تکنولوژی

تلسکوپ فضایی هابل ناسا، تلسکوپ جیمز وب به یادگیری بیشتر در مورد جهان های دور کمک می کند!

سیارات فراخورشیدی ناسا تایید کرده است که بیش از 5000 سیاره خارج از منظومه شمسی ما وجود دارد. علاوه بر این، گفته می‌شود که تلسکوپ فضایی هابل و تلسکوپ جیمز وب به ما کمک می‌کنند تا درباره جهان‌های دوردست بیشتر بدانیم.

شما باید در مورد سیارات منظومه شمسی ما بدانید، یکی از آنها سیاره ای است که ما در آن زندگی می کنیم – زمین. اما آیا می دانستید که ناسا تاکنون بیش از 5000 سیاره خارج از منظومه شمسی ما را تایید کرده است. علاوه بر این، با کمک تلسکوپ فضایی هابل و تلسکوپ جیمز وب ناسا، این سازمان تحقیقاتی در تلاش است تا در مورد جهان های دوردست اطلاعات بیشتری کسب کند. با اعلام همین موضوع، NASA Exoplanets، تیم ناسا که در جستجوی سیارات و حیات خارج از منظومه شمسی است، در توییتی نوشت: «تاکنون بیش از 5000 سیاره خارج از منظومه شمسی را تأیید کرده‌ایم. ما در عصر کشف زندگی می کنیم! با @NASAWebb، ما در حال ساختن علم از NASAHubble و سایر تلسکوپ‌ها هستیم تا در مورد شرایط واقعی در این جهان‌های دور بیشتر بدانیم.”

شاید بتوان دانست که تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا شروع به ارائه تعداد شگفت انگیزی از تصاویر و داده ها کرده است. اهداف مشاهدات آتی شامل جو برخی از عجیب ترین سیارات فراخورشیدی است که تاکنون کشف شده است. در گزارش ناسا آمده است: «در میان بهترین راه‌ها برای درک این اتمسفرها و حتی خود سیارات، اولین رصد مستقیم ابرها، هر چقدر هم که عجیب و غریب باشند، خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  هزاران نفر پس از نمایش «خانه اژدها»، قطعی HBO Max را گزارش کردند.

همچنین بخوانید: اخترشناسان شاهد سیستم تحویل سیاه چاله در عمل هستند! جزئیات را بررسی کنید

تیفانی کاتاریا، دانشمند سیارات فراخورشیدی در آزمایشگاه رانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا، می گوید: «در زمین، بسیاری از این کانی ها جواهرات هستند. یک زمین شناس آنها را به عنوان سنگ های روی زمین مطالعه می کند. اما آنها می توانند ابرهای سیارات فراخورشیدی را تشکیل دهند. این خیلی وحشی است.»

«این سیارات – غول‌های گاز داغ – از جمله انواع سیارات فراخورشیدی هستند که در کهکشان تأیید شده‌اند. آنها می توانند ابرهایی از سنگ تبخیر شده داشته باشند زیرا آنها بسیار نزدیک به ستاره های خود می چرخند و جو آنها را به شدت داغ می کند.

کاتاریا گفت: «ابرها چیزهای زیادی در مورد شیمی موجود در جو به ما می گویند. او افزود: «سپس درباره چگونگی شکل گیری ابرها و شکل گیری و تکامل سیستم به عنوان یک کل است.

بسیاری از قابلیت‌های تلسکوپ وب عبارتند از «طیف‌سنجی» — تقسیم نور دریافتی وب از ستارگان و سیارات دور به طیفی شبیه به رنگین کمان. این به دانشمندان اجازه می دهد تا انواع مولکول های موجود در جو یک سیاره فراخورشیدی را رمزگشایی کنند. و این بدان معناست که وب می تواند انواع خاصی از مواد معدنی را در ابرها تشخیص دهد. مطالعه دقیق ابرهای سیارات فراخورشیدی حتی ممکن است شواهدی از یک سیاره قابل سکونت و بالقوه دارای حیات – مثلاً در دنیای کوچک و سنگی مانند زمین – ارائه دهد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب یک برنامه بین المللی است که توسط ناسا با شرکای خود، ESA (آژانس فضایی اروپا) و آژانس فضایی کانادا هدایت می شود.

مطلب پیشنهادی:  به گزارش The Information، متا قصد دارد مدل جدید زبان هوش مصنوعی Llama 3 را در ماه جولای منتشر کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا