موبایل

تقریبا نیمی از خانواده ها هزینه تعمیر دستگاه های شکسته را گزاف می دانند: نظرسنجی

طبق گزارش پلتفرم آنلاین LocalCircles، حدود 38 درصد از خانوارهای مورد بررسی بیش از سه ابزار مانند لپ‌تاپ و تلفن همراه دارند که نیاز به تعمیر دارند، اما تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان هزینه تعمیرات را گزاف می‌دانند. در این گزارش آمده است: «به طور کلی، 43 درصد از خانوارهای هندی دارای سه دستگاه یا بیشتر کمتر از پنج سال در خانه هستند، مانند لپ‌تاپ و تلفن‌های هوشمند که نیاز به سرویس یا تعمیر دارند.» حدود 47 درصد از خانوارها می گویند که هزینه تعمیر دستگاه های قدیمی بسیار زیاد و از نظر اقتصادی بد است، بنابراین به جای آن یک دستگاه جدید خریداری می کنند.

این داده ها بر اساس سوالی درباره تعداد دستگاه های زیر پنج سال (لپ تاپ، دسکتاپ، تبلت، گوشی هوشمند، چاپگر و غیره) است که افراد در خانه های خود دارند و مشکلات فنی دارند. بسیاری از پاسخ دهندگان به جای تلاش برای سرویس دهی به صورت محلی یا توسط سازنده، خرید یک دستگاه جدید را انتخاب کردند.

این نظرسنجی بیش از 34000 پاسخ از 309 منطقه هند دریافت کرد. 61 درصد از پاسخ دهندگان مرد و 39 درصد زن بودند. ساچین تاپاریا، بنیانگذار LocalCircles گفت که این نظرسنجی بین 10 آوریل و 9 ژوئیه انجام شده است. در حالی که 47 درصد از پاسخگویان از شهرستان های ردیف 1، 31 درصد از شهرستان های ردیف 2 و 22 درصد از شهرستان های ردیف 3 و 4 و مناطق روستایی هستند.

هنگامی که از آنها در مورد تصمیم خود برای خرید یک لپ تاپ، رومیزی، تبلت، چاپگر، تلفن همراه جایگزین برای تلفنی کمتر از پنج سال پرسیده شد، 47 درصد از مصرف کنندگان می گویند که هزینه دریافت این سرویس گزاف است، در حالی که 18 درصد می گویند که آنها امتحان کرده اند. برای انجام تعمیر اما سازنده موفق به تحویل آن نشد.

مطلب پیشنهادی:  قیمت، رندرها، مشخصات سامسونگ گلکسی A24 فاش شد. دوربین عقب سه گانه می اسپورت، باتری 5000 میلی آمپر ساعتی

گزارش نظرسنجی با تصمیم وزارت امور مصرف کنندگان برای ایجاد چارچوب «حق تعمیر» در هند همزمان است. هدف این وزارتخانه این است که تولیدکنندگان را ملزم به ارائه نقشه های دقیق از محصولات خود کند تا مصرف کنندگان برای خدمات پس از فروش یا تعمیرات به تولیدکنندگان اصلی وابسته نشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا