تکنولوژی

تقویت بزرگ برای ناسا، 7 کاری که تلسکوپ فضایی جیمز وب به درستی انجام داد، اسرار جهان را فاش می کند.

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا دانشمندان و کاربران اینترنت را مسحور منظره خیره کننده کیهان می کند. با این 7 نکته کلیدی در تلسکوپ فضایی جیمز وب آشنا شوید که اسرار کیهان را آشکار می کند.

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا تقریبا شش ماه پیش به فضا پرتاب شد و با ثبت مناظر خیره کننده از کیهان شگفتی هایی انجام داده است. این تلسکوپ بینش های مهمی را در مورد فضا و سیارات دیگر ارائه می دهد – این تلسکوپ به تازگی تصویری از قدیمی ترین کهکشان دیده شده با بیش از 13 میلیارد سال قدمت گرفته است. آژانس فضایی ایالات متحده نتایج کلیدی شش ماه عملیات را فهرست کرد و گفت که JWST کاملاً قادر به انجام اکتشافاتی است که برای انجام آن طراحی شده است. بزرگ‌ترین و قدرتمندترین تلسکوپ جهان «برای ایجاد پیشرفت‌های اساسی در درک ما از شکل‌گیری و تکامل کهکشان‌ها، ستارگان و منظومه‌های سیاره‌ای» پیش‌بینی شد. ارسال تصاویر را آغاز کرده است، و اکنون می‌توانیم بگوییم که تلسکوپ و مجموعه ابزارها حساسیت، پایداری، کیفیت تصویر و محدوده طیفی مورد نیاز برای تغییر درک ما از کیهان را از طریق مشاهدات مختلف از سیارک‌های نزدیک به زمین نشان داده‌اند. -کهکشان های بسیار دور.

علاوه بر این، طبق این گزارش (https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/2207/2207.05632.pdf) تقریباً در همه جا عملکرد علمی JWST بهتر از حد انتظار است. در اینجا 7 موردی است که JWST به درستی انجام داده است که به ناسا و تلاش‌های مختلف آن برای باز کردن اسرار جهانی که در آن زندگی می‌کنیم رونق زیادی می‌دهد.

* اپتیک های JWST تراز بهتری دارند،

مطلب پیشنهادی:  آیا سامسونگ گلکسی S23 ندارید؟ اکنون می توانید آن را به صورت رایگان "امتحان کنید".

* تابع گسترش نقطه با انرژی بالاتر در یک دایره مشخص تر است،

* ویژگی های نوری در طول زمان پایدارتر از الزامات هستند،

* سیستم اشاره ظریف چندین برابر دقیقتر و دقیقتر از حد لازم به رصدخانه اشاره می کند.

*آینه ها تمیزتر از حد مورد نیاز هستند و در نتیجه میزان نور سرگردان در ناحیه مادون قرمز نزدیک کمتر از حد انتظار است.

* ابزارهای علمی عموماً توان عملیاتی کل سیستم بالاتری نسبت به انتظارات قبل از راه اندازی دارند.

* ویژگی‌های نویز آشکارساز مشابه آزمایش‌های زمینی است، البته با سطوح بالاتری از پرتوهای کیهانی همانطور که در اعماق فضا انتظار می‌رود.

روی هم رفته، این عوامل به حساسیت‌های بسیار بهتری برای اکثر حالت‌های ابزار نسبت به محاسبه‌گر زمان قرار گرفتن در معرض برنامه‌ریزی رصد چرخه 1، در بسیاری از موارد ده‌ها درصد، تبدیل می‌شوند. در بیشتر موارد، JWST سریعتر از آنچه انتظار می رفت عمیق تر می شود. علاوه بر این، JWST سوخت کافی در کشتی دارد تا حداقل 20 سال دوام بیاورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا