌آید – همراه با طراحی سبک وزنی که بسیار دوستش دارم – تمایل من به توصیه Pixel 6a را به مردم تأیید می‌کند. این گوشی هوشمند کاملی نیست، اما با توجه به قیمتی که گوگل می‌خواهد، بسیار خوب است. به خصوص در بخش دوربین.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا