تکنولوژی

تعجب! فضاپیمای لوسی ناسا به یک هدف جدید سیارکی دست یافت!

تیم لوسی ناسا یک سیارک کوچک، هنوز نامشخص در کمربند اصلی داخلی، با نام (152830) 1999 VD57، به عنوان یک هدف جدید و مفید بالقوه برای فضاپیما شناسایی کرده است.

فضاپیمای لوسی ناسا یک هدف سیارکی جدید دارد. طبق اطلاعات ارائه شده توسط آژانس فضایی، فضاپیمای لوسی یک برخورد سیارکی دیگر را به سفر 4 میلیارد مایلی خود اضافه خواهد کرد. در 1 نوامبر 2023، فضاپیما برای انجام آزمایش مهندسی سیستم ناوبری ابتکاری ردیابی سیارک فضاپیما، نمای نزدیک از یک سیارک کوچک کمربند اصلی را دریافت خواهد کرد.

ماموریت لوسی با برنامه ریزی برای بازدید از 9 سیارک در طول تور 12 ساله خود از سیارک های تروجان مشتری، که در فاصله ای مشابه مشتری به دور خورشید می چرخند، رکوردها را شکسته است. لوسی در ابتدا قرار نبود تا سیارک ها را تا سال 2025 از نزدیک ببیند، زمانی که سیارک کمربند اصلی (52246) دونالدجوهانسون پرواز خواهد کرد. با این حال، تیم لوسی یک سیارک کوچک، هنوز نامشخص در کمربند اصلی داخلی، با نام (152830) 1999 VD57، به عنوان یک هدف جدید و مفید بالقوه برای فضاپیمای لوسی شناسایی کرده است.

رافائل مارشال، یکی از همکاران لوسی در رصدخانه نیس در فرانسه، که سیارک 1999 VD57 را به عنوان یک شی مورد علاقه لوسی شناسایی کرد، گفت: “میلیون ها سیارک در کمربند اصلی سیارک ها وجود دارد.” من 500000 سیارک با مدارهای کاملاً مشخص را انتخاب کردم تا ببینم آیا لوسی می‌تواند به اندازه‌ای نزدیک سفر کند که حتی از راه دور به خوبی به هر یک از آنها نگاه کند. این سیارک واقعاً برجسته بود. مارشال افزود: مسیر لوسی همانطور که در ابتدا طراحی شده بود، آن را به 40000 مایلی از سیارک می رساند، حداقل سه برابر نزدیکتر از نزدیکترین سیارک بعدی.

مطلب پیشنهادی:  ناسا توضیح می دهد که ایستگاه فضایی بین المللی چگونه برای بشریت مفید است

تیم لوسی متوجه شد که با اضافه کردن یک مانور کوچک، فضاپیما می‌تواند نگاه دقیق‌تری به این سیارک داشته باشد. بنابراین، در 24 ژانویه، تیم رسماً آن را به عنوان آزمایش مهندسی سیستم ردیابی پایانه پیشگام فضاپیما به مدار لوسی اضافه کرد. این سیستم جدید یک مشکل طولانی مدت برای ماموریت های پروازی را حل می کند: در طول نزدیک شدن یک فضاپیما به یک سیارک، تعیین دقیق فاصله فضاپیما از سیارک و دقیقاً جایی که دوربین ها را به سمت آن ببرید بسیار دشوار است.

به نظر می رسد که 1999 VD57 فرصتی عالی برای تأیید این روش استفاده نشده قبلی فراهم می کند. هندسه این برخورد – به ویژه زاویه نزدیک شدن فضاپیما به سیارک نسبت به خورشید – بسیار شبیه به برخوردهای برنامه ریزی شده ماموریت با یک سیارک تروجان است. ناسا گفت که این به تیم اجازه می دهد تا یک تمرین لباس را در شرایط مشابه قبل از اهداف علمی اولیه فضاپیما انجام دهد.

این سیارک قبلاً به عنوان هدف شناسایی نشده بود زیرا بسیار کوچک است. در واقع، 1999 VD57، که تنها 0.4 مایل (700 متر) عرض تخمین زده می شود، کوچکترین سیارک کمربند اصلی است که تا به حال توسط یک فضاپیما بازدید شده است. این سیارک از نظر اندازه بسیار شبیه به سیارک های نزدیک به زمین است که توسط ماموریت های اخیر OSIRIS-REx و DART ناسا بازدید شده است تا سیارک های کمربند اصلی که قبلاً بازدید شده بود.

تیم لوسی مجموعه ای از مانورها را از اوایل ماه مه 2023 برای قرار دادن فضاپیما در مسیری انجام خواهد داد که از فاصله تقریباً 280 مایلی (450 کیلومتری) از این سیارک کوچک عبور می کند.

مطلب پیشنهادی:  یک شراره خورشیدی CME را به فضا پرتاب می کند و خطر یک طوفان ژئومغناطیسی را ایجاد می کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا