تکنولوژی

توضیح – مدل OpenAI GPT-4 پشتیبانی شده مایکروسافت چیست؟

استارت‌آپ OpenAI تحت حمایت مایکروسافت شروع به راه‌اندازی GPT-4 کرده است، یک مدل هوش مصنوعی قدرتمند که وارث فناوری در پشت ChatGPT بسیار محبوب است.


GPT-4 “چند وجهی” است، به این معنی که می تواند محتوا را هم از تصاویر و هم از پیام های متنی تولید کند.


تفاوت بین GPT-4 و GPT-3.5 چیست؟


GPT-3.5 فقط درخواست‌های متنی را می‌پذیرد، در حالی که آخرین نسخه مدل زبان بزرگ می‌تواند از تصاویر به عنوان ورودی برای تشخیص اشیاء در یک تصویر و تجزیه و تحلیل آنها استفاده کند.


GPT-3.5 محدود به پاسخ های حدود 3000 کلمه است، در حالی که GPT-4 می تواند پاسخ هایی با بیش از 25000 کلمه ایجاد کند.


GPT-4 نسبت به نسخه قبلی خود 82 درصد کمتر به درخواست های محتوای ممنوعه پاسخ می دهد و در تست های اعتبار خاص 40 درصد امتیاز بیشتری کسب می کند.


همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که سبک لحن و پرحرفی هوش مصنوعی خود را تعریف کنند. به عنوان مثال، GPT-4 می تواند سبک سقراطی مکالمه را اتخاذ کند و به سؤالات با سؤال پاسخ دهد. تکرار قبلی این فناوری دارای لحن و سبک ثابتی بود.

مطلب پیشنهادی:  ناسا سیارک 2023 MR1 را در حال پرواز به سمت زمین ردیابی می کند! جزئیات رویکرد نزدیک را آشکار می کند


OpenAI گفت که کاربران ChatGPT به زودی گزینه ای برای تغییر لحن و سبک پاسخ های ربات چت خواهند داشت.


قابلیت های GPT-4 چیست؟


آخرین نسخه در آزمون وکالت ایالات متحده و آزمون فارغ التحصیلی (GRE) از نسخه قبلی خود بهتر عمل کرد. تظاهرات گرگ براکمن، رئیس OpenAI نشان داد که GPT-4 همچنین می تواند به مردم کمک کند مالیات خود را محاسبه کنند.


نسخه ی نمایشی نشان داد که می تواند از یک ماکت طراحی شده با دست برای یک وب سایت ساده عکس بگیرد و یک نمونه واقعی ایجاد کند.


Be My Eyes، اپلیکیشنی که به افراد کم بینا خدمات ارائه می دهد، یک ابزار داوطلبانه مجازی با پشتیبانی از GPT-4 در برنامه خود ارائه می دهد.


محدودیت های GPT-4 چیست؟


طبق گفته OpenAI، GPT-4 دارای محدودیت هایی مشابه نسخه های قبلی خود است و “در بسیاری از سناریوهای دنیای واقعی از انسان ها توانایی کمتری دارد.”


پاسخ های نادرست که به عنوان “توهم” شناخته می شوند، چالشی برای بسیاری از برنامه های هوش مصنوعی از جمله GPT-4 است.

مطلب پیشنهادی:  Dall-E، Midjourney، ChatGPT و دیگرانی که بر موج هوش مصنوعی سوار می شوند، اما 3 موضوع حقوقی کلیدی فضا را به هم می زند.


OpenAI گفت GPT-4 می تواند در بسیاری از زمینه ها با مبلغان انسانی رقابت کند، به خصوص وقتی که با یک ویرایشگر انسانی همکاری کند.


او به مثالی اشاره کرد که در آن GPT-4 پیشنهادهایی را ارائه کرد که وقتی از آنها پرسیده شد که چگونه می توان دو طرف را با یکدیگر مخالفت کرد، قابل قبول به نظر می رسید.


سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، گفت که GPT-4 “تواناترین و همسوترین” با ارزش ها و نیات انسانی است، اگرچه “هنوز دارای نقص هایی است.”


به طور کلی، GPT-4 فاقد اطلاعات مربوط به رویدادهایی است که پس از سپتامبر 2021 رخ می دهد، زمانی که بیشتر داده های آن کوتاه شده بود. همچنین از تجربه یاد نمی گیرد.


چه کسی به GPT-4 دسترسی دارد؟


اگرچه GPT-4 می‌تواند هم ورودی متن و هم ورودی تصویر را انجام دهد، تنها ویژگی ورودی متن برای مشترکین ChatGPT Plus و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار فهرست انتظار در دسترس خواهد بود، در حالی که قابلیت ورودی تصویر هنوز در دسترس عموم نیست.


طرح اشتراک، که زمان پاسخگویی سریع‌تر و دسترسی اولویت‌دار به ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید را ارائه می‌دهد، در فوریه راه‌اندازی شد و هزینه آن 20 دلار در ماه است.

مطلب پیشنهادی:  ایلان ماسک گوشی هوشمند خود را خواهد ساخت! برای رقابت با آیفون "تعصبی"، گوگل پیکسل


GPT-4 به چت ربات Bing AI مایکروسافت و برخی از ویژگی های سطح اشتراک پلت فرم یادگیری زبان Duolingo قدرت می دهد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا