تکنولوژی

تکان دهنده! این چیزی است که سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI در مورد ایجاد یک مدل ChatGPT مانند در هند گفت.

سام آلتمن، بنیانگذار و مدیر عامل OpenAI در حال حاضر در یک تور چند ملیتی است و در مورد هوش مصنوعی، تأثیر مثبت آن و نیاز به مقرراتی برای کاهش کاستی های آن صحبت می کند. به عنوان بخشی از سفر خود، او در 7 و 8 ژوئن در هند بود و در آنجا با نخست وزیر مودی ملاقات کرد و در جلسات متعددی شرکت کرد که در آن با کارآفرینان، رسانه ها و دانشگاهیان صحبت کرد. او به سؤالات مختلفی در مورد هوش مصنوعی پاسخ داد، اما یک پاسخ خاص زمانی که او گفت که شانس هند برای ساخت یک مدل پایه مشابه ChatGPT برای ایجاد هوش مصنوعی مولد خود «ناامیدکننده» است، ماندگار شد. به همان اندازه که تکان دهنده بود تعجب آور بود.

آلتمن در حال پاسخ به سوالی بود که راجان آناندان، سرمایه‌دار خطرپذیر و رئیس سابق گوگل هند، پرسید: «سام، ما یک اکوسیستم بسیار پر جنب و جوش در هند داریم. با تمرکز ویژه روی هوش مصنوعی، اگر استارتاپی از هند بخواهد مدل‌های پایه (AI) بسازد، چگونه باید در مورد آن فکر کنیم، در اینجا تیمی از هند وجود دارد که در واقع باید چیزی واقعاً اساسی بسازد.

سام آلتمن می گوید شانس هند برای ساخت مدل های یادگیری هوش مصنوعی ناامیدکننده است

آلتمن به این موضوع پاسخ داد و گفت: «به روشی که این کار می کند، ما به شما می گوییم که به چالش کشیدن ما در آموزش مدل اولیه کاملاً ناامیدکننده است و حتی نباید تلاش کنید. با این حال، این وظیفه شماست که تلاش کنید. و من به هر دو اعتقاد دارم. من فکر می کنم بدون در نظر گرفتن این موضوع بسیار ناامیدکننده است.”

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ در حال مقابله با کاهش تراشه ها با هزینه های سرمایه ای هجومی است

علیرغم پاسخ، آناندان این چالش را کاملاً ورزشی پذیرفت. او برای پاسخ به پاسخ آلتمن در توییتر نوشت: «از شما @sama برای پاسخ واضح متشکرم. همانطور که گفتید، “این ناامیدکننده است، اما به هر حال تلاش خواهید کرد”. 5000 سال کارآفرینی هندی به ما نشان داده است که هرگز نباید کارآفرین هندی را دست کم بگیریم. ما قصد داریم تلاش کنیم.”

مدیرعامل Tech Mahindra، سی‌پی گورنانی نیز به این تبادل واکنش نشان داد و در توییتی نوشت: «سام آلتمن، بنیانگذار OpenAI، گفت که تلاش شرکت‌های هندی برای رقابت با آنها بسیار ناامیدکننده است. @sama عزیز، از یک مدیرعامل به مدیر دیگر.. چالش پذیرفته شد.

پیوش رانجان، معاون Google Assistant نیز به توییت Anandan پاسخ داد و گفت: “دیدگاه عالی @RajanAnandan — نباید علیه کارآفرینی هندی شرط بندی کرد. من تعجب کردم که رئیس یک سازمان غیرانتفاعی کارآفرینان را از پیوستن به این هدف منصرف کرد و در عوض آن را رقابت دید.

این پست ها، از جمله مبادله بین آناندان و آلتمن، در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا