تکنولوژی

جان استوارت می گوید اپل از او خواسته است که با لینا هان، رئیس FTC مصاحبه نکند

جان استوارت مهمان برنامه The Late Show with Stephen Colbert در 17 ژوئن 2019 است.

آرشیو عکس سی بی اس | سی بی اس | گتی ایماژ

کمدین جان استوارت گفت یک سیب از او خواست تا زمانی که او برنامه Apple TV+ خود را با نام The Trouble with Jon Stewart میزبانی می کرد، با لینا هان، رئیس FTC، در پادکست مصاحبه نکند.

برنامه تلویزیونی او به مدت دو فصل پخش شد تا اینکه در اکتبر به طور ناگهانی به پایان رسید.

استوارت در جریان اپیزود روز دوشنبه «The Daily Show» به کن گفت: «باید به شما بگویم، می‌خواستم شما را در یک پادکست قرار دهم و اپل از ما خواست که شما را نداشته باشیم.» آنها به معنای واقعی کلمه گفتند، لطفا با او صحبت نکنید.

استوارت از هان پرسید که چرا ممکن است شرکت از انجام مکالمات خاص به صورت عمومی “ترس” داشته باشد. خان گفت که این “یکی از خطرات اتفاقی که می افتد را نشان می دهد که شما این همه قدرت و تصمیم گیری زیادی را در تعداد کمی از شرکت ها متمرکز کنید”.

اظهارات استوارت تقریباً دو هفته پس از شکایت وزارت دادگستری از اپل در یک پرونده مهم ضد انحصار بیان شد. وزارت دادگستری ادعا می کند که اکوسیستم آیفون اپل یک انحصار است و اقدامات ضدرقابتی آن به اپل واچ، تبلیغات، مرورگر، فیس تایم و کسب و کارهای خبری گسترش می یابد.

FTC تحت رهبری خان اقدامات مشابهی را علیه سایر شرکت های بزرگ فناوری انجام داده است. بخش ضد تراست وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال شکایت هایی را علیه آلفابت مادر گوگل تنظیم کرده اند. FTC از آمازون و متا شکایت کرد.

مطلب پیشنهادی:  ریک اند مورتی فصل 6 در این روز پخش خواهد شد. تاریخ عرضه OTT اعلام شده است

در ماه فوریه، استوارت به نقش قبلی خود به عنوان مجری برنامه “The Daily Show” بازگشت، اما تنها در روزهای دوشنبه.

بنا به گزارش نیویورک تایمز، این کمدین بر سر رویکرد خود به مهمانان و موضوعات برنامه خود، از جمله موضوعاتی مانند هوش مصنوعی و چین، با مدیران اپل اختلاف نظر دارد.

اپل بلافاصله به درخواست CNBC برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا