تکنولوژی

تویوتا در حال بررسی یک ماه نورد با فناوری سلول سوختی احیا کننده است

مدیران تویوتا موتور روز جمعه گفتند که قصد دارد از فناوری پیل سوختی احیا کننده برای تامین انرژی یک ماه نورد سرنشین دار استفاده کند که این امر احتمال استفاده از یخ آب ماه را به عنوان منبع انرژی در آینده افزایش می دهد.

ژاپن در زمان نخست وزیری فومیو کیشیدا، جاه طلبی های فضایی خود را افزایش داده است.

در برنامه آرتمیس ناسا مشارکت دارد و قصد دارد یک فضانورد در ایستگاه فضایی قمری به نام دروازه به عنوان بخشی از آن در نیمه دوم دهه 2020 داشته باشد.

تویوتا از سال 2019 با آژانس فضایی ژاپن برای توسعه ماه‌نورد سرنشین دار – که ماه‌نورد نامگذاری کرده است – همکاری می‌کند که امیدوارند بتواند در سال 2029 به ماه ارسال شود.

کن یاماشیتا، مدیر پروژه اکتشاف ماه تویوتا گفت: «برای انجام مطالعات طولانی مدت و پایدار سطح ماه، هدف ما بازیابی اقلام مختلف در محل در یک دوره زمانی طولانی است.

آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن در ارائه مطالب روز جمعه گفت که ناسا انتظار دارد ژاپن یک ماه نورد با تاریخ پرتاب هدف 2029 به عنوان کمک به برنامه آرتمیس ارائه دهد.

یک وسیله نقلیه پیل سوختی از یک موتور الکتریکی به عنوان وسیله نقلیه الکتریکی استفاده می کند، اما انرژی را از پشته سوخت می گیرد که در آن هیدروژن توسط یک کاتالیزور برای تولید برق آزاد می شود.

تویوتا گفت فناوری این شرکت از انرژی خورشیدی و آب برای تولید هیدروژن و اکسیژن از طریق الکترولیز در طول روز استفاده می‌کند و سلول‌های سوختی برق را در شب تامین می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  بزرگترین شرکت رادیویی آمریکایی Audacy برای محافظت در برابر ورشکستگی اقدام می کند

یک شب قمری حدود 14 روز زمینی طول می کشد، بنابراین با کمک این فناوری، ماه نورد قادر خواهد بود برای بسیاری از روزهای بدون وقفه حرکت کند، حتی زمانی که هوا تاریک و بسیار سرد است.

بزرگترین خودروساز جهان از نظر فروش امیدوار است تا پاییز سال آینده سفارشی برای ماه نورد سرنشین دار به دست آورد. در این بیانیه آمده است که انتظار می رود این وسیله نقلیه بتواند دو فضانورد را به مدت 42 روز در هر سال ماموریت حمل کند و به مدت 10 سال عملیاتی بماند.

یاماشیتا گفت: «ایده ما این است که اگر شرکت یا سازمانی وجود داشته باشد که بتواند آب مورد نیاز برای آن را تامین کند، بیش از این 10 سال با ماه‌نورد ادامه دهیم.» و اضافه کرد که در ابتدا باید آب تمیز با آن به فضا فرستاده شود.

یاماشیتا هشدار داد که تویوتا انتظار ندارد بتواند آب قابل استفاده برای سلول های سوختی را از یخ آب ماه تولید کند یا بتواند آن را به تنهایی استخراج کند و گفت که احتمالاً برای انجام این کار به سایر شرکت ها یا پیشرفت های آینده متکی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا