تکنولوژی

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا در این سقوط آسیب وحشتناکی دید

عکس جدیدی که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب گرفته شده است، دانشمندان ناسا را ​​نسبت به سرنوشت آن نگران کرده است، زیرا آسیب ناشی از برخورد ریزشهاب سنگ بسیار شدید است.

تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا کمک زیادی به غنی سازی دانش بشر در مورد تولد کیهان می کند و همچنین اسرار بسیاری را آشکار می کند. تلسکوپ جیمز وب با اکتشافات خود توانست بشریت را از انقراض نجات دهد. با این حال، امیدهای جهان به طور کلی و ناسا به طور خاص با شکست مواجه شدند، زیرا عکسی که اخیراً توسط تلسکوپ فضایی گرفته شده است نشان می دهد که آسیب های گسترده ای که در اثر برخورد با یک ریزشهاب به آن وارد شده است. این تصویر دانشمندان را شوکه کرد زیرا آسیب گسترده بود، اگرچه در ابتدا تصور می شد که آنها کمترین آسیب را وارد کرده اند.

کل مشکل در 22 و 24 مه زمانی که یک ریزشهاب سنگ به تلسکوپ فضایی وب برخورد کرد و یکی از 18 آینه طلایی شش ضلعی حیاتی رصدخانه را تحت تاثیر قرار داد، شروع شد. ناسا اطلاعاتی را در مورد برخورد ریزشهاب‌سنگ در ژوئن به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد که این زباله‌ها بزرگتر از آن چیزی است که مدل‌سازی پیش از پرتاب پیش‌بینی کرده بود. تاکنون، دانشمندان مأموریتی در گزارشی که در 12 ژوئیه منتشر شد، تصویری را به اشتراک گذاشتند که شدت ضربه را به تلسکوپ جیمز وب نشان می‌دهد و جزئیات آنچه دانشمندان مأموریت درباره استفاده از رصدخانه در شش ماه اول آن در فضا آموخته‌اند، به اشتراک گذاشته‌اند.

مطلب پیشنهادی:  متا رویکرد محتاطانه تری را برای شوق ChatGPT نشان می دهد

اکنون دانشمندان پیشنهاد می کنند که تأثیر بلندمدت برخورد ریزشهاب بر تلسکوپ وب بسیار بزرگ خواهد بود. میزان دقیق این مشکل مشخص نشده است، اما می تواند بر برخی از ماموریت های حیاتی تلسکوپ فضایی جیمز وب تأثیر بگذارد.

میکرومتئورویدها چیست؟

همانطور که ناسا می گوید، در مورد ریز شهاب سنگ ها صحبت می کنیم، آنها ذرات کوچکتر از یک دانه شن هستند. هر روز اتمسفر زمین مورد اصابت میلیون ها شهاب سنگ و ریزشهاب سنگ قرار می گیرد. اکثر آنها هرگز به سطح زمین نمی رسند زیرا در اثر گرمای شدید ایجاد شده در اثر اصطکاک هنگام عبور از جو بخار می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا