تکنولوژی

تصویری از تلسکوپ فضایی هابل یک خوشه کروی شگفت انگیز از ستاره ها را نشان می دهد که توسط گرانش به هم چسبیده اند.

در اینجا یک خوشه تقریباً کروی از ستارگان که توسط گرانش در کنار هم قرار گرفته اند، به نظر می رسد که توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است.

آیا تا به حال یک خوشه تقریباً کروی از ستاره ها را دیده اید که توسط گرانش در کنار هم قرار گرفته اند؟ تلسکوپ فضایی هابل ناسا چنین تصویری را ثبت کرده است. ناسا این تصویر را از تلسکوپ فضایی هابل در حساب رسمی توییتر خود به اشتراک گذاشت و گفت که این تصویر مربوط به NGC 6638 است، یک خوشه کروی – یک گروه تقریباً کروی از ستارگان که توسط گرانش در کنار هم قرار دارند. این تصویر NGC 6638 را نشان می‌دهد که یک خوشه کروی است – یک گروه تقریباً کروی از ستارگان که توسط گرانش در کنار هم قرار دارند. هابل مطالعه می‌کند که چه نوع ستارگانی خوشه‌های کروی را تشکیل می‌دهند، چگونه تکامل می‌یابند و خیلی چیزهای دیگر.»

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ناسا، این تصویر قلب خوشه کروی NGC 6638 در صورت فلکی قوس را نشان می دهد. در گزارش ناسا آمده است: «رصد ستاره‌دار، چگالی ستارگان را در قلب خوشه‌های کروی، که گروه‌های ثابت و محکمی متشکل از ده‌ها هزار تا میلیون‌ها ستاره هستند، نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: سیارک ها، دنباله دارها، طوفان های خورشیدی را فراموش کنید، ناسا در مورد آن هیجان زده است

شاید بتوان دانست که هابل برای گرفتن داده های این تصویر از دو ابزار نجومی پیشرفته خود استفاده کرده است: دوربین میدان گسترده 3 و دوربین پیشرفته برای بررسی. هابل مطالعه خوشه های کروی را متحول کرد. اعوجاج ناشی از اتمسفر زمین تشخیص واضح ستارگان در هسته خوشه های کروی را با تلسکوپ های زمینی تقریبا غیرممکن می کند.

مطلب پیشنهادی:  OpenAI خالق ChatGPT سیستم جدید هوش مصنوعی GPT-4 را معرفی کرد

این سازمان تحقیقاتی گفت: «هابل با گردش در حدود 340 مایل (550 کیلومتر) بالای زمین، می‌تواند نوع ستاره‌هایی را که خوشه‌های کروی تشکیل می‌دهند، چگونگی تکامل آنها و نقش گرانش در این سیستم‌های متراکم را بدون مشکل جو زمین مطالعه کند.

همچنین بخوانید: آیا یک جسم نزدیک به زمین می تواند خطرناک باشد؟ اینگونه است که ناسا می خواهد دنباله دارهای ترسناک، سیارک ها را متوقف کند

تلسکوپ فضایی NASA/ESA/CSA جیمز وب به بهبود درک ما از خوشه‌های کروی با نگاه کردن به فضای داخلی پر از ستاره‌های آنها کمک می‌کند. وب در طول موج های فروسرخ رصد می کند و اطلاعات منحصر به فردی در مورد خوشه ستاره ای ارائه می دهد که مکمل دیدگاه هابل است.

شاید بتوان دانست که تلسکوپ فضایی هابل توسط شاتل فضایی دیسکاوری در 24 آوریل 1990 به مدار پرتاب شد. هابل در حدود 547 کیلومتری (340 مایلی) بالاتر از زمین می چرخد ​​و انرژی خورشیدی را تامین می کند. این تلسکوپ تصاویر واضحی از اجرام آسمان مانند سیارات، ستاره ها و کهکشان ها می گیرد.

علاوه بر این هابل بیش از یک میلیون رصد انجام داده است. آنها شامل تصاویر دقیقی از تولد و مرگ ستارگان، کهکشان هایی که میلیاردها سال نوری از ما فاصله دارند، و قطعات دنباله دارهایی که به جو مشتری برخورد می کنند، هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا