تکنولوژی

توییتر از توییت های ایلان ماسک علیه خود در یک دادخواست تصاحب استفاده می کند

شرکت توییتر به تصمیم میلیاردر ایلان ماسک مبنی بر انصراف از خرید پیشنهادی 44 میلیارد دلاری شرکت با یک دادخواست 62 صفحه ای پاسخ داد.

شرکت توییتر به تصمیم میلیاردر ایلان ماسک مبنی بر انصراف از خرید پیشنهادی 44 میلیارد دلاری شرکت با یک دادخواست 62 صفحه ای پاسخ داد. در آن، اپراتور شبکه اجتماعی ادعا می کند که ماسک به طور مادی توافق اولیه را نقض کرده است و نمونه های مستقیم آن را – در قالب توییت های خود – نشان می دهد.

شکایت توییتر کمتر از 13 توئیت ماسک را برای نشان دادن قوس شیفتگی این میلیاردر به این سرویس، که با جناس “مرا دوست داشته باش” قبل از پیشنهاد وی در آوریل آغاز شد، ذکر می کند. بعداً به ماسک تغییر شکل داد که در پاسخ به توضیح پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر در مورد چگونگی تخمین تعداد حساب‌های ربات در این پلتفرم، ماسک یک شکلک مدفوع ارسال کرد.

پس از انتشار این شکایت، ماسک در پاسخ توییت کرد: “اوه چه طنزی، هاهاهاهاهاها!”

اشتراک‌گذاری‌های توییتر همچنان امید به انجام معامله با ماسک را نشان می‌دهد

شرکت توییتر طی چند ماه گذشته توسط ایلان ماسک تحت فشار قرار گرفته است. اما برخی از سرمایه گذاران همچنان سهام را حفظ می کنند به این امید که شکست معامله به نتیجه مطلوبی برسد.

اگرچه توییتر در این هفته پس از اینکه میلیاردر اعلام کرد می‌خواهد از این معامله خارج شود، کمتر از پیشنهاد 54.20 دلاری ماسک سقوط کرد، اما قیمت سهام همچنان بر اساس احتمال توافق دو طرف در مورد معامله با قیمت پایین‌تر است. تحلیلگران MKM Partners روز دوشنبه گفتند که اگر سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که خرید به هیچ وجه اتفاق نخواهد افتاد، ممکن است سهام به 24 دلار سقوط کند. این نشان دهنده کاهش 30 درصدی دیگر نسبت به بسته شدن 34.06 دلار در روز سه شنبه است.

مطلب پیشنهادی:  فاش شدن کد منبع توییتر به تعقیب مجرم تبدیل می شود

ژان فرانسوا کنت، شریک مدیریت شرکت آربیتراژ ادغام Lutetia Capital گفت: ما هنوز فکر می کنیم که سناریوی محتملی برای توافق مناسب بین طرفین برای بستن قرارداد وجود خواهد داشت. کنت که موقعیت کمی در توییتر دارد، گفت: «تخفیف می‌تواند بین 3 تا 20 درصد متغیر باشد» بر اساس نتایج موقعیت‌های مشابه در گذشته.

یکی از نشانه‌هایی که برخی از معامله‌گران تسلیم نمی‌شوند: حتی پس از اینکه ماسک گفت که از قرارداد 44 میلیارد دلاری که توئیتر را وادار به شکایت از او کرد کنار می‌رود، سهام نسبت به رقبای خود در مسیر فناوری امسال بهتر عمل کرده است. توییتر 21 درصد کاهش یافته است در مقایسه با 51 درصد برای متا پلتفرم های شرکت مادر فیسبوک. و 70 درصد کامل برای Snap Inc.

بسیاری از سرمایه گذاران متخصص در آربیتراژ ادغام مدت ها بر این باور بودند که هدف نهایی ماسک مالکیت توییتر است و مانورهای او در چند ماه گذشته با هدف دستیابی به قیمت پایین تر بوده است. اکنون راه‌های مختلفی برای پایان دادن به این درام وجود دارد، از یک محاکمه سریع گرفته تا یک نبرد حقوقی طولانی‌مدت یا توافقی با هزینه کمتر.

جولیان کلیموچکو، بنیانگذار و مدیر اجرایی Accelerate Financial Technologies Inc.، یک شرکت سرمایه گذاری که یک صندوق آربیتراژ را اداره می کند، گفت: توییتر هنوز “می تواند شرط خوبی باشد.” کلیمچکو سه شنبه قبل از طرح شکایت توییتر علیه ماسک گفت: احتمال 40 درصد این معامله با تخفیف و 10 درصد احتمال بسته شدن با قیمت اولیه خرید وجود دارد.

البته اکنون برخی از تحلیلگران این معامله را به کلی از معادله خارج می کنند. توماس چمپیون، تحلیلگر پایپر سندلر، با کاهش قیمت هدف خود از 54.20 دلار به 30 دلار گفت: «ما اکنون کسب و کار را به صورت مستقل ارزش گذاری می کنیم. “مسیر رسیدن به راه حل مبهم به نظر می رسد.”

مطلب پیشنهادی:  5 دلیل برای به روز رسانی ویندوز 11 کامپیوتر شما در حال حاضر. بررسی کنید چه چیزی جدید است

با این حال، آخرین اقدام ماسک منجر به کاهش رتبه نشد، زیرا اکثریت قریب به اتفاق وال استریت – 32 تحلیلگر از 37 تحلیلگر که توسط بلومبرگ ردیابی می شوند – ارزش سهام را ثابت نگه داشتند.

رونالد جوزی، تحلیلگر سیتی، در یادداشتی نوشت: «ما رتبه ریسک خنثی/بالا خود را با توجه به پتانسیل ادامه معامله حفظ می کنیم.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا