گجت

تیم کوک، مدیر عامل اپل، برنامه‌های واقعیت افزوده این شرکت را کنایه می‌دهد و از او می‌خواهد «در جریان باشید»

تیم کوک، مدیر عامل اپل در یک مصاحبه رسانه ای از برنامه های این شرکت برای ورود به فضای واقعیت افزوده (AR) انتقاد کرد. کوک سابقه ابراز علاقه شدید خود به AR را به صورت علنی دارد. با این حال، مدیر اجرایی این بار به طور خاص به مردم گفت که “منتظر بمانند” تا ببینند اپل در فضای رو به رشد AR چه چیزی برای ارائه دارد. مراجع شایعات نشان می‌دهد که این می‌تواند نشانه‌ای از عینک‌های AR این شرکت باشد که گمان می‌رود شیشه‌های AR اپل نام دارند.

پسندیدن متوجه شد توسط کاربر توییتر @cesarberardini، کوک 61 ساله در مصاحبه خود با China Daily USA به طور خلاصه در مورد AR صحبت کرد و پاسخ داد که به نظر او عوامل کلیدی برای موفقیت دستگاه های AR در بازار مصرف چیست.

او در پاسخ می گوید که نکته مهمی که برای موفقیت AR باید در نظر داشت، قرار دادن “انسانیت در مرکز آن” است.

مدیر اجرایی می‌گوید: «نمی‌توانم درباره فرصت‌هایی که در این فضا می‌بینیم هیجان‌زده باشم و منتظر باشید تا ببینم چه چیزی برای ارائه داریم.

کوک همچنین ادعا کرد که اپل در حال حاضر از طریق بیش از 14000 برنامه موجود در اپ استور که با استفاده از ARKit این شرکت توسعه داده شده اند، به کاربرانی با تجربیات AR مختلف خدمات ارائه می دهد.

او خاطرنشان می کند: با این حال، من فکر می کنم که ما هنوز در مراحل اولیه چگونگی توسعه این فناوری هستیم.

در گذشته، کوک برنامه های اپل برای AR را پیشنهاد کرده است. او در سال 2017 گفت که اپل یک مزیت بزرگ در AR دارد.

مطلب پیشنهادی:  اپل واچ سری 8 ممکن است دارای سنسورهای دمای بدن، فشار خون، گلوکز نباشد

در آن زمان، او شایعات مربوط به توسعه عینک‌های واقعیت افزوده توسط کمپانی کوپرتینویی را رد نکرد، اگرچه پیشنهاد کرد این دستگاه مدتی طول می‌کشد تا به صحنه تجاری برسد.

«فناوری صفحه نمایش مورد نیاز، و همچنین قرار دادن چیزهای کافی در اطراف صورت شما – چالش های بزرگی در این زمینه وجود دارد. کوک گفت: میدان دید، کیفیت خود نمایشگر، هنوز وجود ندارد.

کوک در مصاحبه ای با روزنامه نگار کارا سویشر در سال گذشته بر اهمیت واقعیت افزوده برای آینده اپل توافق کرد.

من در حال حاضر می‌توانم AR در حال توسعه در برخی از این مناطق با استفاده از تلفن را ببینم. و من فکر می کنم که این وعده در آینده حتی بیشتر خواهد شد.

کوک همچنین در اوایل سال جاری در مورد گسترش برنامه های کاربردی AR اپل صحبت کرد.

با این وجود، یک دستگاه کامل برای پشتیبانی از تجربیات AR بدون نیاز به آیفون هنوز چیزی است که ممکن است مدتی طول بکشد تا به بازار برسد.

مینگ چی کو، تحلیلگر و دیگر کارشناسان برجسته معتقدند که عینک‌های AR اپل قبل از سال 2024 عرضه نمی‌شوند. با این حال، برخی گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که قبل از رونمایی از عینک واقعیت افزوده، اپل ممکن است هدست واقعیت ترکیبی خود را معرفی کند تا یک دستگاه پیشرفته‌تر و پیشرفته‌تر را معرفی کند. توسعه دهندگان را برای سخت افزار آینده نگر آماده کرد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا