گجت

تکامل ابزارهای پوشیدنی هوشمند: تغییر رفتار مصرف کننده

مادر، پوست درخت و تف تنها سه کلمه از 23 کلمه ای هستند که برای اولین بار توسط انسان در حدود 15000 سال پیش گفته شد. این سه کلمه شروع ارتباط کلامی را نشان می دهد. در مدت کوتاهی، ارتباطات از ارسال سیگنال های دود به نامه های کبوتر و گفتگوی تنه تکامل یافت و دگرگون شد. به سرعت به سال 2022 می رسیم و مردم نیاز و تأثیر فناوری هایی مانند اینترنت اشیا (IoT)، یادگیری ماشین (ML)، هوش مصنوعی (AI)، 5G و Metaverse را در نظر می گیرند.

صنعت فناوری مصرف کننده دستخوش تحولی تاریخی است. بر اساس مطالعه ای که توسط Deloitte در سال 2021 انجام شد، این بیماری همه گیر استفاده از محصولات الکترونیکی مصرفی از جمله گوشی های هوشمند، دستگاه های قابل حمل، تلویزیون، لپ تاپ، کنسول های بازی و غیره را افزایش داده است. این امر مشتریان را به سمت یک سبک زندگی دیجیتال و جستجوی یکپارچه برای محصولات و خدمات شخصی سوق می دهد.

علاوه بر این، خانواده‌ها با سطوح بالاتر نفوذ اینترنت، دانش و ابزارهای مقرون‌به‌صرفه، به فناوری‌های هوشمندتر تبدیل شده‌اند. همچنین منجر به استفاده از پوشیدنی‌های هوشمند شد که به آسان‌تر کردن زندگی روزمره مردم کمک کرد. از پاسخ دادن به تماس‌ها در حین رانندگی گرفته تا اطلاع‌رسانی‌های محل کار/دانشگاه، پوشیدنی‌های هوشمند به بهترین مد و بیانیه کاربردی تبدیل شده‌اند.

این گجت‌های به اندازه کف دست جهان را از افراد متخصص سلامت که از ساعت‌های هوشمند برای بهینه‌سازی تمرینات خود استفاده می‌کنند، گیمرهایی که از هدست‌های گردنبند/TWS برای بهبود تجربه بازی‌های موبایلی خود استفاده می‌کنند، و افراد مد که هدفون و ساعت‌های هوشمند را با وسایل خود جفت می‌کنند، گرفته‌اند. مطالعه ای توسط Cognizant Solutions اشاره می کند که این دستگاه ها به طور کلی نه تنها به عنوان “فناوری” بلکه به عنوان “مد” تلقی می شوند و بنابراین مفهوم “مد” را به وجود می آورند.

مطلب پیشنهادی:  Sennheiser Momentum True Wireless 4، Momentum Sport، Accentum Plus ارائه شده در CES 2024: قیمت، مشخصات

با توجه به تغییر در نحوه تعامل مصرف کنندگان با پوشیدنی های هوشمند، ضروری است که برندها از جنبش های فعلی در مد، هنر و موسیقی الهام بگیرند، محصولات باید به شدت طراحی محور باشند. به دنبال تمرکز بر زیبایی شناسی، ویژگی های کاربر پسند و توجه زیاد به جزئیات.

نکته کلیدی که در اینجا باید به آن توجه کرد، قیمت گذاری محصولات است. بازار پوشیدنی های هوشمند یک صنعت در حال تحول است که برندهای جدیدی وارد شده و جایگاهی برای خود ایجاد می کنند. برای اطمینان از حفظ مشتری، برندها باید قیمت گذاری پویا را ارائه دهند که مقرون به صرفه و همچنین رقابتی باشد.

امروزه هزاره ها و ژنرال Z نحوه عملکرد بازار را تغییر داده اند. آنها به دنبال جدیدترین و ممتازترین ویژگی ها با قیمتی هستند که جیبشان را نسوزاند، به خصوص برای کسانی که از جیب ماهانه خود ساعت هوشمند یا هدفون می خرند. با این حال، آنچه مهم است این است که برندها درک کنند که نمی توانند به سادگی قیمت محصولات را با کاهش کیفیت کاهش دهند. قیمت گذاری محصول باید تعادلی بین ویژگی ها و مشخصات قدرتمند و نوآوری محصول باشد.

اکنون، نکته جالب‌تر توجه این است که کاربران معمولی ساعت‌های مچی به آرامی به سمت ساعت‌های هوشمند روی می‌آورند. این نه تنها برای مشتریان، بلکه در مورد برندها نیز صدق می کند. برندهای همیشه در حال رشد ساعت‌های مچی فرصتی را که بازار ساعت‌های هوشمند ارائه می‌دهد درک کرده‌اند و اکنون مفهوم فناوری در حال توسعه را برای پاسخگویی به مشتریان خود پذیرفته‌اند.

خوب، عادلانه است که به بخش شنیدنی بپردازیم. آیا امروز کسی را بدون یک جفت TWS یا هدفون دیده‌اید؟ همانطور که برای من، امروز می بینم که همه درگیر هستند یا با موسیقی مورد علاقه خود می لرزند یا در مکالمات شرکت می کنند در حالی که با عصبانیت روی لپ تاپ خود تایپ می کنند تا امتیاز بگیرند.

مطلب پیشنهادی:  اپل واچ از طریق برنامه اختصاصی WatchGPT پشتیبانی ChatGPT را دریافت می کند: همه جزئیات

صنعت پوشیدنی‌های صوتی در دو سال گذشته شاهد رشد بی‌پیوندی بوده است و مصرف‌کنندگان نیاز به حضور در تماس‌ها را بدون هندزفری و بدون پیچیدگی کابل‌ها درک کرده‌اند. این امر با نیاز به مسدود کردن نویز پس زمینه، به حداقل رساندن تداخل و تنظیمات صوتی قابل تنظیم همراه بود.

خواه TWS باشد یا هدفون، یک نکته کلیدی برای مشتریان عمر باتری طولانی، قابلیت شارژ سریع و ANC است. از این رو، لازم است برندها این تقاضا را هدف قرار دهند و برای راه حل های متفاوت تلاش کنند.

این من را به یک بحث مهم دیگر یعنی آگاهی مشتری می رساند. از آنجایی که بازار دستگاه های پوشیدنی هوشمند به طور پیوسته در حال رشد است و مشتریانی را از گروه های سنی مختلف جذب می کند، جوانان کشور بیشترین مشارکت را دارند. Millennials و Gen Z اکثریت جمعیت هند را تشکیل می دهند و آنها را به دانشمندترین و سخت ترین گروه مشتری برای جلب رضایت تبدیل می کند. محصولات و خدمات یک برند باید قابل ارتباط، آسان، مفید و همچنین از نظر زیبایی شناسی باشند.

روند تغییر نشان می دهد که یک محرک مهم در دسته پوشیدنی های هوشمند، جمعیت جوان هستند، نه به این دلیل که امروزه بزرگترین بازار هستند، بلکه به این دلیل که منبع واقعی دانش، بازخورد و پیشنهادات برای هر برندی هستند. در این بازار فوق‌العاده پویا، برندها باید جهان جوانی را کاوش کنند و راه‌حل‌های مقاومت‌ناپذیری را ارائه دهند که به راحتی در جیب‌ها نیز وجود دارد.

بنابراین دفعه بعد که به دنبال یک گجت هستید، حتما با یک جوان مشورت کنید زیرا از دانش صنعت و محصول آنها شگفت زده خواهید شد تا در زمان مناسب تصمیم خرید درستی بگیرند. بنابراین، حتی توسعه دهندگان را وادار می کند تا کلاه های فکری خود را برای ارائه محصولات جدید و نوآورانه به کار ببرند.

مطلب پیشنهادی:  هدست واقعیت ترکیبی اپل در رویداد رسانه ای در ژانویه 2023 معرفی می شود: مینگ-چی کو

در حالی که ساعت‌های هوشمند و TWS/هدفون‌ها جدیدترین روندها هستند، در آینده چیز جالب‌تری وجود دارد – عادی سازی استفاده از ابزارهای هوشمند مانند شیشه هوشمند، لباس یا جواهرات. روزی را تصور کنید که اینویزیلاین شما می تواند نیاز بدن شما به آب یا حلقه ای را نشان دهد که به شما یادآوری می کند که مدت زیادی تایپ کرده اید و نیاز به استراحت روی انگشتان و دستان خود دارید. این آینده پوشیدنی های هوشمند است. نزدیک نیست، اما دور هم نیست. اگرچه این بخش هنوز در مراحل ابتدایی خود است، انتقال به این گجت های هوشمند یکپارچه خواهد بود.

در نتیجه، بازار پوشیدنی‌ها با سرعتی سریع‌تر از حد انتظار در حال رشد است که منجر به محصولات و خدمات نوآورانه هر روز می‌شود. کاملاً درست است که بگوییم آینده فناوری اینجاست و قدم بعدی ادغام ابزارهای پوشیدنی با اینترنت اشیا برای افزایش کارایی و ارتقای پوشیدنی های هوشمند به سطح بعدی خواهد بود. ما شاهد افزایش تقاضا برای ساعت های هوشمند و TWS برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی و نظارت بر روز آنها بوده ایم. برندها در نهایت شاهد افزایش تقاضا برای وسایلی مانند همان لباس، عینک، کلاه ایمنی و غیره خواهند بود تا زندگی روزمره خود را هماهنگ‌تر کنند.

نویسنده مدیر عامل دیزو هند است.

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله نظرات شخصی نویسنده است. گجت 360 مسئولیتی در قبال صحت، کامل بودن، مناسب بودن یا اعتبار هیچ یک از اطلاعات این مقاله ندارد. اطلاعات، حقایق یا نظرات موجود در مقاله منعکس کننده نظرات دیجیتال تو نیست و دیجیتال تو هیچ مسئولیت یا مسئولیتی در قبال آن ندارد.


مقالات در دیجیتال تو Insights توسط رهبران صنعت، تحلیلگران، محققان و کارشناسان در زمینه های مختلف مرتبط با فناوری شخصی، منحصراً برای خوانندگان ما نوشته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا