تکنولوژی

تلسکوپ وب ناسا در فاصله 1 میلیون مایلی از زمین، عمیق ترین نگاه به کیهان را ارائه می کند.

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا، از جایگاه آسمانی خود در فاصله نزدیک به 1 میلیون مایلی زمین، عمیق‌ترین نگاه بشر را به دوردست‌های کیهان نشان می‌دهد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب از جایگاه آسمانی خود در فاصله نزدیک به 1 میلیون مایلی از زمین، عمیق‌ترین نگاه بشر را به دوردست‌های کیهان نشان می‌دهد. آژانس فضایی ایالات متحده ناسا روز سه شنبه تصاویر گرفته شده توسط این تلسکوپ را منتشر کرد که با جزئیات جدید شگفتی هایی مانند ابر گازی عظیمی که یک ستاره در حال مرگ را احاطه کرده و جو خفه شده یک سیاره غول پیکر گازی در فاصله 1150 سال نوری از زمین را نشان می دهد.

دانشمندان انتظار سیل دانش را از تلسکوپ دارند که فرکانس‌های فروسرخ را که برای چشم انسان نامرئی هستند اما سرشار از اطلاعات در مورد اجزای سازنده کیهان هستند، اسکن می‌کند.

کریستوفر جانز کرال، استاد فیزیک و نجوم در دانشگاه رایس در هیوستون که سیارات خارج از منظومه شمسی زمین را مطالعه می کند، گفت: «من بسیار هیجان زده هستم. جیمز وب خیلی چیزها را فاش خواهد کرد و واقعاً میدان را به جلو خواهد برد.»

جانز-کرول در مصاحبه ای گفت: این تلسکوپ “به ویژه برای مشاهده سیارات اطراف ستاره های دیگر قدرتمند خواهد بود.”

جانز-کرول گفت، احتمالات شامل یافتن سیاره ای است که از حیات پشتیبانی می کند و یادگیری در مورد چگونگی شکل گیری کهکشان ها.

در جریان رویدادی در روز دوشنبه، رئیس جمهور جو بایدن از تصویر اولیه ای رونمایی کرد که هزاران کهکشان را نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی:  هدیه دیوالی! Ola اسکوتر ارزان‌تری Ola S1 Air را عرضه می‌کند. همین حالا 5000 تخفیف بگیرید

بایدن در کاخ سفید گفت: «این پنجره جدیدی به تاریخ جهان ماست. “این برای من شگفت انگیز است.”

جیمز وب – که به‌عنوان یکی از مدیران اولیه ناسا نامگذاری شد – در 25 دسامبر، پس از بیش از دو دهه توسعه، با هزینه ای نزدیک به 11 میلیارد دلار راه اندازی شد.

به گفته ناسا، این بزرگترین، قوی ترین و پیچیده ترین تلسکوپ فضایی است که تاکنون ساخته شده است. وب یک برنامه بین المللی است که توسط ناسا با آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا هدایت می شود.

این تلسکوپ از خورشید دورتر از زمین است، ابزارهای آن در برابر تابش خیره کننده خورشید توسط سپری به اندازه زمین تنیس که پس از پرتاب باز می شود محافظت می شود. این جداسازی به تلسکوپ کمک می کند تا از تشعشعاتی که می تواند جمع آوری داده ها را به خطر بیندازد، جلوگیری کند.

شما می توانید کم نورترین چیزها را ببینید، به این معنی که آنها دورترین چیزها هستند. جانز-کرول، ستاره شناس رایس، گفت که این بدان معناست که شما به عقب تر نگاه می کنید.

روز دوشنبه، ناسا اعلام کرد که ابزارهای علمی تلسکوپ را به طور کامل بررسی کرده است.

این آژانس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «وب فعالیت‌های راه‌اندازی خود را تکمیل کرده و آماده آغاز عملیات علمی کامل است».

ناسا انتظار دارد که وب از کهکشان هایی که در اوایل چند صد میلیون سال اول پس از انفجار بزرگ که حدود 13.8 میلیارد سال پیش روی داد، عکس بگیرد.

ناسا در یک انتشار خبری در 22 ژوئن گفت که با مشاهدات وب، محققان می توانند برای اولین بار در مورد آرایش و ترکیب کهکشان های منفرد در کیهان اولیه به ما بگویند.

مطلب پیشنهادی:  پنج نکته که قبل از دومین تلاش ناسا برای پرتاب ماه باید بدانید

بیل نلسون، مدیر ناسا در یک کنفرانس خبری در 29 ژوئن گفت: “این ممکن است به برخی از سوالات ما پاسخ دهد.” “ما از کجا آمده ایم؟ چه چیز دیگری آنجاست؟ ما که هستیم؟”

اولگ کارگالتسف، دانشیار فیزیک در دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن، بخشی از تیمی است که قصد دارد از این تلسکوپ برای مطالعه تابش یک ستاره نوترونی استفاده کند و تشکیل و تکامل اجرام فوق چگال را مطالعه کند.

Kargaltsev در ایمیلی گفت: “من از دیدن آنچه در این تصاویر وجود دارد هیجان زده هستم و بسیار مشتاقم که اطلاعات واقعی را به دست بیاورم.”نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا