کامپیوتر

جدیدترین پردازنده‌های گرافیکی اینتل، خبر بدی برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال است

به نظر نمی رسد درایورهای پردازنده گرافیکی Arc Alchemist اینتل از استخراج ارز دیجیتال پشتیبانی کنند.

همانطور که توسط Tom’s Hardware گزارش شده است، هرکسی که سیستم خود را به برد دسکتاپ Arc A380 اینتل مجهز کند ظاهراً نمی تواند اتریوم را استخراج کند.

رندر طراحی مرجع Intel Arc Alchemist.

دی جی ماینز یوتیوب اظهار داشت که “درایور GPU عالی کار می کند، اما متاسفانه به نظر می رسد هنوز هیچ ماینری وجود ندارد که از پردازنده های گرافیکی اینتل پشتیبانی کند.”

او حتی پس از آزمایش برنامه‌های رمزنگاری مختلف از جمله NiceHashMining، trex miner، lolminer و teamreeminer، قادر به راه‌اندازی قابلیت‌های استخراج نبود. همه آنها بر روی یک سیستم مبتنی بر ویندوز آزمایش شدند. “من حدس می زنم که ما باید صبر کنیم [Hive OS mining platform]”

در هر صورت، با توجه به وضعیت بازار ارزهای دیجیتال، این افشاگری نباید تاثیر زیادی داشته باشد. ارزش بیت کوین و اتریوم در سال 2022 به طرز چشمگیری کاهش یافت. به طور کلی، همانطور که توسط TechRadar نشان داده شده است، سکه اخیر حدود 70 درصد از ارزش خود را در سال جاری از دست داد.

نتیجه؟ قیمت‌ها و در دسترس بودن کارت‌های گرافیک بالاخره به حالت عادی بازگشتند و وضعیت فعلی بازار حتی باعث شد تا خرده‌فروشان و شرکای هیئت مدیره قیمت‌ها را کمتر از قیمت خرده‌فروشی پیشنهادی سازنده (MSRP) کاهش دهند.

استخراج ETH روی کارت‌های گرافیکی که به آن اجازه می‌دهند (سری Nvidia RTX 30 برای این منظور محبوبیت ویژه‌ای دارد) یک فعالیت بسیار سودآور بود. در مجموع، ماینرهای اتریوم در دو سال گذشته 15 میلیارد دلار تنها برای کارت های گرافیک هزینه کرده اند.

مطلب پیشنهادی:  نحوه ریست فکتوری لپ تاپ HP
سیستمی برای استخراج ارز دیجیتال از کارت های گرافیک کامپیوتری.
یک ماینر ارز دیجیتال متصل به لپ تاپ. گتی ایماژ

با این حال، اکنون بازده استخراج ETH در ارزش فعلی به این معنی است که در برخی موارد بیش از یک سال طول می کشد تا هزینه خود GPU به تنهایی پوشش داده شود.

در هر صورت، Tom’s Hardware خاطرنشان می کند که کارت گرافیک Arc A380 اینتل لزوماً یک برد طراحی شده با در نظر گرفتن گیمرها یا ماینرها نیست – معماری آن مبتنی بر پردازنده گرافیکی سطح پایه ACM-G11 است که دارای 8 هسته Xe (1024 رشته پردازشگر) است. ). این مشخصات به آن اجازه می دهد تا حدود 3 FP32 TFLOPS، علاوه بر یک رابط حافظه 96 بیتی GDDR6 ارائه دهد.

پس از تأخیرهای متعدد و راه اندازی تا حدی پر از دست انداز برای لپ تاپ ها، پردازنده های گرافیکی گسسته Arc Alchemist اینتل اکنون راه خود را به مشتریان چینی باز کرده اند. با این حال، بررسی های Arc A380 برخی از مشکلات آشکار را برجسته می کند.

همانطور که توسط VideoCardz گزارش شده است، ComputerBase گزارش می دهد که “مشکلات (درایور) متعددی وجود دارد” و “کنترل فن دوبعدی کاملاً خراب شده است.” همچنین، به نظر می‌رسد ویژگی Resizable BAR یک الزام است، زیرا Arc “بدون rBAR به سادگی غیرقابل پخش است.”

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا