تکنولوژی

تلسکوپ فضایی وب کهکشان های اولیه را که توسط تلسکوپ هابل پنهان شده بود کشف می کند

تلسکوپ فضایی وب ناسا کهکشان‌های درخشان و اولیه‌ای را کشف می‌کند که تاکنون از دید پنهان بوده‌اند.

تلسکوپ فضایی وب ناسا در حال کشف کهکشان های درخشان و اولیه است که تاکنون از دید پنهان بوده اند، از جمله کهکشان هایی که ممکن است 350 میلیون (35 کرور) سال پس از انفجار بزرگ که کیهان را ایجاد کرد، شکل گرفته باشد.

ستاره شناسان روز پنجشنبه گفتند که در صورت تایید نتایج، این خوشه ستارگان تازه کشف شده دورترین کهکشان شناسایی شده توسط تلسکوپ فضایی هابل را شکست خواهد داد، رکوردی که 400 میلیون (40 کرور) سال پس از شروع جهان شکل گرفته است.

تلسکوپ وب که دسامبر گذشته به عنوان جانشین هابل به فضا پرتاب شد، نشان می دهد که ستارگان ممکن است زودتر از آنچه قبلا تصور می شد شکل گرفته باشند – شاید در طی چند میلیون سال از شکل گیری.

آخرین یافته‌های وب در مجله Astrophysical Journal Letters توسط یک تیم بین‌المللی به رهبری روهان نایدو از مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان به تفصیل بیان شد. این مقاله در مورد دو کهکشان بسیار درخشان توضیح می‌دهد، اولین کهکشان 350 میلیون سال پس از انفجار بزرگ و دیگری 450 میلیون (45 کرور) سال پس از آن شکل گرفته است.

نایدو گفت که مشاهدات فروسرخ بیشتری نسبت به وب مورد نیاز است تا بتواند رکورد مسافت جدیدی را ثبت کند.

دانشمندان در یک کنفرانس مطبوعاتی ناسا تاکید کردند، اگرچه برخی از محققان گزارش کرده اند که کهکشان هایی حتی نزدیک تر به ایجاد جهان در 13.8 میلیارد (1380 کرور) سال پیش پیدا کرده اند، اما این نامزدها هنوز تأیید نشده اند. آنها خاطرنشان می کنند که برخی از اینها ممکن است کهکشان های بعدی باشند که از کهکشان های قبلی تقلید می کنند.

مطلب پیشنهادی:  بیش از 12 لیتر گوشی Samsung Galaxy به ارزش 1000 روپیه در روز اول فروش آمازون، فروش Flipkart فروخته شد

Garth Illingworth از دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز، که یکی از نویسندگان مقاله منتشر شده در روز پنجشنبه است، گفت: “این یک زمان بسیار پویا است.” گزارش‌های اولیه بسیاری از کهکشان‌های پیشین نیز وجود دارد، و ما همچنان در تلاش هستیم تا به عنوان یک جامعه کشف کنیم که کدام کهکشان‌ها احتمالا واقعی هستند.

Tommaso Treu از دانشگاه UCLA، دانشمند اصلی برنامه علمی انتشار زودهنگام وب، گفت که شواهد ارائه شده تا کنون برای این کهکشان که تصور می‌شود 350 میلیون سال پس از انفجار بزرگ شکل گرفته است، «به همان اندازه استوار است».

نایدو و تیمش می‌نویسند، اگر یافته‌ها تایید شود و کهکشان‌های اولیه بیشتری وجود داشته باشد، وب “در پیشبرد مرز کیهانی تا لبه انفجار بزرگ بسیار موفق خواهد بود.”

آنها در گزارش خود گفتند: «اولین کهکشان‌ها چه زمانی و چگونه شکل گرفتند، یکی از جالب‌ترین سؤالات است.

جین ریگبی از ناسا، دانشمند پروژه با وب، خاطرنشان کرد که این کهکشان‌ها «درست زیر محدوده کاری که هابل می‌تواند انجام دهد قرار دارند».

او به خبرنگاران گفت: «آنها همانجا منتظر ما بودند. بنابراین جای تعجب است که تعداد زیادی از این کهکشان ها برای مطالعه وجود دارد.

رصدخانه 10 میلیارد دلاری – بزرگترین و قدرتمندترین تلسکوپ جهان که تاکنون به فضا فرستاده شده است – در مداری خورشیدی قرار دارد که یک میلیون مایل (1.6 میلیون کیلومتر) از زمین فاصله دارد. عملیات علمی کامل در تابستان آغاز شد و از آن زمان ناسا مجموعه ای از تصاویر خیره کننده از کیهان منتشر کرده است.


مطلب پیشنهادی:  هشدار سیارک! اکنون یک صخره فضایی 120 فوتی به سمت زمین می رود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا