تکنولوژی

توضیح داده شده – اگر ایلان ماسک به خرید توییتر دستور داده شود، می تواند از دادگاه سرپیچی کند؟

شرکت توییتر از ایلان ماسک شکایت می کند تا او را مجبور به خرید 44 میلیارد دلاری این شرکت رسانه های اجتماعی کند.

شرکت توییتر از ایلان ماسک شکایت می کند تا او را مجبور به خرید 44 میلیارد دلاری این شرکت رسانه های اجتماعی کند. اگر توییتر موفق شود و ثروتمندترین مرد جهان که مرتباً به رگولاتورهای اوراق بهادار طعنه می زند، از اجرای حکم دادگاه امتناع کند، چه اتفاقی می افتد؟

آیا دادگاه می تواند حکم به خرید توییتر بدهد؟

توییتر از دادگاه دلاور می‌خواهد که طبق شرایط قراردادش با ماسک «عملکرد خاصی» را اعطا کند – به عبارت دیگر، او را مجبور کند که خرید را با قیمت توافقی 54.20 دلار برای هر سهم تکمیل کند.

دادگاه قبلاً چنین احکامی را صادر کرده است. در سال 2001، شرکت تایسون فودز (Tyson Foods Inc) به پردازنده مرغ دستور داده شد تا قرارداد 3.2 میلیارد دلاری خود را برای بسته‌بندی گوشت IBP Inc تکمیل کند. سال گذشته، دادگاهی به شرکت سهامی خصوصی Kohlberg & Co LLC دستور داد تا خرید 550 میلیون دلاری DecoPac Holding Inc را که محصولات تزئینی کیک تولید می کند، ببندد.

اما خریداران در این موارد شرکت ها بودند نه افراد. پیش از این هرگز چنین عملکرد خاصی در معاملاتی به این بزرگی ارائه نشده بود.

اگر مرد مقاومت کند چه؟

نبرد حقوقی ماسک و توییتر در دادگاه سلطنتی دلاور که در توافقنامه ادغام برای اختلافات مشخص شده است، انجام خواهد شد.

دلاور همچنین یک مقصد ادغام محبوب برای اکثر شرکت‌های عمومی در ایالات متحده است، از جمله تسلا و سایر شرکت‌های ماسک مانند شرکت Boring و Space Exploration Technologies Corp، معروف به SpaceX.

مطلب پیشنهادی:  دستگاه های جدید HP و Sonos سطح ایستگاه های کاری اداری خانگی را افزایش می دهند

این به دادگاه صلاحیت رسیدگی به حجم عظیمی از دارایی‌های ماسک را می‌دهد تا در صورت لزوم به اجرای آن ملزم شود. وکلای دادگستری گفتند که دادگاه با متهم کردن ماسک به توهین و اعمال جریمه تا زمانی که او به این دستور عمل کند، شروع خواهد کرد.

فرانسیس پیلگی، وکیل لوئیس بریزبویس در ویلمینگتون، دلاور، گفت: “دادگاه قدرت فوق العاده ای برای اجرای دستورات خود دارد.”

اگر ماسک به نادیده گرفتن حکم ادامه دهد، دادگاه می‌تواند به تسلا و سایر شرکت‌های فهرست شده در دلاور که ماسک در آن سهام دارد دستور دهد دارایی‌های خود را مسدود کنند یا سهام خود را تسلیم کنند.

مینور مایرز، استاد دانشکده حقوق UConn می گوید: «با او مانند یک پدر مرده رفتار می شود که نفقه فرزند را پرداخت نمی کند. “آنقدرها هم سخت نخواهد بود.”

دادگاه در گذشته چه کرده است؟

هنگامی که شرکت ZST Digital Networks Inc در فهرست دلاور در سال 2012 توسط یکی از بزرگترین سهامداران خارجی خود به دلیل دسترسی به دفاتر خود در میان بی نظمی های حسابداری در دلاور شکایت کرد، شرکت چینی از رعایت آن خودداری کرد. تراویس لاستر، معاون یا قاضی دادگاه عالی، یک گیرنده را برای شرکت منصوب کرد تا آن را مجبور کند اسناد را تحویل دهد. همچنین به اتحادیه اجازه داد تا در صورت سفر به ایالات متحده، مدیران اجرایی را دستگیر کنند.

دادگاه همچنین شرکت ها را مجبور به تبعیت از دستورات کرد و به مدیران هشدار داد که شخصاً مسئول انباشت جریمه خواهند بود.

آن لیپتون، استاد دانشکده حقوق دانشگاه تولین، می‌گوید نمونه‌های زیادی از افرادی وجود دارد که از احکام دادگاه‌ها استفاده می‌کنند و از درخواست تجدیدنظر برای به تأخیر انداختن اجرا استفاده می‌کنند. اما در نهایت آنها از دستورات دادگاه اطاعت کردند و او انتظار دارد ماسک نیز همین کار را انجام دهد.

مطلب پیشنهادی:  موشک فایرفلای آلفا در دومین تلاش با موفقیت پرتاب شد. لینک اوکراین را چک کنید

او گفت: «او واقعاً دیوانه نیست.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا