تکنولوژی

تماشای 17 دقیقه ویدیوهای YouTube ممکن است تعصب را کاهش دهد: مطالعه

تحقیقات دانشگاه اسکس نشان می دهد که تماشای تنها 17 دقیقه کاربران یوتیوب که در مورد مشکلات سلامت روان خود صحبت می کنند، تعصب را کاهش می دهد.

تحقیقات دانشگاه اسکس نشان می دهد که تماشای تنها 17 دقیقه کاربران یوتیوب که در مورد مشکلات سلامت روان خود صحبت می کنند، تعصب را کاهش می دهد.

درک بینندگان از اختلال با کاهش 8 درصدی پیش داوری سلامت روان و کاهش 11 درصدی سطح اضطراب بین گروهی کاهش یافت.

این مطالعه که در Scientific Reports منتشر شد، بررسی کرد که چگونه ارتباطی که مردم با سازندگان YouTube که تماشا می‌کنند احساس می‌کنند – که به عنوان روابط فرااجتماعی شناخته می‌شوند – می‌تواند بر رفتار تأثیر بگذارد.

به عنوان بخشی از این مطالعه، صدها نفر ویدئوهای زنی را تماشا کردند که پس از آن فاش کرد که مبتلا به اختلال شخصیت مرزی (BPD) است و در مورد تصورات غلط رایج در مورد وضعیت او صحبت کردند.

پس از تماشای تنها 17 دقیقه از محتوای او، سطح تعصب آشکار و اضطراب بین گروهی کاهش یافت.

یک نظرسنجی بعدی یک هفته بعد نشان داد که سطوح پایین‌تر تعصب حفظ شد و حدود 10 درصد از شرکت‌کنندگان اقداماتی را انجام دادند که بیشتر از طرح‌های بهداشت روان حمایت کرد، مانند جمع‌آوری کمک مالی.

این مطالعه توسط دکتر Shaaba Lotun رهبری شد که گفت: “این تحقیق هیجان انگیزی است که با توجه به تأثیر محتوای آنلاین بر زندگی افراد بسیار مهم است. هر ماه بیش از 2.5 میلیارد کاربر فعال در یوتیوب وجود دارد و می تواند تأثیر زیادی بر مکالمه جهانی داشته باشد. ما می‌خواستیم ببینیم که آیا سازنده‌ای که درباره اختلال روانی خود صحبت می‌کند می‌تواند تأثیر مثبتی بر افرادی که آن را تماشا می‌کنند داشته باشد یا خیر.»

مطلب پیشنهادی:  Meta Notchs برنده شد زیرا FTC چالش قرارداد واقعیت مجازی را رد کرد

مطالعه مشترک بین دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی الکترونیک و گروه روانشناسی.

در مجموع 333 شرکت کننده با میانگین سنی 26 سال در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند که 191 زن، 126 مرد و 3 فرد غیر باینری مورد بررسی قرار گرفتند.

آنها به سه گروه تقسیم شدند و ویدیوهای مختلف با یک مجموعه از محتوا در مورد سازنده تشخیص BDP خود را نشان دادند.

شرکت‌کنندگان سپس یک سری وظایف را برای اندازه‌گیری ادراک خود از BPD و حالات روانی عمومی با یک نظرسنجی تکمیلی که یک هفته بعد انجام شد، انجام دادند.

اکنون امید است که این مطالعه برای بررسی این که چگونه روابط فرااجتماعی و محتوای آنلاین می تواند ادراکات جامعه LGBTQ+ و سایر جوامع اقلیت را شکل دهد، گسترش یابد.

دکتر لوتون افزود: مجریان اخبار، شخصیت‌های تخیلی، سازندگان رسانه‌های اجتماعی – همه با دنیای اطراف خود روابط یک طرفه ایجاد می‌کنند. روزانه بیش از 250 میلیون ساعت ویدیو در یوتیوب تماشا می‌شود و رسانه‌های اجتماعی به افراد از همه جوامع اجازه می‌دهند داستان‌های خود را با شرایط خود به اشتراک بگذارند. بدیهی است که نکات مثبتی که می تواند به همراه داشته باشد، وجود دارد، زیرا سازندگان بی وجدان می توانند تعصب را برانگیزند و نفرت را گسترش دهند.

وی ادامه داد: درباره تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر زندگی همه ما مطالب زیادی نوشته و گزارش شده است، اما می خواستم ببینم آیا می توان از آن به عنوان ابزاری برای بهبود جامعه نیز استفاده کرد؟ کشف تأثیر مثبت در مقیاس بزرگ که می تواند در افزایش درک و کاهش تعصب در جامعه داشته باشد، هیجان انگیز است.”

مطلب پیشنهادی:  آیا بارمن ها می توانند شکاف مهارت های فنی در امنیت سایبری را پر کنند؟


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا